Informátor! (2009)

Nejlepší Soderberghův film. Matt Damen je skvělý podlézavý parchant, který se do toho tak zamotá, že už ani neví na jakou stranu hraje. A je skvělý.

Thor (2011)

Pro fanoušky komiksové série určitě krásná podívaná, která se drží neuvěřitelně blízko původní stylizace. Jako akční filmek pro nezasvěcené obstojí jen velmi těžko. Děj je hodně hloupoučký, o samotném scénáři se ani zmiňovat nebudu. Ale pokud si chcete zavzpomínat jak Vám bylo když jste v šesti letech viděli poprvé Flashe Gordona, nebo máte děti a už si nechcete hrát na Spidermana, je to to pravé.

Cold Creek Manor (2003) odpad!

V tomhle kousku mohl hrát úplně kdokoli stejně by to pořád byla strašna kravina. Ty úplně zjevné absurdity mě vytáčely uplně maximálně. No posledních deset minut ... to je bez komentáře. Naprosto nechápu jak do toho Quaid a Stone vůbec mohli jít.

King Kong (1976)

Tak to teda opravdu bylo něco. Asi nebudu komentovat triky a zvláštní efekty, ty jsou hodně prostinké a úsměvné. Ale pocitově fungují dobře. Horší je to se scénářem a dějovou linkou. Ta se v New Yorku úplně zhroutí a nezbude než se prostě dívat a moc nad tím chaosem nepřemýšlet. Celkově bych řekl že první hodinka je hodně lepší než druhá. Jessica Lange sice moc dobře nehraje, ale je vážně vtipná. Kdykoli je na plátně čekám někde logo Playboye. Bridges je takový jalový, ale co má taky hrát s tímhle scénářem? Velké překvapení pro mě bylo že opičák leze na WTC. A nejlepší scéna? - Kong bere Dwan do sprchy pod vodopád a pak se ji snáží osušit foukáním. To jsem vážně málem spadl z gauče :))) V českém dabingu mluví Bridgese Vašut. To je téměř nesnesitelný zážitek. Já to vydržel deset minut než jsem přepnul na originál.

Záhadné zmizení (1993)

Jeff Bridges hraje ledově lhostejného profesora na universitě, pro kterého jsou jeho oběti pouze součást doktorandské práce a jeho vlastní zkouška morálky, dobra a zla. Přitom má celou dobu na tváři úsměv milého a rozverného úchyláka. A hraje ho skvěle. Bohužel v tomto filmu nemá sobě rovného protivníka. Sutherland je dost nečitelný a moc jsem mu nevěřil. Naštěstí na konečné zůčtování není sám a film vcelku graduje.

Texasville (1990)

Mě tenhle film s poněkud ujetou atmosférou příjemně bavil. Neviděl jsem původní film na který Texasville navazuje, ale není to ani nutné. Všechny vztahy jsou docela dobře vysvětleny.

Thunderbolt a Lightfoot (1974)

Moc nevím co si o tomto filmu myslet. Děj není nijak originální, ale dost zamotaný. Každou chvíli se mění tempo filmu, což by tak nevadilo. Ale mění se i žánr a to neustále v nepravidelných intervalech mezi dramatem, crazy komedií a kriminálkou. Eastwood a Bridges jsou ale správná dvojka, Bridges ukecaná naivka, Eastwood tak trochu MacGyver.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Mě se letošní předávání docela líbilo. I dvojice která provázela celé Oskary. Žádné trapné hlášky a žoviální kecy. Taky děkovné řeči byly fajn. Jediné co se mi nezdálo bylo uvedení sestřihu nejlepších filmů, kde v sestřihu všech filmů byl pouze hlas Colina Firtha.