Ostrov (2005)

Hodně zajímavý námět. Bohužel to natočil Bay, takže se z toho stala jeho klasická honička. Roztřískané auta vybuchují na dálnici, honí je helikoptéra s posádkou se samopaly a tak podobně. V tom se rozplyne všechen děj stejně jako myšlenka poselství, které film ze začátku nese.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Začátek je hodně napínavý s nadstandartně propracovanými triky. Seriálu ale naprosto schází propracovaný scénář. všechny postavy mluví jako v té nejpodřadnější telenovele a to nezachrání ani triky ani kulisa města plného nenažraných zombíků.

Princezna a bojovník (2000)

Film má skvělou atmosféru, jen se mi zdá , že to Tykwer už trochu přehnal. Všeho bylo až trochu moc. Hlavně ke konci je film už hodně absurdní. Možná si měl něco schovat do dalšího filmu.

Průvodce (2008)

Film působivě ukazuje jak jsou tradice zakořeněné v obyčejných lidech, jejich úctu k mrtvým, ale také k sobě samým.

Opravdová kuráž (2010)

Nevím jestli nejlepší, ale rozhodně nejkrásnější film Coenů. Sledovat na plátně Bridgese a Steinfeld je neuvěřitelná zábava. Pro mě herecké výkony roku. Oběma přeju Oskara. Nemluvě o kameře a režii. Řekl bych že mě čeká co nevidět opětovná návštěva kina. To se musí vidět minimálně ještě jednou.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Možná Radnor tlačí až moc na pilu, když nám chce sdělit všechna ta životní moudra. Na druhou stranu to dělá docela decentně a elegantně. A bylo milé sledovat nové neokoukané tváře na plátně.

Kočovníci moří (2006) (seriál)

Výborný dokumentární cyklus. Hlavně se mi líbil díl o Něncích.

Bosé nohy v parku (1967)

Perfektní konverzační komedie, až divadelní pojetí, hodinu a půl jsem si připadal jako na Broadway.

Bullet Ballet (1998)

Nádherná černobílá obrazová balada.

Austrálie (2008)

Pěkné na pohled, ale natažené až hrůza. Díval jsem se na dramatický konec a říkal si jestli stále sleduju ten film co začal před dvěma hodinami.