Dexter (2006) (seriál)

Skvělý, ne ještě lépe naprosto skvělý seriál. Rozhodně jeden z nejlepších. Z počátku jsem netušil, o co půjde a jak se k tomu mám stavět, ovšem se vzrůstajícím počtem shlédnutých dílů a s mou vzrůstající závislostí na tomto seriálu mi bylo jasné, že tohle je něco nevídaného, neobvyklého, ale skvělého! Dalším kladem budiž fakt, že ani po čtyřech sériích neztrácí seriál na kvalitě a koukatelnosti, což je, přiznejme si, v dnešní době dost neobvyklá, ale mimořádně potěšující okolnost. Bezesporu jeden z kandidátů na nejlepší seriál vůbec.

Nuda v Brně (2003)

Není to špatné, ale ani výrazně dobré...

Mrazík (1964)

Naprostá klasika se svými typickými scénami a hláškami i slabšími místy a chybami. Na ty se ale nehledí, protože tohle je film, který neodmyslitelně patří k českým Vánocům a nelze mu přece udělit nižší, než to nejvyšší možné hodnocení :)

S čerty nejsou žerty (1984)

Skutečně pěkná pohádka, kterou nevynechám nikdy, když ji dávají.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Moc pěkný film, který zaujme nejen zajímavým a originálním námětem, ale také hereckým obsazením. Postava Brada Pitta se mi moc líbí, protože vypadá (v rámci možností) autenticky :) Pěkný zvukový doprovod jen dotváří celkový dobrý dojem z tohoto filmu.

Klub rváčů (1999)

Nejsem si jitý, jestli mám film hodnotit už teď, nebo až se mi to trochu rozleží. Neměnný ovšem zůstane fakt, že mě film mimořádně zaujal. Dlouho jsem neviděl něco tak ponurého, dekadentního a přece možného a vedoucího k zamyšlení. Těžko určit, do jaké skupiny tento snímek patří a také nelze jednoznačně definovat jeho pointu, co ale snadno určit je to, že film je skutečně drsný, hrubý a temný, dvěma slovy: velmi solidní.

Pupendo (2003)

Vtipný, autentický a nostalgický film, který je jasným důkazem toho, že i naše filmová scéna je schopná produkovat kvalitní snímky.

Spin (2005)

Skvělý krátkometrážní film se zápletkou z Butterfy Effectu. Sympatický DJ v roli osoby schopné změnit běh aktuálního dění musí vyzkoušet spustu různých kombinací, aby série šťastných či nešťastných náhod vyústila v dobrý konec. Netradiční příběh i zajímavá interpretace dělají z tohoto filmečku bezvadný počin.

Vzhůru do oblak (2009)

Na tvůrcích z Pixaru obdivuji to, že jim snad nikdy nedojdou nápady. Ba dokonce jsou jejich filmy s postupem času lepší a lepší. O tomto snímku to rozhodně platí. Už samotný úvod dává najevo, že nejde jen tak o nápaditou komedii, jako i o film pojednávající o životě samotném, jeho těžkostech a radostech. Animák určený jak dětem, tak i (a možná že spíše) dospělým dokáže nejen pobavit, ale i dojmout a dovést k zamyšlení. Rozhodně film, který stojí za to vidět a je jen velmi obtížné na něj zapomenout.

Obchodník se smrtí (2005)

Velmi dobrý, ale zároveň bolestně pravdivý film ukazující pravdu i lež o překupnících zbraní a důsledcích jejich jednání. Nicolas Cage obstojně zvládl svoji roli a dotáhl celkový dojem z filmu. Dobrá podívaná, která si 5* podle mého zaslouží.