Donnie Darko (2001)

Komentář si nechám na potom. Nejdřív se na to musím podívat znovu...několikrát :)

Disturbia (2007)

Ač jsem to nečekal, je to velmi slušný film. Místy vtipný, místy napínavý, ale hlavně koukatelný. Shia laBeouf je dobrý herec a do téhle role mi zapadl. Vezmu-li to kolem a kolem, pak mě tento snímek podstatně více potěšil než zklamal, tedy 4*

Potomci lidí (2006)

Ve zkratce se jedná o perfektní zpracování velmi závažného tématu. V prodlužce je tento film skutečně kvalitním dílem se skutečně silným dějem a neméně silným zpracováním. Atmosféra naprosto přesně vystihuje dobu a okolnosti, za nichž se děj odehrává a herecké výkony jsou taktéž znamenité. Očekával jsem sice, že se bude jednat o sci-fi, což se nekonalo, ale to vůbec nevadí. Snímek je tedy velmi povedený a vysoce nadprůměrné hodnocení si rozhodně zaslouží.

Box (2009)

Těžké, velmi těžké... Ne, necituji Moudrý klobouk z Harryho Pottera, nýbrž hodnotím The Box. Na jednu stranu skutečně zajímavý film stavějící na poměrně závažném tématu obsahující dost nečekaný děj, na druhou stranu snímek působící daným zpracováním tak trochu nepatřičně. Časové zasazení děje je zvládnuto perfektně a ke zbytku filmu výborně sedí, ale spíše než tajuplné sci-fi jsem od tohoto snímku očekával hodinou úvahu na téma "stiknout či nestisknout, toť otázka". Netvrdím, že bych se radši podíval na hodinu dialogů než na sci-fi, ale jak jsem již zmínil, některé dějové zvraty mi do filmu prostě nesedí. Jinak mu ale vlastně není co vytknout. 4*

Pomáda (1978)

Mohl bych hodnotit nějak jinak? Pochybuji. Naprostá klasika, ale hlavně parádní film s nejnaivnějším dějem, sympatickými herci a hromadou vtipu a dobré muziky :)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Prozatím vynikající. Velmi neotřelý a odvážný nápad je zde rozveden do poměrně slušného příběhu majícího skutečně značný potenciál. Nejvíce se mi na seriálu líbí téma (doslova) šílené vědy, která ovšem vždy má racionální základ a obsahuje jen překvapivě málo nelogičností. Prozatím tedy kvalita. Doufejme, že si seriál stejnou úroveň udrží i v budoucnu. P.S.: Možná by bylo jistější, kdyby neudržel. Bude-li totiž příliš kvalitní, Fox jej dozajista přestane vysílat. (Tj. ještě pořád jsem jim neodpustil Firefly :))

Intermission (2003)

Vynikající film, od nějž jsem nečekal vůbec nic (protože jsem neměl ani tušení o čem je nebo kdo v něm hraje) a byl jsem tedy více než potěšen spoustou vtipných scén a příjmeným hereckým obsazením i zpracováním. Zasloužené 4*

Nezvratný osud (2000)

V podstatě obyčejná vyvražďovačka, která ovšem obsahuje neotřelý nápad a poměrně solidní zpracování. Za horror bych tento film asi neoznačil, protože strach skutečně nevyvolává, ale jako mysteriózní (příp. fantasy) thriller je to dobrá podívaná.

Dům loutek (2009) (seriál)

Skutečně velkolepý seriál! Po neuspěchaném rozjezdu přichází množství skutečně solidních epizod obsahujících snad všechno, co si jen lze přát: vynikající a neotřelý nápad, množství sci-fi prvků, minimálně jednu pěknou hlavní postavu :) a svižný a akční, ovšem nikoli hloupý děj. Ohromný potenciál, který tomuto seriálu dává jeho velmi originální zápletka je velmi dobře využit a člověk se tedy ani na chvíli nenudí. Děj ubíhá skutečně svižně a to i ve chvíli, kdy se jedná jen o "úkoly", tedy části nepřímo spojené s hlavní dějovou linií. Ačkoli to z počátku není patrné, děj v závěru vypadá dost promyšleně a neobsahuje snad žádné logické nepřesnosti. Také jsem mimořádně spokojen s hereckým obsazením, protože snad opravdu každý jeden herec v tomto seriálu se na svou roli dokonale hodí (nemluvě o postavě Tophera, to je prostě paráda :)). Nakonec jsem asi rád, že seriál sestává poze ze dvou sérií, protože i v nich byly možnosti seriálu využity na maximum a další díly by už mohly být dle mého názoru jen nudnější. Suma sumárum: parádní seriál, kterému dám možná i 5* až se mi to v hlavě trošku rozleží :)

Horizont události (1997)

Ach, jaká škoda! Tak solidní začátek a tak hrozný konec. Docela výstižné, ne? Myslím, že ano. Film se totiž rozjíždí skutečně velmi slušně a hned po seznámení se s hlavními hrdiny přichází tajuplná atmosféra neznámé lodi, která je velmi hutná a do jistého okamžiku i napínavá a zajímavá. V jisté chvíli (touto chvílí bych nejspíše nazval určitý výjev v lodním deníku) se však atmosféra i děj mění ze strašidelného na přihlouplý, což pokračuje přes zbytečný a přehnaný až k naprosto absurdnímu a ubohému. To je ovšem hrozná škoda, protože snímek má minimálně v první polovině velmi dobře nakročeno k tomu, aby byl velice solidním a atmosférickým, avšak v druhé polovině se této možnosti nejen vzdává, on ji přímo zahazuje, cupuje na kousky a ty následně zadupává do země. Vezmeme-li to kolem a kolem, pak opravdu slušný rozjezd a poměrně dobrou první polovinu filmu vystřídá podprůměrná atmosféra obyčejné vyvražďovačky a enormně hloupý závěr. Celkem se mi tedy zdá, že zápory převažují nad klady a to tedy dává něco přes 2* (tři to ale nejsou).