Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Rozhodně jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Dost neobvykle dvojka s přehledem překonala velmi slušnou jedničku a právem zaujímá jednu z předních příček v síni slávy filmů tohoto žánru. Terminátora 2 jsem viděl už mnohokrát, ale vždy se na něj zas a znovu rád podívám a snad nikdy mě nepřestane překvapovat, jak přesvědčivě hraje Arnold robota...jestli on to náhodou není robot doopravdy? :)

Zelená míle (1999)

Tento film jsem viděl již mnohkrát a pravděpodobně opět mnohokrát uvidím, protože Zelená míle je neobyčejný film. Ano, velmi drsný, ponurý a znovu drsný, ale rozhodně neobyčejný. Na tomto filmu snad nejvíce obdivuji (hned po brilantním scénáři) herecké výkony, které jsou nanejvýš uvěřitelné a tím dodávají filmu na tíživosti. Ač se řadí mezi ty náročnější filmy (co se nutné psychické pohody týče), je to rozhodně jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl.

Sedm (1995)

Jedním slovem: vynikající! Zápletka, režije, obsazení i výkony, všechno bez nejmenší chybičky. Skutečně silný film, na který se nedá jen tak zapomenout.

Forrest Gump (1994)

Více než výborný scénář, skvělé zpracování a k tomu Tom Hanks v hlavní roli. Co víc si přát? :)

Cesta do fantazie (2001)

Po počáteční nejistotě (když jsem viděl tak vysoké hodnocení u pohádky) a následném shlédnutí filmu můžu s klidem konstatovat, že kdo tvrdí, že pohádky jsou pouze pro děti, se plete. V podstatě nevím, co přesně se mi na filmu tak líbí. Jestli je to klasická animace, která potěší svou odlišností od dnešních počítačových triků nebo ohromný zástup roztodivných strašidel nebo snad nenáročný příběh? Vlastně na tom nesejde, film jako celek působí výborně a dvě hodiny při jeho sledování utečou jako voda.