Odložené případy (2003) (seriál)

Ve své podstatě jen další z nemalého počtu dnes vysílaných detektivních seriálů, ale je pravda, že se na něj kouká dobře a oproti všem CSI je to přece jen změna. Zasloužené 4*.

96 hodin (2008)

Velice dobré zpracování velice ubohé zápletky. I přesto ale dávám 4*, protože jako akčí podívaná je to velice solidní film. Člověk se musí jen oprostit od toho neskutečně chabého příběhu :)

Solaris (2002)

Nejraději bych dal jednu hvězdičku (jen za to, že je to sci-fi), ale film se mi zdál natolik nepochopitelný (tím pádem i nudný), že je možné, že v sobě skrývá potenciál, který jsem nebyl s to objevit.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Podle některých dost vysokých hodnocení usuzuji, že jsem tomuhle filmu možná jen nepřišel na chuť, ale to skutečně ani trochu. Ta rádoby zajímavá kombinace hororu a komedie mi přišla natolik nepovedená, že jsem se místy vysloveně těšil až to skončí. Za sebe můžu říct, že je to jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděl, protože hororové prvky nebyly strašidelné a komediální prvky nebyly vtipné, Skoro celou dobu jsem se nudil a jediné, co jsem si z filmu odnesl je lítost nad naprosto zbytečně ztraceným časem.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale dospěl jsem k názoru, že na ty 4 to není. Film (resp. "seriál") jako takový není špatný a jako příznivce všemožných duchařin jsem byl poměrně zvědav, co z něj vypadne. Začátek je poměrně slibný: úvod do děje, představení postav, začátek "mise" do domu a první paranormální zvláštnosti. Druhá část taky docela ujde: atmosféra se začíná přiostřovat, přibývá nevysvětlitelných úkazů a dům si vyžádá některé oběti. Konec mi ale přijde místy dost nevyvážený. Chvíle, kdy se nic moc neděje (skoro jsem se až nudil) proti chvílím, kdy se to v domě jen hemží všemožnými událostmi. Možná právě proto nakonec dávám jen ty 3*.

Jak se to dělá (1999) (seriál)

Tento seriál si nemůžu vynachválit. Viděl jsem skutečně mnoho dílů a žádný nebyl nebyl nezajímavý či dokonce nudný. Připadá mi, že tento seriál je ještě o něco lepší než "How Do They Do It?" a pravidelně se těším na nabytí nových znalostí :) Člověk je kolikrát překvapen, jak komplikovaný vrobní proces se skrývá za zdánlivě všedními a úplně obyčejnými věcmi.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Nepopsatelně dobrý seriál. Ačkoli některé díly jsou o něco slabší (nebo spíše nejsou tak silné) jako jiné, skoro vždy, když náhodou natrefím na nějakou epizodu z tohoto serálu, se válím smíchy. Chápu, že použitý styl humoru a charakter postav možná nesvědčí každému, je to ale rozhodně můj šálek kávy (či spíš čaje, kávu nepiju :) ). "Á, tady jsi Perry.", "Rrrrr". Perfektní :)

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Pokaždé, když vidím další díl tohoto seriálu, obdivu Beara ještě o trochu víc. Věci jako plavání ve spodním prádle na Sibiři, nocování v lesích plných medvědů, zlézání skal bez jištění a téměř cokoli jiného, na co si dokážete vzpomenout ochotně předvádí v zájmu toho, aby byl divák poučen o nástrahách a nebezpečenstvích té které oblasti. Nejvíce mě ale fascinuje, co všechno je schopen pozřít, aniž by ho to obrátilo naruby :) Co si pamatuji, to se stalo snad jen v jediném díle a to po tom, co spořádal něco extra speciálního (tedy ještě divnějšího a nechutnějšího než obvykle :) ).

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Rozhodně souhlasím s tím, že se jedná o naprosto jedinečný seriál, který nemá obdoby, avšak jakkoli moc bych chtěl, 5* mu udělit nemůžu, protože na mě natolik negativně zapůsobila poslední série. Z vtipného, trefného a zábavného seriálu se ke konci stal jen odvar ze sebe sama, který mi ke konci přišel velmi slabý. Jaká to škoda.

Farscape (1999) (seriál)

Velmi dobrý seriál. Působí sice značně "béčkově" a nízkorozpočtově, ovšem statečně to dohání výbornou koukatelností založenou na zajímavých nápadech a vhodně umístěném humoru. No a samozřejmě je to sci-fi, což mu v mých očích na kvalitě rozhodně přidává :)