• Krátkometrážní

7 životů (2017)

Rapace moc nemusím a mít ji někde sedmkrát, to mne děsilo. Dal jsem ale na Malarkeyho a nelituju. Logika si sice ve filmu vzala dovču a konec byl vůbec wtf, ale zbytek měl pěkný spád. Navíc mi to (bohužel) ani nepřijde jako sci-fi. Uvidíme za třicet let.

Ferdinand (2017)

Celkem dost nudná a předvídatelná bejkárna - doslova. Většina postav je ošklivá - a koza je nejšerednější tvor v celé galaxii. Ale kde jinde uvidíte dodávku plnou bejků řízenou ježky...?

Druhá strana naděje (2017)

Linie šéfa restaurace bavila o dost víc než ta imigrantova. Film o dobrých srdcích, ale jinak jen na jedno shlédnutí.

Svědek obžaloby (1957)

Laughtonův právník a příjmení obžalovaného bavili celou dobu, soudní přelíčení mělo úžasné tempo a twist v závěru fakticky překvapil. Marlene byla ale strašná.

Zmenšování (2017)

K tomuhle paskvilu vznikal scénář dva a půl roku? To už i já bych ho sesmolil za měsíc - a lepší. Takhle zkurvit původní nápad, to se hned tak nevidí. Ale příjmení Šafránek a roztlemený Dušan pobavili, to jo.

Paddington 2 (2017)

Pořád roztomilé a dojemné, leč kouzlo jedničky je pryč a příběh je slabý. Gleeson skvělý, Grant trapný.

Ztratili jsme Stalina (2017)

První hvězdička: Buscemi, Palin a Isaacs, druhá: dobově výstižná atmosféra a hrůzné absurdno, třetí: humor (občas), čtvrtá: za celek.

Bába z ledu (2017)

Velmi příjemné překvapení po herecké a tematické stránce. Kronerová skvělá, Nový kupodivu taky (Lva pro něj jsem ale nečekal, spíš byla slabá konkurence - a Špalková za co???), Vízek výborný, Daniel a Neužil normál a Vilhelmka nesnesitelná víc než kdykoliv předtím. Slepice velmi zábavná, voda ledová až před televizi a sexuální scéna správně (ne)provokativní. Před Slámou a Kronerovou klobouk dolů.