• Krátkometrážní

Invictus: Neporažený (2009)

Freeman JE Mandela, to vskutku všechna čest, ale přítomnost toho blbého sportu, jímž je pro mne ragby, mi zážitek z filmu pokazila.

Tulák z širých plání (1973)

Parádní zábava. A bacha, poloSPOILER! - po shlédnutí jsem se schválně opět podíval na úplně první záběr na začátku filmu a... yes, yes, YES! :-)))

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Síla a děs... ve scéně útěku pak mráz po celém těle - přestože jsem věděl, že to dobře dopadne... a v noci se mi pak hodně blbě spalo.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Série MI mi byla vždycky celkem ukradená a ničím si mne nezískala... až doteď. Jistě, je to pořád mainstreamově americké, rádoby vtipné, klišoidní a nelogické, ale zároveň je to tentokrát kupodivu zábavné, celkem přehledné a velmi napínavé. A AKČNÍ, ryze fyzicky akční! Jedna vizuálně-rychlostní slast za druhou. Všechny komiksárny by se měly stydět.

Přes kosti mrtvých (2017)

Pro jednou, aspoň z části, souhlas s verbalem. Dodám jen, že můj bývalý soused, starý lesní inženýr, často říkával, že myslivci jsou největší hovada pod sluncem. A můj verdikt nad filmem: nepovedl se.

Kapitán Phillips (2013)

Hanks to přežije. Jinak ke shlédnutí postačí začátek, popř. i konec.

Z Paříže do Paříže (2017)

Tak trochu válka, seno a pár facek, ale komedie to naštěstí není (i když tam straší Vašut) a představitel nejmladšího z bratrů je fakt borec.