• Krátkometrážní

Je třeba zabít Sekala (1998)

Tak tento film, ačkoli bývá často vynášen hodně vysoko, mě obzvlášť nezaujal. Obraz vesnice nepůsobí zrovna věrohodně stejně jako Bartoška v roli faráře nebo Sekal jako 100% zrůda. Ocenit však musím velmi příjemnou zlatavo-hnědou atmosféru:-)

Jinak než jiní (1919)

Fragmenty. Ó, jen samé fragmenty. Bohužel ne v pessoovském smyslu slova, ale v důsledku, mírně řečeno, nepěkného zacházení s tímto filmem. Ale buďme rádi, že z něj máme alespoň něco. Divácký zážitek po zhlédnutí restaurované verze sice z velké části zůstává spíš tušený než skutečně prožitý, ale přesto si tohoto díla cením. Paragraf 175 byl opravdu zrůdnost a v problematice homosexuality dodnes spousta lidí jaksi nemá jasno. Magnus Hirschfeld byl nepochybně borec a Conrad Veidt v hlavní roli se mi překvapivě taky líbil (nepůsobil na mě zvrhle). Jsem v pokušení ohodnotit Anders als die Andern i přes tu neúplnost. A to vysoce.

Julie (1999)

Jako film je to úplné nic. Jako natočené divadlo je to velmi zajímavá psychologická bitka lidí různého postavení a hlavně různých povah.

Julie na cestě domů (2002)

Příběhu jsem vůbec nevěřila. Ale musím přiznat, že mě tento film tak zaujal, že mi to bylo celkem jedno. Herci mi připadali dobří. Za jedno zhlédnutí Julie určitě stojí.

Junior Bonner (1972)

Zatím nejnudnější a nejméně peckinpahovský Peckinpah, co jsem viděla. Má to takovou tu atmosféru vesnických slavností, kterou tolik nenávidím - samé tlampače, pitomé písničky, spousta špíny a zpocených lidí, kteří se baví těmi největšími možnými nesmysly. (Ovšem jak praví klasik, "Sam to tak asi chtěl".)

Kafe a cigára (2003)

Já jsem měla vždycky radši Edisona než Teslu. Ale Tesla je zase z Balkánu. No, tak nevim.

Kalamita (1980)

"Tak mi snad ukážeš to libido!" Jedinečná hudba, sníh, vláčky, na plakátech naše sousedka zamlada,... a kus mého dětství.

Kapička štěstí (1957)

Ale jo, není to nepříjemný film a sem tam se objeví povedený vtípek. Ale jako celek je to dost slaboučká komedie s krkolomnými zkratkami. Ha, a navíc jsem ji viděla chvíli po Kubrickově The Killing - to jsou náhody...