Rosario to Vampire - Season 1 (2008) (série) odpad!

Odpad! ani zďaleka necharakterizuje túto neskutočnú ....... ! Nedokázal som sa prehrýzť ani polovicou seriálu, pretože pri každej epizóde ma chytal silný mikrospánok. Ak by som sa mal slušne vyjadriť, tak Rosario + Vampire je bezvýhradná strata času a v živote by som ju nikomu neodporučil, len toľko k tomuto dielku...

Ašita no Džó (2011)

Môžem s istotou povedať, že Ashita no Joe je všetko len nie kvalitný film. Pri tomto síce milom, ale neúspešnom pokuse o natočenie klasickej športovej drámy, podľa už vyžmýkaného americké receptu som sa neskutočne nudil. Na začiatku sa ocitáme niekde v polovici minulého storočia, no kulisy na to teda rozhodne nevyzerajú. Autentickosť je však ten posledný problém, pred ním sú tu v prvom rade klišé dialógy a celkovo zlý scenár, nudná hudba, kostýmy alebo teda masky, ktoré by ocenil akurát tak Jack Sparrow a nakoniec boxer, ktorý do seba nechá mlátiť ako do vreca zemiakov aby nakoniec svojho súpera odrovnal totálne idiotským spôsobom. Tých vecí čo ma iritovali tam bolo samozrejme ešte o niečo viac, ale nechcem hneď každého odradiť. Pomaly ale isto si začínam všímať, že veľké množstvo ázijských filmov je tu neprimerane preceňovaných, k nim samozrejme patrí aj rozprávkovo-klišé príbeh boxera Joe-a.

Vyšetřování nočních můr (2006)

Temné, napínavé, nechutné, strašidelné a hlavne poriadne krvavé. Akumu tantei mi ukázal, že Tsukamoto Shinya vie okrem svojrázneho herectva taktiež aj solídne režírovať. Sny a vraždenie, téma na ktorú sa už pár podobne ladených filmov natočilo. Táto hororová detektívka ich však všetky s ľahkosťou schová do vrecka. Nieje to síce niečo, čím sa dá pýšiť, ale napríklad pri takej Nočnej more z Elm Street som v polke zaspal... Takto dobrý hororovo-mysteriózne-thrillerový snímok mohol vzniknúť naozaj len v Japonsku a nikde inde! Štyri hviezdičky sú okrem práce scenáristov a kulisárov, takisto aj za skvelú hudbu, hektickú kameru a (niektoré)herecké výkony.

Kurosagi (2006) (seriál)

Tomohisa Yamashita a Maki Horikita sa po zaujímavej Nobute opäť stretávajú, tentoraz má projekt však diametrálne odlišný charakter. Skvelá vec je, že na tom vôbec nezáleží. Tento hereckí párik má medzi sebou totižto dokonalú chémiu a človek si ich okamžite obľúbi. Čo sa ešte týka hercov, vždy keď sa na scéne objavil Shō Aikawa a spustil ten svoj ''ironický'' smiech mal som chuť vraždiť... Kurosagi stojí na vrchole potravinového reťazca a žiadny iný Shirosagi alebo Akasagi sa mu nevyrovná. Je totižto kráľ podvodníkov. Bohatým kradne a chudobným(poškodeným) dáva, vlastne je taký Robin Hood alebo Jánošík. Každopádne všetky podvody sú kvalitne vymakané a inteligentne spracované. Seriálu nechýba ani humorná stránka a taktiež skvelý opening a OST vôbec. Jednou z takých smiešnych-nie vtipných vecí, ktoré som si všimol je počet policajtov, ktorí sa chystajú nasadiť niekomu želiezka. Vždy ich bolo dokopy aspoň 20 na jediného človeka. Vo filme dokonca mnohonásobne viac. A keď som už pri filme, neviem čím to je, ale s tým to tvorcovia jednoducho prepískli. Fanúšik čakal rozuzlenie, no dočkal sa len natiahnutého 45 minutového dielu na dve hodiny a nejaké drobné. Po perfektnej dorame Zenigeba, zatiaľ najlepší japonský hraný seriál aký som videl.

Konečná (2013)

Bol som pripravený na poriadny prúser, no film nakoniec ďaleko predčil moje, síce nízke, očakávania. Bavíme sa tu predsa o režisérovi s menom Ji-un Kim a ten predsa netočí zlé filmy. Na kombináciu Kima a hollywoodskych blockbusterov si aj tak pravdepodobne nezvyknem a myslím, že tým mrhá svoj talent. Takéto filmy dokáže točiť kdekto... Na druhej strane The Last Stand úspešne reštartoval hereckú kariéru Arnolda Schwarzeneggera a myslím si, že na staré kolená nám ponúkne ešte poriadnu dávku podobne ladených akčných komédií. Film samotný pôsobí v skratke veľmi zábavne, pohodovo ale aj priemerne. Divák sa môže tešiť z deštrukcie toho najväčšieho kalibru. Postavy sú, poviem to veľmi jednoducho, ZLÉ. Divák si dá 2 a 2 hneď dokopy a dokáže s kľudom predvídať polovicu filmu. V Kórei by sa toto Kimovi nestalo, tam výrazy hercov nedokáže čítať nikto. :) A preto čakám na Kimov návrat pred domáce publikum. 70%!

Nitro Circus (2012)

Profesionálny šialenci. Pastranu a spol. sledujem už nejaký ten piatok a stále ma dokážu prekvapiť ich originalitou a obrovským nadšením z každého úspešne prevedeného, smrteľne nebezpečného a taktiež napínavého kúsku. V tomto celovečeráku im to však s tou originalitou, až tak nevyšlo. Niektoré kúsky vyhrabali z archívu... Veľmi mi vo filme chýbal Andy Bell a jeho vycibrený zmysel pre humor. Film je sám o sebe veľmi zábavný, napínavý a pre fanúšikov adrenalínových športov je to samozrejme povinnosť. Do budúcna by som len chcel vidieť viac pekelných trojkolieeeeeeeeeeeeek!

Serpico (1973)

Biografie zbožňujem. Niekedy po zhliadnutí, totiž ostanem buď v nemom úžase, alebo sa topím v myšlienkach. No a príbeh skutočného Franka Serpica je práve jedným z tých, ktoré človeku nedajú spať. Svojský Serpico je zdá sa, azda jediný neskorumpovaný policajt v celom New Yorku, to sa samozrejme nepáči jeho kolegom a ostatným veľkým zvieratám. Do morku kosti prehnitá polícia a Frank sa preto dostávajú do množstva konfliktov, kde samotnému Serpicovi ide o život. V skratke, Frank Serpico žije životom štvanej zveri a na každom rohu naňho čaká smrť. Keď potom nad týmto všetkým človek premýšľa, naozaj sa mu zdá, ako keby to bol len výmysel určený pre filmové plátno.... Al Pacino zahral rolu dôstojníka Serpica naozaj famózne, tlieskam.

Xiao shi de zi dan (2012)

V Ázií zrejme začal nový trend, a to ,,smutné kopírovanie Hollywoodu''. Siu Sat Dik Chi Dan je takmer do bodky okopírovaný z typických amerických a britských krimináliek a detektíviek. Kombinácia tohto mixu však funguje s prekvapivou ľahkosťou a naivnejšieho diváka(mňa nevynímajúc) dokonca presvedčí o tom, že tento snímok vôbec nie je zlý. Opak je však pravdou, tento hong-kongský, hudbou, kostýmami a štýlom okopírovaný, Sherlock Holmes stojí za starú bačkoru. Tú frázu milujem...

Mys hrůzy (1991)

Robert De Niro v tomto filme úplne dominoval a všetkých strčil jasne do kapsy. Hranie temperamentných psychopatov mu vždy išlo a je možno až trošku strašidelné, ako veľmi sa dokáže vžiť do takejto role. Strašidelné bude nakoniec možno slabé slovo, stačí si prečítať zaujímavosť: ''Robert De Niro zaplatil zubaři 5000 dolarů, aby jeho chrup působil ve filmu dostatečně odporně. Když film dokončil, dal mu dalších 20000, aby mu ho opravil.'' Martin Scorsese a Wesley Strick si svoju prácu odviedli veľmi dobre. Vadili mi možno tie nepodarené efekty, ďalej to že z hlavného hrdinu spravili takého Ramba, že ani železné tyče a oheň mu nedokážu skriviť vlas na hlave. A nakoniec veľký omyl bolo obsadenie Nicka Noltieho, s každým záberom ma stále viac a viac iritoval. Čo sa týka príbehu, ide o typickú Scorseseho schému, kde nechýba posadnutosť náboženstvom a hory násilia, v doprovode kvalitnej hudby.

Wang Jiao ka men (1988)

Kar-Wai Wong a jeho prvotina Wong gok ka moon, ešte nie je ten produkt na, ktorý sú jeho fanúšici zvyknutí. Pôsobí trochu surovo, no na druhej strane sa naň výborne pozerá a motív krimi-romanca je ako vždy, veľmi pútavý, dramatický a napínavý. Čo sa týka typickej wongovskej vizuálnej stránky, snímok tu stále trochu pokrivkáva, ale keďže je to režisérov prvý film, tie maličké neduhy dokážem bez problémov prehliadať. Soundtrack a hudba sú výborne spracované a líčia naozaj jedinečnú atmosféru. Herci sú výborný, postavy už zas tak moc nie. Zdá sa mi, že boli až príliš idealizované a to najmä hlavný hrdina. Každopádne, osobne som sa dobre bavil a žiaden rejžov fanúšik by ho nemal prehliadnuť.