Debbie a její parťačky (2018)

Debbina 8 sa samozrejme nevyhne porovnávaniu so sériou o Dannyho parťákoch. Nutno povedať, že vo viacerých (takmer všetkých) veciach zaostáva. Zlá chémia, postavy nemajú medzi sebou súzvuk, už samotné zoznámenie sa bolo odfláknuté. Chýbal pohľad do príprav plánu, teda trochu hlbší, celkovo väčšia prepracovanosť. Ďalej infiltrácia do dôležitých pozícií, vstup na večierok, a tak ďalej...Mnohé nevysvetlené záležitosti. Samotný plán ušiel, tam sa to celkom dalo. Pozitívom samozrejme hviezdne obsadenie, vyčnieva Bullock a krásna Hathaway v roli rozmaznanej celebrity, ktorú si evidentne užívala. Podčiarknuté: pozerateľné, ale zázrak nečakajte.

Kronika (2012)

Traja mladíci zo strednej školy získajú superschopnosti (mimochodom, ako keby ich to ani nešokovalo). Postupne sa s nimi zoznamujú a začínajú ich využívať na rôzne fóriky vo svojom okolí (samozrejme nič užitočného). Táto časť filmu je v pohode, vtipná celkom. Postupne však začínajú schopnosti využívať na nebezpečnejšie veci, z ktorých sa nepoučia. Hlavnému hrdinovi (lúzer, ktorý samozrejme predtým nemal kamarátov), sa to vymkne z rúk a nevie si s tým rady (ako keby sa chcel celému svetu pomstiť za svoj doterajší nevydarený život). Finále sa mi nepáčilo, na môj vkus príliš uletené.

Velká šestka (2014)

Animák, ktorý má hlavnú postavu robota. A veľmi zvláštneho robota. Niečo pre nádejných konštruktérov, inžinierov s veľkou fantáziou a tiež milovníkov komiskov a ich hrdinov. A tým je aj film jedinečným, že je zasadený do prostredia mladých konštruktérov a staviteľov inovatívnych a cool vynálezov. A samozrejme spomínaným Baymaxom. Punc milému filmu dáva dojemný záver.

Hrdinové ohně (2017)

Óda a pocta všetkým hasičom. Tak by som v skratke nazval film Hrdinovia ohňa bezprostredne po pozretí. Prvé trištvrtiny film rozpráva o zásahoch hasičov v rôznych kútoch a zároveň ich snahu stať sa jedným z najelitnejších tímov v zemi. Popritom sa riešia osobné osudy členov zboru (začlenenie sa do života vďaka nástupu do zboru, manželský konflikt). Až príde posledná časť filmu, ktorá vás roznesie na kopytách. Vtedy si uvedomíte, že film vás po celý čas na neho pripravoval. Navyše, podané s minimom pátosu, ale zato dobre vykreslenými postavami, ich vzťahmi, plusmi a mínusmi. Mrazivé záverečné titulky.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Ďalšie pokračovanie príbehov z galskej dediny. Tentoraz ide dvojica Asterix - Obelix do úzadia a príbeh je o Panoramixovi a jeho kúzelnom nápoji a tiež hľadaní nástupcu. Film neočarí, ale ani neurazí, poteší sem-tam nejaký vtipný fórik. Priemer, ktorý si dlho asi ale nebudete pamätať. Séria mala aj lepšie diely.

Soumrak (1998)

Ak si chcete Twilight pozrieť iba kvôli prsiam Witherspoon, tak mám pre vás dobrú správu: je to hneď na začiatku filmu. Po nich to môžete kľudne vypnúť. Všetci. Nič lepšie totiž vo filme neuvidíte. Nie je tam totiž takmer nič zaujímavého (možno zadok Sarandon). Twilightu chýba fakticky všetko, čo má dobrá kriminálna mať (mysteriózno? To vážne?). Pripadalo mi to, ako keby to bolo natočené minimálne o 40 rokov skôr.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014) odpad!

Toto teda riadne nevyšlo. Už dvojka bola prúser, ale toto je podľa mňa totálne zle. Pritom to tak sľubne začalo, keď Octavius pozerajú na youtube video a ide písať komentár. To však bolo z vtipov asi všetko. Komické situácie, keď bolo evidentné, že by sa mal divák smiať, prešli tichým mlčaním u mňa a chvíľkou trápnosti. A to nehovorím o hroznom príbehu.

Lovci hlav (2011)

Lovci hláv majú veľký tromf - predlohu, ktorá je výborná. Zároveň však majú veľkú výzvu - predlohu. Myslím, že podané to bolo okej, možno by som trochu ešte viac priostril v niektorých scénach a doladil záver. Každopádne, sfilmovanie knižného trháku dopadlo chválitebne. Severské krimi je fakt kvalitka, treba uznať.

Kouzelný park (2019)

Príbeh o tom, že fantázii sa medze nekladú a mali by sme jej nechávať voľný priebeh a nikdy sa jej nevzdať. Vizuálne fajn, ale príbehovo je to slabota.

Zloději a lháři (2019)

Celé je to naozaj také nemastné-neslané. Príbeh neponúka nič nového, chýba napätie a emócie. Ide o nejaké lúpeže, ktoré majú byť údajne sofistikované, ale aj ich podanie je suché, sterilné a toporné. Toporné to nie je pri pohľade na Ratajkowski, hlavne keď ukáže, čo skrýva. Aspoň sa na ňu fajn pozeralo.