• Krátkometrážní

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Plasticita tomu dle mého trochu škodí, ale daleko větší problém je se sžitím s postavami, které nepůsobí zcela živě (není-li to onou plasticitou?). Jakmile přišel záběr s product placementem, celá jakžtakž snová atmosféra animace šla ke dnu. Několik pěkných gagů to bohužel nezachrání, i když úplný průšvih to není. *** Ve zkratce: Čtyřlístek ve službách tvarohového krému, který už si teď nikdy nedám.

Číslo 9 (2009)

Postavičky nejsou díky přehnané postprodukci plnohodnotně oživené, scénáristicky docela fajn. *** Ve zkratce: Přijde devítka a vše se ocitá v řízeném chaosu.

Raubíř Ralf (2012)

Pěkná pocta automatovým hrám, sneslo by to určité zkrácení, ale jinak je to vypointované hezky. Dramaturgie zvratů a rychlých změn v pocitech postav na mistrovské úrovni. *** Ve zkratce: Vanellope, glitch!

Golem (1987)

Atmosféricky a animačně krásné, ale takto je to bohužel neúplné... Chce to dotočit zbytek :) *** Ve zkratce: most do dávné Prahy.

Bydlo (2012)

Nejspíš nepochopeno.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Jsem velmi rád, že jsem to během první hodiny nevypnul, ačkoliv k tomu nebylo daleko. Zajímavý experiment, jinak velkolepá fraška, která je tak fatální, až je s odstupem času velmi noblesní. *** Ve zkratce: Baron Prášil bydlí na konci, protože tam je začátek.

Hotel Splendide (2000)

Zvláštní atmosféra, místy zajímavá emotivní hudba, dobrého humoru poskromnu a jinak film nic výjimečného nenabízí.*** Ve zkratce: Hotel jedné velmi vychytralé maminky, která je už jaksi po smrti. A nebo není?

Další, prosím (1990)

Slušné, pracně animované, ale poetika mi úplně nesedla. *** Ve zkratce: Krev, figurína, krev. Křídla ... Bůh. Romeo?

Tohle není Kalifornie (2012)

Velmi svěží a přitom nabité zajímavými informacemi. Působivější než hraný film, reálnější než dokument. Jen to zakončení nepřineslo žádnou překvapivou pointu, i když zásadně slabé není. *** Ve zkratce: Nechci plavat. Panik!

Časové pásmo bylo změněno