• Krátkometrážní

Rebelka (2012)

I přes velkou snahu jsem to nevydržel déle jak půl hodiny. Nepříliš líbivá digitální animace, která místy působí hůře než staré počítačové hry, přehnaně roztahaný scénář, občasné relativně povedené gagy to nezachrání. *** Ve zkratce: Mystika uvězněná v počítačové kleci.

Temné stíny (2012)

Příliš dlouhé, zbytečně ukecané, ale jinak se v tom dá najít to lepší z Tima Burtona, i když má tento film poněkud netradiční atmosféru. Závěr příjemně překvapil. Viděno v angličtině bez titulků. *** Ve zkratce: Láska až na krev.

Maska zrcadla (2005)

Vizuálně zajímavé a netradiční, ale podivná střihová skladba a nepříliš zajímaví herci mě otrávili po deseti minutách natolik, že jsem nebyl schopný pokračovat. *** Ve zkratce: I přes pěkný vizuál bych se na to koukat bál.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

I přes typicky netradiční kompozice a propojování prostoru působí tento film mnohem méně komplexně než jiné Lynchovy výtvory. Možná se očekává detailní znalost seriálu a možná, že to zde opravdu zcela nefunguje anebo jsem dostal při sledování polenem do hlavy a nezaregistroval jsem to. *** Ve zkratce: Dvojčata nahoře bez.

Architekt odpadu (2007)

Dramaturgicky trochu komplikovaný dokument, ale pro svůj nevšední obsah za zhlédnutí určitě stojí. +++ Ve zkratce: Byrokracie vs. plechovky.

Výpadky proudu (2012)

Absurdní humor, narážky na techniku, roztroušené dílky, které se postupně skládají do sebe. Bohužel kritika přetechnizovanosti je vedena příliš povrchně na to, aby film dosáhl odpovídajícího přesahu. *** Ve zkratce: Obleček proti pavoukovcům je sexy.

Tátové na neděli (2012)

Realistický film s lehce magickou atmosférou podpořenou krásnou hudbou. Neviděn začátek.

Super Size Me (2004)

Natočené je to dost průměrně, ale za odvahu a přínosný námět si to zaslouží trochu nadhodnotit. *** Ve zkratce: Děti v amerických školních jídelnách se mají báječně. Američané se mají báječně. Majitelé fast foodů se mají super báječně.

Kuře na švestkách (2011)

Neotřelé, ale celý koncept působí poněkud nedotaženě, i když obsahuje spoustu krásných myšlenek a záběrů. *** Ve zkratce: Kuře trochu jinak.

Časové pásmo bylo změněno