• Krátkometrážní

Moon (2009)

Film bez světla, s jedním hercem, jedním robotem a trapnou zápletkou, která vám dá do života jednu velmi užitečnou radu: Držte se dál od vesmíru. A také dokáže místy vytvořit solidní klaustrofobický pocit, který jsem však nějak nedocenil. Jediný, kdo to jakžtakž drží nad vodou je ujetý robot se smajlíkovým displejem a hlasem Kevina Spaceyho. *** Ve zkratce: Měsíc, základna, autíčka a jedna pitomá energetická společnost. (Pardubické letní kino 2010)

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Zajímavý pohled na střet odlišných kultur, na lidi odlišných postavení a na lidi různých životních hodnot, kteří nakonec dojdou ke stejnému závěru. Nicméně toho děje je na 140 minut docela málo a atmosféra italské Ischie není tak fascinující, abych se tím dokázal celou dobu blaženě kochat. *** Ve zkratce: 2 mrtvoly, 2 pozůstalí, 3 rakve.

Střípky vzpomínek (1999)

Nějak nechápu zdejší relativně nízké hodnocení a tvrdé kritiky. Ten film je originální, svěží, v rámci možností optimistický a především má duši. Tolik podivných a přitom lidských postav pod jednou střechou jen tak nenajdete, navíc jsou všechny postavy na malém prostoru výborně vykresleny. A Cassie je vykreslena přímo do monumentálních rozměrů, čemuž napomohl i perfektní závěr, který se sice dal trochu čekat, ale i tak byl krásným zakončením tohohle nevšedního filmu. *** Ve zkratce: Život je nevyléčitelná nemoc. - Great ass. - Ahoj. Ahoj.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Úžasných 100 minut poctivé filmařiny se zajímavým důsledným výtvarným řešením, perfektním dabingem, zajímavými příběhy a dobrou hudbou. I přes snahu o propjení příběhů pomocí vypravěče mi ucelenost celého díla trochu chyběla, což je asi hlavní důvod, proč nedávám plné hodnocení, neboť za to, kolik tento film musel dát práce, by si to tvůrci určitě zasloužili. *** Ve zkratce: Loutky ožívají společně s příběhy Jana Wericha.

Fish Tank (2009)

Ačkoliv by se z námětu dalo říct, že to může být trapný film pro puberťáky, výsledek je velmi poutavý, uvěřitelný, plný napětí a říznutý trochou atmosféry artových filmů. Katie Jarvis, ač neherečka, spolehlivě přehrává zbytek ansámblu a působí ve své roli velmi věrohodně. Nicméně jsem nějak nepochopil tu zvláštní školu, nepřišlo mi, že by ta holka byla úplně blbá. *** Ve zkratce: Byla tu policie... Ona si začala! (Pardubické letní kino 2010)

Oštrozok (2002) (seriál) odpad!

Neuvěřitelná hovadina, která v plné síle demonstruje absolutní úpadek českých večerníčků a demenci dramaturgů v ČT, kteří něco takového ještě dají do TV. Odporná výtvarná stránka, hloupý děj a k tomu dost nepovedený dabing.*** Ve zkratce: Chudáci děti.

Persepolis (2007)

Trochu netradiční animák s velmi originálním výtvarným pojetím, které si většinu doby vystačí se dvěma barvami - černou a bílou. S dvoubarevným vizuálem dobře pasuje relativně jednoduché dělení postav na dobré a špatné, ale aby neznělo tak naivně, tak některé postavy v průběhu mění barvu. Na hřišti ohraničeném domovem hlavní hrdinky, se promítají historické události a jejich důsledky. Pak přibývá hřiště nové, které ukazuje kontrasty odlišných kultur a začlenění se do jiného kulturního prostředí. Následuje očekávaný návrat ke kořenům, od kterých už vede jen poslední cesta do neznáma lemována jasmínovými květy. *** Ve zkratce: Trpký pohled do Íránu a osudu režisérky vlastního osudu v černobílém balení.

Sedm (1995)

Docela nudný film, který zachránil až vynikající výkon Kevina Spaceyho a povedená pointa na konci. Dokud tam nebyl Spacey, byla to jen nudná šaškárna zahalená do temna, ve kterém občas ani ta nuda nebyla vidět. Ale jsem docela rád, že jsem to vydržel až do konce a dočkal se jakési satisfakce. *** Ve zkratce: John Doe to vyhrál!

Zažít Woodstock (2009)

Zajímavý pohled na události Woodstocku, ze kterého si však kromě velmi netradičně pojatého divadelního představení moc věcí za nějakou dobu nevybavím. Film na mě působil hodně suše, téměř bez emocí, což si myslím, že tuto dobu moc nevystihuje, ale možná se pletu. Přeměna krásných zelených luk v absolutně nestravitelnou krajinu je však silně zdrcující. A hudba, která by u tohoto filmu měla hrát prim mě také příliš nepotěšila - a to ji dělal Danny Elfman! *** Ve zkratce: Pohled na hudební akci, které jste na dosah, ale nic z ní nemáte. (Pardubické letní kino 2010, sledováno v dešti)