• Krátkometrážní

Rozervaná objetí (2009)

Zajímavě poskládaný silný příběh, který se však tváří příliš pyšně na to, aby dokázal zaujmout některými detaily, takže střihačské a kameramanské vychytávky nemají efekt, jaký by si zasloužily. Výborná Penélope Cruz. *** Ve zkratce: Převedla mě přes silnici a pomohla mi přečíst noviny. (Letní kino 2010)

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Solidně natočený pohled do námořních bitev. Občas trochu nepřehledné, místy přehnané, ale jako pohled do historie dostačující. *** Ve zkratce: Za cílem mise!

Na křídlech slávy (1990)

Výborný film, jehož hlavními přednostmi jsou zajímavý scénář, skvělé výkony herců a dobře zvolené lokace. Vylíčení posmrtného světa je téměř dokonalé, invence postav a dialogů je na velmi dobré úrovni, vše olemováno podivnými zákony a rituály podsvětí, v němž není čas. Mystifikace se mísí s realitou. A postava Biancy je prostě úžasná. Jediný konec na mě působil trochu rozpačitě, čekal jsem ještě nějaké další vyústění děje. Každopádně je tento film perfektním komorním fantazijním dramatem s minimem triků. *** Ve zkratce: Prohlídka posmrtného chrámu slavných. *** Fiktivní zajímavost: Krátce po uvedení filmu do kin bylo spácháno několik sebevražedných atentátů na slavné osobnosti, načež bylo promítání filmu v některých zemích pozastaveno. Postava Biancy byla při obnovené premiéře vystříhána. *** P.S.: Děkuji uživateli igi B., že našel písničku Biancy z filmu.

Dinosaurové (1991) (seriál)

Ve zkratce: Jsem dítě, mějte mě rádi.

Hvězdný reportér (2008) (pořad)

Docela překvapivě solidní pořad o filmovém dění.

Dobré ráno (1998) (pořad)

Nezajímavá, místy bulvární snídaně pro televizní povaleče.

Branky, body, vteřiny (1956) (pořad)

V porovnání s konkurenčními českými stanicemi asi nejlepší sport. Nicméně občas informují o pro většinu lidí nezajímavých výkonech českých sportovců a jisté nadržování je také na denním pořádku. Ale asi to tak má být. *** Ve zkratce: Český rekreační běžec Kamil Rychlonožka se umístil na vynikajícím 45. místě divizního běhu v Běhounovicích. Gratulujeme.

Události (1993) (pořad)

Seriózní, leč místy neobjektivní a nezajímavé.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Dokumentární film o tom, že lidi pro prachy udělají cokoliv. V tomto případě TÉMĚŘ cokoliv.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Výborně zpracovaný pořad, který je velmi zábavnou hrou plnou zajímavých nápadů tvůrců a skvělých výkonů soutěžících.