Američan (2010)

Goodbye Mr. Butterfly aneb jak jsem se v krystalické nudě ulil na italský venkov.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Slabota, která nás v ději moc daleko neposunula, řekl bych zatím nejslabší díl :-( a to jsem se ták moc těšil. Milla Jovovich dějem proplouvá bez větších akcí a celé je to v podstatě zbytečné...

Saltová (2010)

Kontra špionka s parádníma a nádhernýma rtama? Ano. Studená válka na vzestupu - Ano. Trocha nadlidskosti - ano. Ale jo ušlo to a neohrožená Evelyn si to šine napříč kontinenty. Ale žádné nějaké extra překvápka nečekat :-)

Machete (2010)

Mačeté, krev stříká všude a neohrožená legenda mexikánský policista si to šine za spravedlností a pomstou ulicemi. Kdo mu do cesty vsoupí ten se se zlou potáže a krev stříká na všechny strany, po ruce stačí oblíbená mačeta či sekačka na trávu. Připlete-li se do cesty žena, jisto-jistě přijde o svou počestnost :-D Mačeta je prostě machr co nepíše textovky a Robert Rodriguez si asi zřejmě splnil sen. Výborné masakrální béčko proto ten plný počet bodíků. Jinak ústřední myšlenka celého konfliktu je také super a docela hodně realistická ;-)

Iron Man 2 (2010)

Narcističtější než jednička, a Downey se tím ani netají, prostě to k němu patří ale co je moc to je moc. Iron man 2 už jde do extrémů a tím se mi to místy hnusí. Zato jeho konkurent Rourke ten má aspoň zajímavej obleček. Plazmovej bič to bylo úctyhodné a asi nejvíc originální. Někdy méně sebestřednosti je více kvalitnějšího příběhu a filmu.

22 výstřelů (2010)

Reno jako mafián co hledá svou pomstu ve filmu který je temný, místy nudný a prázdný, cizokrajný a nezáživný. Ač mám filmy s mafiánskou tématikou moc rád, tak tady to víc jak na tři není. Postoj je sice fajn ale to ztvárnění no nevím.

Hra bez pravidel (1967)

Nadstandardní krimoška, kterou jsem viděl až nyní. Výborné obsazení a vlastně i děj.

Expendables: Postradatelní (2010)

Starej dobrej Stallone, který vypadá furt stejně :-) navíc i stejně jedná. Opět nechybí jedna osudová žena, kupa hlášek, fórků a drsňáckých akcí. Jet Li to okořenil a duo z kostela dostalo sakra málo prostoru. Těším se na dvojku. Potenciál to má. Mohlo to být i víc akční :-)

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Good Evening, Mr. Rob Zombie se domnívá, že bych vás měl varovat před tímto netradičně pojatém příběhu o hrdinovi jménem Superbeasto, který zažívá různé lapálie, dobrodružství plné krásných vnadných žen, koziček, představ a sexu a hlavně hudebních čísel a který se v naději na záchranu jedné slečny-striptérky vydá do bojů se samotným Dr. Satanem a jeho pomocníky. Do cesty se mu připletou náckové, opičák, auto slečny Suzi-X a jeden pikolík ve výtahu :-D Kdybych měl v hlavě nápad na takový animák taky bych ho musel natočit :-D Spousta narážek na různé národy, osobnosti, povahy a sexuální kulturu současnosti. Slušná prča. Ale pozor, tohle není film pro všechny a hlavně ne pro sračičky :-D

Počátek (2010)

Po velkých komentářích, recenzích, natěšení a čekání jsem i já shlédl Počátek. Čistě pár pragmatických faktů, mám pocit že společně s Prokletým ostrovem se DiCaprio tento rok zasadil o dva podobné filmy. Jsou sice jiné ale v něčem podobné. Míra fikce a toho co je a není pravda je tu společný jmenovatel. Ale abych se dostal k Počátku. To, že vše je jinak než Ch. Nolan servíruje je jasné každému lépe chápajícímu divákovi, který jen nesedí ale i přemýšlí. Já seděl a přemýšlel od počátku filmu, prvních asi 10-15 minut je pro nezkušeného asi oříšek, než začne chápat a pokud si nepřečetl aspoň zevrubnou recenzi, ztrácí se. Ale pak se to rozjede. Já každý moment filmu místy zmatečný moment přemýšlel jaké vlastně sny mám já. A uvážíme-li, že sny jsou zdrojem neomezených možností, není vlastně co vytknout ;-) a to je fajn. Sen na druhou, třetí a vlastně na čtvrtou to je vlastně tenhle film. Mělo to pár výborných momentů. Především prozrcadlení mostu, překlopení města, a kolmost stěn. Bylo fajn sledovat jak reaguje publikum okolo mě. Jaké věci ho probudí, většinou chabé pokusy o vtip, byly dva. Jako celek je to docela dobré ale rozhodně bych to nepřirovnával k Matrixu!!! Tohle je film o snění ne o revoluci v nápadu a vnímání světa. Výsledné resume - je spokojenost váhám mezi 4-5 ale protože jsem se tak moc těšil dám asi 5 stars, proč ne, bavil jsem se a je to svým způsobem originálně odvyprávěný sen o 4 úrovních pana L. DiCapria. ;-)