Leaves of Grass (2009)

Vždy se ohromně těším na nový film s Nortonem. Stejně tomu tak bylo i tentokrát, ve filmu ve kterém se opravdu mísí spousta žánrů, nejvíc pak asi hořká krimikomedie. Edward si střihl dvojroli a v podstatě každé z dvojčat bylo super. Buď jako intelektuál, který se hledá a má "aférku" nebo jako pěstitel trávy co je tak trošku kriminálník a má výborně žvatlající buranskej přízvuk. Děj byl fajn, já vím není to to nejlepší z filmů Edwarda ale jelikož předvádí opět mistrovský koncert, hraje s lehkostí a opravdu asi umí zahrát vše na co si jen vzpomeneme tak za herectví je to pět hvězd, za film 4. BTW všimli jste si, že ten náš Eda skoro vůbec nestárne? Parádně jsem si to užil, zklamání se nekoná a byla to taková příjemná oddychovka. Děkuji a těším se na další kousek. P.S.: Nudný místa jsem tam nějak nenašel, myslím že to má celé hlavu a patu a děj se krásně ubírá kupředu.

O kapitalismu s láskou (2009)

Moore natočil "dokument" zobrazující určité pravdy, avšak kontext se trhá. Skáče v ději a spousta věcí není dotažena do konce, to mi prostě vadilo. Úsměvně působí definice slova deriváty, kdo se nepohyboval ve finančním sektoru, nemůže první půlku filmu vůbec chápat. Některé teatrální výstupy Moorea silně znevažují a zesměšňují nejen jeho osobu ale i celý smysl filmu a poselství. Zaslepenost některých lidí, kteří teprve poté, co přišli o vše procitnou a to ještě s pomocí je zarážející. Líbil se mi detail na Bushe, když čekal jestli mu ty jeho proslovy někdo zbaští, jak se pak koukal a spokojeně skenoval očima. Ještě je pro spoustu lidí to USA vzorem? Bohužel si myslím, že náplň filmu nebyla natolik silná a poutavá, aby dovolila mnoha lidem konečně procitnout. Proto dvě hvězdy.

Pokrevní bratři 2 (2009)

Trochu jiné, asi slabší než jednička ale pořád dobré, místy to trošku skřípe ale mexikánec to vynahrazuje, nova FBI kočka jakbysmet. Vypadá to, že bude někdy i troječka ;-)

Pokrevní bratři (1999)

Výbornej scénář, drsné, svižné... působí to na mě jako odkazy na Tarantina a Ritchieho. Skvělé hlášky, slovo fuck ve všech pádech, občas vynikající parodie. Paráda.

Daria (1997) (seriál)

Nekonformní Daria, která je vždy nad věcí, těžce nepochopená okolím tvořeného blbci a přitom má téměř vždy pravdu. Má skvělou "kamarádku" Jane, která má umělecké cítění a se kterou tvoří neprůstřelné duo. Tyhle holky mě baví, trefují se do spolužáku, do dospěláků, zkrátka do všeho. Škoda, že jsem nechodil s Dariou do školy, byla by sranda. Animace je prostinká, ale hlášky holek to plně vynahradí. Dario třeba ti pomůžeme splnit jeden sen, myslíte ten, ve kterém lidé na ulicích vzplanou? :-D Vždy se těším na učitele s cukajícím okem :-D

Svítání (2009)

Nápad s upírskou tématikou byl slibnej, ale děj byl o ničem, předvídatelné, nudné a v podstatě prázdné. Zklamání

Avatar (2009)

Lidstvo zase přišlo drancovat, tentokrát na vzdálenou planetu Pandora, kde žijí rozmanití tvorové, kde je nezničená příroda a kde platí trochu jiné zákony přírody, než-li jsou lidé zvyklí. Kde já už tenhle motiv viděl? Naposledy v Battle for Terra. Musím uznat, že vizuální stránka filmu se povedla, hlavně u stromu duší, u převelikých stromů, skalisk a vodopádů. Asi nejhezčí jsou fluorescenční tvorové a rostliny. Nejlepší jsou pak asi "létající svítící medúzky" Ano i fantazie byla popuštěna na maximum, vytvořen nový svět, planeta, tvorové. Ano pěkné, ano úchvatné ale přesto dám jen 4 hvězdy. První půlka filmu je méně záživná, spíš seznamovačka s prostředím a principy fungování společnosti. Ale když JakeSully začne verbovat armádu domorodců tak je to teprve ta správná podívaná.

Lítám v tom (2009)

Clooney si lítá po všech možných koutech, propouští lidi, je v tom dobrý, bydli po hotelích, sekne mu to a co víc má kolem sebe dvě nádherný baby ;-) Ale jak už to tak bývá nic není tak idylické jak se zdá... Pohodový film ze současnosti, občas protkaný příjemnou hudbou. Film nejen o tom, jak se cítí člověk když je sám a jak na něj může doléhat samota, či jak ji řešit... Potěšilo.

Saw 6 (2009)

A masakrální test "Žít či zemřít" pokračuje dál...

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Proč všichni ukazují tím prstem ven z obrazu? Asi chtějí tu šlehačku :-D Tradiční pohled na svět muže a ženy. Výborné postřehy o národnostech a životě v Americe. A vůbec jako vždy výtečné glosování o životě.