Honza málem králem (1977)

No to je dost táto, že jdeš, hned toho obejdu vyhoď, vymámil na mě celej hrnek polívky. Ty ho chceš vyhodit? Máš rozum? Já marně sháním čeledína. Jejda nezbyde na mě taky krapet? Tos uhod. Chceš ke mě do služby? Platí. Počkat. U mě je takový zvyk, že čeledínovi nic neplatím, ani groš! Jen to co sní. Nic víc, nic míň :-D Taky jeden z móc povedených koncertů Petra Nárožného. ;-)

Všemocný (2011)

Z nenápadného filmu se stal výborný nápad nejen na scénář ale i na komerční využití NZT, ostatně taky bych si zobnul jen škoda žeje to tak dobrý, tak návykový a s vedlejšími účinky. Mysterioznost tomu vážně nechybí a úlisnej a lišáckej De Niro se taky povedl. Originální, možné, poutavé, myšlenkově střelhbité, místy komické.

Opustit Las Vegas (1995)

Tak v téhle alkoholické romanci o jednom osamělém muži, který nachází svého anděla Seru jsem se totálně ale totálně našel, možná že sledování s lahví vína umocnilo ještě více zážitek. Chtěl bych film vidět ryze v černobílém provedení, byl by podle mě lepší, prokreslenější, naléhavější. Ve filmu je taky jedna z nejerotičtějších scén - láska k ženě nebo k whisky, když Seře teče po smyslných rtech a prsou... Jsem mnohdy jako Ben jen s jedním drobným ale významným rozdílem, nemám Seru. Ačkoliv to ve filmu není řečeno, každý ví oč tam jde a jak příběh končí. Ví někdo kolik takových Benů na světě je, zná někdo jejich důvody? Málokdo. Smutné, životní, smyslné, k zamyšlení, milostné, jiné, hluboké, alkoholické.

Velký třesk (2010)

Děsne nudné, nepřekvapivé, neakční, zajímavě ukecané, rádoby drsňácké moudra a řeči Toníka. Nesmyslně barevné a umělé. A hlavně totální splácanina všeho možného od jakoby zajímavého soukromého očka co chrlí totální sračky a je nepřemožitelný přes tunel s urychlovačem částic a hodinu fyziky. Zklamání, dodíváno z povinnosti. Ale diamanty by se šikly, mám rád chameleonky :-D A rozhodně to není nijak složitý film pro náročného diváka, ta složitost je umělá. Brnkačka film.

Sejmout zabijáka (2011)

Výpravné, napínavé, drsné, mafiánské, chlapské a hlavně oldschoolové. Příběh jednoho Ira co má koule na to, aby se postavil problémům, mafii a životu čelem, a to s hrdostí bojovníka. Nečekaně výborný filmík a s mafiánskou tématikou, tj. nelze jinak než-li za pět stars.

Příležitost dělá zloděje (2010)

Maximálně pohodová komedie ze života, děj je předvídatelný a to bylo skvělé, si dvě minuty před scénou říct co se stane a ono se to stalo. Postavy výborné - s Henry jsem se stotožnil, slečnu Buffaloloto chci za přítelkyni a konfidenta Maxe, chci za parťáka. Filmy o bankách mám tuze rád a tak není možné dát jinak, než-li za pět. Pohodičkovej film, nabitej humorem. Henrymu kliďasovi se nedá než nefandit. Vtipné, milé, jednoduché, pohodové.

Správci osudu (2011)

Moderní pohádka - scifi příběh o správcích osudů aneb o tom, že nic není náhoda, nebo alespoň něco ne. Těšil jsem se na "nový Počátek" ale v momentu kdy se děj začne rozbíhat je vlastně konec... Příběh je vlastně moderní romantika, která však není nijak hlubší a příběh o kandidátovi a baletce je vlastně jen příběh o kandidátovi a baletce, nic víc! Finta s dveřmi - zajímavé. Kloboukáři a voda. Avšak chybí zásadní odpovědi, kdo je kdo, proč je proč, atd. Pár logických chyb. Proč se tři roky nevidí Emily s Matterm? Nejde Matta najit? Ale prosím vás... když je někdo známý kandidát a pořádá volební kampaně a návštěvy zapadákovů, je tak těžké se vetřít mezi publikum? Je opravdu jediným východiskem a nutností zajistit Matta do role čtyřnásobného vítěze voleb, zachrání nám náš svět? Amíci si přihřáli trochu polívčičku... Zklamání, jednoduchost, průhlednost, nepřekvapivé, předvídatelné a ani ta romantika nakonec moc nepřišla. A to jsem se tak těšil!! Avšak malé zamyšlení... - Co je v knize osudu psáno o mně? Co je nachystáno a čeho mám dosáhnout?

Neznámý (2011)

Ztratit x neznat vlastní identitu, ale mít Diane Kruger jako pomocnici, to se to hnedka líp žije. Moderní kamuflážní film, těžící z minulosti agentů, starých časů a používající nové technologie. Slušná zápletka, napínavý film, magická knížečka s kódy. Začátek velmi slibně navnadí diváka a to mám rád. Jak dokázat, že já jsem já? Liam se s tím popral? :-) a přežil, proč? Protože mu to politicky myslelo :-D