Kawasakiho růže (2009)

Topornost jednoho z herců (všichni si domyslí kterého) sráží hodnocení filmu o hvězdu níž. Každopádně po shlédnutí filmu mám smíšené pocity. Téma je zajímavé a vlastně popisuje to, co tu přes 20 let mlčky pozorujeme a ignorujeme, chcete-li tolerujeme. Udavači, kteří si žili dobře tenkrát, se mají dobře neustále i nyní, jejich významné posty a funkce zůstaly, ba co víc přebírají ocenění, jsou to významní lidé, kteří doufali ve spálení archivních složek. A tím vytvoření nové "čisté" identity. Oběti, které to přežily jsou považovány za blázny, je jim podsouváno, že si to vše vymyslely a že se stejně změnily, že to pro ně bylo jen dobře, taková nenucená (nucená) emigrace. A ti co si típali cigaretky (a nejen to) o své oběti, které nenásilně vyslýchali či spíše vedli zajímavou diskusi, si vesele slaví své kulaťoučké narozeniny s množstvím svíček ne nižším jako 60 ks. Doufám, že to opět alespoň někomu připomene hrůzy minulého režimu, a že si vzpomene a uvědomí, že někteří lidé trpěli a to zcela bezdůvodně. Velmi mě potěšil pan Onoda alias Kawasaki, škoda že nedostal více prostoru. Růže byla moc pěkná.

Kick-Ass (2010)

Asi jeden z nejkomediálnějších komiksových příběhů, co jsem kdy viděl :-) Nejlepším z kompliců byl Nicolas "taťulda" a jeho dcera "zabíjačka", tu bych si ostatně uměl představit jako spolužačku, kamarádku, přítelkyni i dceru ;-) Dobrá prdel.

Kniha přežití (2010)

Že by renesance jedné knihy v post-apokalyptickém prostředí? Že by reklama na tu samou knihu aneb příběh o tom, že i po vejbuchu znovu budeme shánět knihu a to vraždícím způsobem? Že, by opět omluva vražd ve jménu svatém? Že by nudná neakční splácanina s hromadou nelogických momentů, kterou natočí kde kdo v pískovně za městem? Po takové katastrofě (a já vlastně nevím jaké) nezachrání lidstvo knížka a její hledání, ale společné úsilí o obnovu světa, potažmo života. Místo takovéhoto vynakládání prostředků na zachování Shakespeara kdyby radši budovali nový svět!! Naivní momenty - kde se bral neustále benzín, kde se brali plodiny? 30 let po vejbuchu - a všichni mají nezničené sluneční brýle, Denzel putuje už 30 let a to jen po Americe, to se tedy prošel... a v kolika, že to vyšel? Má tam svůj i-podek (či co to je) a ten pořád funguje, stále jako nový? Ta baterie vydržela toliko nabíjecích cyklů? Naivní pohádka pro děcka. Jedna hvězdička je za to, jak jsem se těšil.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Zřejmě nejsympatičtější pan Smrtka, který ochutná burákové máslo. Užíval jsem si to. Mysteriozní romantika. Film s mnoha životními moudry... film na který se nezapomíná.

Defendor (2009)

Arthur Poppington není průměrný muž, možná je retardovaný, ale co víc je to muž, který měl smutné dětství a snaží se bojovat proti zločinu skrze superhrdinu. Woody je skvělý jako Defendor, je správňácký, upřímný, spravedlivý, semtam naivní, hlavou zeď neprorážející ale hlavně se nevzdává. Je to takový hořko-smutný komiks s výrazným "hrdinou" a spousta scének je spíš úsměvných. Bylo to super. Defendor bojoval s tím co měl, stačí vosí roj a hodně skleněných kuliček ;-)

Prokletý ostrov (2010)

Co je pravda a co lež, co je realita a co sen? Krásné, atmosferické, napínavé... Výběr herců se povedl to musím uznat, proplétání nacistických prožitků z války také. Film mě dost překvapil. Dobovitost filmu taktéž výborná. Mohlo by to mít dvojku. Stále si kladu otázku jak to vlastně bylo, přistoupil Leo na tu jejich hru, nebo ne?

Všichni jsou v pohodě (2009)

Road trip Roberta De Nira aneb na cestách sjednocuji rodinu. Přišlo mi to takové smutné i když si to Robert nepřipouštěl a rádoby vtipkoval, bohužel dosti pravdivé, lidé na sebe nějak nemají čas. Nenáročný film, takový jemný.

Je to i můj život (2009)

Filmy ve kterých je hlavním tématem nemoc jsou vždy specifické a hluboké a většinou smutné. Nejinak tomu bylo tu. Při sledování si člověk připadá jako na emocionální houpačce pocitů. Hned těžký smutek, v zápětí srandovní či úsměvná scéna. Hudba byla dobře vybraná, decentní, dobře podkreslovala. Nejvíce se mi asi ale líbila postava Anny z Petriho misky. Přišla mi taková nejrozumnější z celé rodiny.

Bez soucitu (2010)

Chvílemi komické a úsměvné, jindy docela jízda, takovej zlatej průměr z francouzské provincie. Travolta ten film hooodně pozvedl, předvádí skvělej výkon a nový účes mu sluší :-)

Run! Bitch Run! (2009)

Vyvražďovačka v buranově s dvěma katolickejma studentkama. Kozy kam se podíváš, trocha toho sexu, předvídatelný děj, akorát ten konec mě trochu překvapil. Nějak se vytratil smysl konání :-) Klasické retro béčko ale s dobrou hudbou.