Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Vynikající Giliam, který opravdu je mistr fantazie. První polovina filmu je výtečná, hlavně scény za zrcadlem, ta druhá nám zase odkrývá jak to dopadne. Výborný svět fantazie a představ, které si každý mohl vytvořit. Škoda, že jsme se nemohli vícekrát podívat za zrcadlo. Nejlepší alternací Heatha byl Johnny Depp, škoda že tam nebyl déle. Valentině to slušelo, Dr. Parnassus byl famózní. A vůbec nejlepší ze všech byl pan záporák Nick a jeho doutníček :-D Když to shrnu kolem a kolem přenádherný fantasy příběh, který je originální a zároveň mysteriozní. Bravo.

Informátor! (2009)

Konspiračka jako kráva, co je a co není pravda, spletenec informací vedoucích do krimu :-) aneb jak to chodí ve velké korporaci, když se chci stát šéfem. P.S.: Není zase tak obtížné se v tom zorientovat ;-) jen to chce trochu pozornosti. Výbornej Matt Damon, který je tak trochu schizofrenní ale velmi mazanej a myslím že měl vše (až na jeden detail) promyšleno.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Přes vláčný začátek se to perfektně rozjelo, hlavně v druhé polovině. Dylan má výbornou anabázi o všem, hlavně o náboženství, pak o genitáliích a především o ženách. Vynikající poznatky, přesně vyřčené, brutálně vtipné. Opět spousta životních pravd a lidé v hledišti se můžou smíchy počůrat. A já ostatně také. Originální monolog s cigárkama. P.S.: Poznatek o tom, kdo je větší romantik a co si žena myslí o nových botech, sedí přesně jako prdel na hrnec.

Dylan Moran Live: What It Is (2009) (TV film)

Dylan se výtečným způsobem strefuje do všeho co nás obklopuje, nebere si servítky a je neuvěřitelně vtipný, přesný a výstižný. Poukazuje na lidskou hloupost, neduhy, nešvary společnosti, konzumní styl a u toho všeho se skvěle pitvoří, drbe ve vlasech a popíjí své deci bílého :-) V jeho představení je tak moc životních pravd, že to ani možné není. Bravo!

Sherlock Holmes (2009)

Atmosféra, příběh, zápletka, finále. Skvělý Robert Downey Jr., ledový klid, spousta hlášek, krásné kostýmy, dobové prostředí. Osobité podání, dobře podkreslující hudba. Já jsem nadšen. Bylo to jiné než jsme zvyklí a tím to bylo právě super. Už si neumím představit jiného Sherlocka.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Opět famózní výkon pana Nárožného a jeho manželky I. Janžurové. Formuluj přesně :-) nemá chybu

Extrakt (2009)

Pohodová komedie na zasněžené odpoledne :-) První role Afflecka, kde je docela akceptovatelnej. Jinak film má "štávu" nebo spíše extrakt jen díky tomu, že jsou v něm různé charakterové postavičky, které mají své malé příběhy a eskapády. Mě se to líbilo.

Invictus: Neporažený (2009)

Především za vynikajícího Morgana Freemana alias Nelsona Mandelu a jeho báseň a scénu s vězením dávám 5*

Černej Dynamit (2009)

brutálně stylová nigga parodie na akční filmy přetékající hláškama i v místech kde hlášky nejdou dát :-)

Umění lhát (2009)

Odpočinkový filmík o vynálezu lži :-) každopádně, dalo by se z toho vytěžit asi i víc, udělat lepší a promyšlenější lži, ale i tak to bylo dobré no, a konec očekávatelný hrubo dopředu. Ze začátku jsem pořád marně hledal Edwarda Nortona a už jsem myslel, že tam snad ani nebude. Ale nebojte je tam, schválně jestli ho poznáte :-D