Madagaskar (2005)

I like a move it move it ... tohle ještě budu slyšet dlouho v hlavě. Sympatická čtveřice, vtipné hlášky. V obsahu je napsaná těhotná hrošice, což mimochodem není, ani jednou o tom ve filmu nepadla zmínka. Miluju kreslené filmy a když jsou perfektní, tak k tomu není co dodat.

William a Kate (2011) (TV film)

Tak nějak záměrně jsem to chtěla vidět už kvůli té královské svatbě. Začátky jejich vztahu se zdáli býti tak jednoduché, prostě studentská láska. V jednu chvíli mě ona štvala, podruhé zase on. V jádru jsou asi normální lidé, na veřejnosti musí zachovávat etiketu. Tvůrci se snažili najít herce, kteří by se jim tak trochu podobali. Tak se jim to jakž takž povedlo, William je tu opravdu moc pěkný.

Green Lantern: První let (2009)

Opravdu pěkná a slušná barevná adaptace komiksové předlohy. Hlavní hrdina mi byl od začátku sympatický a svět ve vesmíru byl rozmanitý a zajímavý. Příběh dobře plynul, nenudila jsem se u toho. Více takových animáků a ani nemusí být ve 3D.

Záměna (2010)

Pěkný film s vtipnou zápletkou, čekala jsem, až se to rozjede a pak to bylo lepší, vztah Wallyho se Sebastianem. Bylo to jasný, že nezůstane jen u velkého přátelství. Průměrný film za průměrné hodnocení.

Gnomeo & Julie (2011)

Tak nějak jsem nevěděla, zda dát průměr a nebo o něco lepší, ale zvítězilo lepší hodnocení. Vůbec jsem netušila, že to bude příběh zahradních trpaslíků, myslela jsem že to bude tak trochu fantasy, ale ono to svým způsobem je. Shakespearovo téma se prolínalo celým příběhem, nejvíce se mi líbila modrá Gnomeova muchomůrka a růžový plameňák. Všechny ty postavičky měli něco do sebe a od originálního zpracování se to ke konci mírně lišilo, což mě potěšilo, i když slza ukápla.

Sicko (2007)

Jako dokument volím pět hvězd, ale jako téma mě až zamrazilo. Veliké rozdíly ve zdravotnictví v Americe, Anglii, Kanadě, Francii, Kubě. Jsem v šoku za bezplatnou péči a v šoku za každý cent v amerických nemocnicích. Mám pocit, jakoby české zdravotnictví spělo k tomu americkému. Nelíbí se mi to a děsím se toho, že mě jednoho dne vykopnou z nemocnice, protože nebudu mít na zaplacení, nebo ať si vyberu, který chci zašít prst, jestli ten za 60 tisíc dolarů nebo ten za 12 tisíc. Nechci mladá onemocnět rakovinou, aby odmítli léčbu, protože jsem na to příliš mladá. Chtěla bych péči, jako měli vězni v Guantánámu, kde se o ně starali třikrát do týdne a to vše zadarmo. Moore chtěl pomoci lidem, kteří zachraňovali lidské životy 11.9., chtěl je vzít do super vybavené nemocnice pro vězně, ale nakonec jim pomohli v místní nemocnici. Velký rozdíl až urážka v ceně inhalačního přístroje, kde v USA stojí 120 dolarů a na Kubě v přepočtu na 5 centů. Hlavně neonemocnět v Americe, jinak to bude dost drahé.

Gulliverovy cesty (2010)

Neměla jsem zatím možnost přečíst si pohádku o Gulliverovi, tak film "trávím" tak, jak jsem ho viděla. Moc se mi to líbilo, vtipné scény a zajímavý příběh. Gulliver v zemi liliputů a vzápětí v zemi obrů jako panenka v obřím domečku.

Počátek (2010)

Toto je třetí film, co jsem viděla s DiCapriem (Titanik, Muž se železnou maskou) a zdá se mi, jak Leo stárne, není to jen takový sladký hošík z Titaniku, ale chlap, který si poradí téměř ve všem. Výborný nápad dostávat se do snů a vytvářet si svoje světy. Mám pocit, jako by tohle téma už někde bylo, ale tady ho pojali tak trochu obráceně. Chvílemi jsem netušila, kde je realita, kde sen, a sny tři až čtyři v jednom, to už se téměř zamotalo. Toto je film, na který se podívám ještě několikrát, opravdu to mělo náboj, akci, ani na chvilku mě to nenechalo chladnou.

Babar hrdinou (1989)

Příjemná pohádka na nedělní odpoledne. Babara jsem měla moc ráda, koukala jsem se na seriál jako malá a jeho dobrodružství jsem milovala.

Kruhy v obilí (2006)

Takovéhle zajímavé dokumenty mám moc ráda a mnohdy se na to dívám s otevřenou pusou. Nikdo ještě neví, kdo to přesně vytváří. Našli se i tací, co to zkoušely, ale lidem to trvá déle a s ne moc dobrým výsledkem. Většina obrazců vzniká za tmy a do pár hodin. Je to neuvěřitelné.