Camelot (2011) (seriál)

Hm, to abych se v duchu omluvila Králi Artušovi s Owenem... Toto je totiž skutečně největší výplach s tématikou artušovské legendy, jaký jsem kdy viděla. Krále Artuše z nějakého záhadného důvodu hraje zlatý retrívr, Merlina trapák Fiennes s výzorem polodementního teplého nácka, všechny postavy jsou ploché, že by se daly použít jako rohožka před dveře. Jediný, kdo celou tu frašku herecky trochu drží nad vodou, je Eva Green, ačkoli teda znám i lepší Morgany. O scénáři a provedení snad radši nemluvit vůbec, to bych si musela vzit tak dvacet lexaurinů.

Obřad (2011)

Člověk občas musí jít do kina na něco, u čeho už dopředu předpokládá, že to bude sr°°°ka (díky, kouzelné úterky). Ale i tak může být pořád ještě překvapen, jak moc velká sr°°°°a to nakonec je. V kině bylo vedro, obraz byl rozostřený, přemýšlela jsem, jestli to náhodou není schválně, v rámci budování atmosféry. Režisér totiž evidentně potřeboval trochu pomoct, protože atmosféru filmu vytvářel opravdu dloooouho, takže polovina z téměř dvouhodinového snímku je příšerná zívačka, neustále pozorujete mladého týpka, který řeší, jestli jako věří nebo jako nevěří - má to být asi psychologické či co. Pak je tam Hopkins, trocha vymítání, happy end, hotovo. Shrnuto a podtrženo - vezměte x desítek milionů a Hopkinse, dobře promíchejte a vylijte do kanálu.

Králova řeč (2010)

Hezké, ale nijaké a britsky kožené. Už jen čekám, kdy vznikne sžíravé komorní drama o Hitlerovi, který se na prahu 2. světové trápí s výcvikem svého vlčáka.

Legenda (1985)

Podivná zápletka. Princezniny příšerné písně. Děsivé děti. Psychedelická výprava a hudba. Tom Cruise ještě s původním veverčím předkusem. Navíc mu kostyméři zapomněli dát kalhoty, takže to jeho neustálé dřepění s široce roztaženýma nohama už na mě bylo drobátko moc. Nicméně opravdu skvělý záporňák, ten se Scottovi povedl.

Cizinec (2010)

Snahu o připodobnění se elegantním špionážním filmům zlatého hollywoodu režisér nezapře, ovšem stejně jako jeho super aristokratické jméno je to celé jaksi nevěrohodné a připitomělé. Kde se stala chyba... Ty staré filmy mají šmrnc, lepší scénář a především herce, kteří nejsou voskové figuríny. U Angeliny už docela zvyk, ovšem Depp by se měl stydět.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Instantní filozofie, romantika a exotika pro nenáročné - stačí jen zalít horkou vodou.

Podezření (1941)

Škoda toho jalového konce.

Disturbia (2007)

Vykrádačka Hitchcocka pro náctileté. Nic víc, nic míň.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Peníze nikdy nespí, ovšem film byl tak nudný, že jsem u něj skoro usnula já. To Stoneovi už definitivně hráblo?

Občanský průkaz (2010)

Upravit scénář, prostříhat film a bylo by. Takto bohužel zůstává rozum stát například nad rozehraným motivem Macháčka coby prznitele, který vlastně slouží jen k tomu, aby ho ukázal jako zlou postavu - tolik k samoúčelnosti a vykreslování charakterů. A naproti tomu stojí Myšička, jehož otec je rozporuplný, plastický, uvěřitelný a zahraný tak, že jsem mu to žrala i s navijákem. Oceňuju, že OP oproti Pelíškům nepodává éru komunismu tolik laskavě.