Nejhledanější muž (2014)

Stará škola vyprávění a poctivě budované atmosféry. Radost se dívat.

Díra u Hanušovic (2014)

Krobotovu poetiku buď nenávidíte nebo milujete. Mě jeho figurkaření baví stejně jako jeho trademark být trapný a slova dávkovat kapátkem. Snaha neříct vůbec nic mi přijde ve srovnání s ostatními filmy současné české produkce víc než osvěžující. Jen s vulgarismy být jím zacházím opatrněji, občas to bylo zbytečně laciné.

Přežijí jen milenci (2013)

Jarmuschova upírská hipsteřinka s královnou indie Tildou, super muzikou, atmosférou jako prase a vlastností nenápadně se vám dostat pod kůži tak, že po dvou týdnech od zhlédnutí budete mít pocit, že jste viděli něco opravdu überhustého.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Skvělé postavy a především výborná romantická linka. Ano, nic nového oproti Kanclu tento seriál nepřináší, ale proč měnit něco, co je boží?

Jen Bůh odpouští (2013)

Ou nou! Ty pracky měli možná useknout spíš režisérovi...

Pěna dní (2013)

Zklamání roku. Doslovný přepis knihy, kdy se za mizanscénou a všema těma vychytávkama a vynálezama bohužel neskrývá nic hlubšího. Místo toho, aby Gondry použil filmové prostředky pro vyprávění tam, kde kniha užívá prostředků literatury, zůstal u hračičkování a klišé. Gondry měl možná přenechat režii někomu jinému a sám zůstat jen u výpravy.

Šmejdi (2013)

Co si budem - lepší téma si slečna dokumentaristka vybrat nemohla. Ovšem to nestačí. Celý dokument působí spíchnutý horkou jehlou, nekoncepčně, je nevygradovaný, mnoho věcí se opakuje, zbytečně moc tlačí na emoce, používá klišé (Vltava). Nepřináší ani žádný nový pohled nebo informace, které člověk už díky mocnému promu a milionech článků v médiích má. Škoda.

Dávám tomu rok (2013)

Romantický? Film sterilní jako prase a postrádající jakékoli emoce. Fórů bylo příliš a moc tlačily na pilu, sem tam hezké a vtipné momenty tím pádem naprosto zapadly. Plus přidejme neschopnost střihače vyhodit nadbytečné a samoúčelné scény (závěť) a je vymalováno. Škoda, kdyby to dostal do pracek někdo šikovný, mohl to být dobrý film.