Osm hrozných (2015)

Tříhodinová vizuální a verbální honitba Tarantinova ega.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Začalo to vcelku nadějně, ale pak se to zvrhlo v dost velkou hňupovinu.

Český žurnál - Pět zrození (2015) (epizoda)

Já se bohužel nemůžu u většiny dokumentů Eriky Hníkové zbavit pocitu, že mnou režisérka jako divákem dost očividně manipuluje, aby mě dostala na tu stranu, na které mě chce mít. A ne vždycky se to děje pomocí férových zbraní. Chápu, že se snažila vyvolat nějakou společenskou debatu, ale takhle se to nedělá.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Film si tak trochu nakadil do vlastního hnízda a dokázal, že jako pokračování původních SW je úplně zbytečný. Všechno se už jednou stalo, všechno je zacyklené a inovací je jen pár (dobře, ten robot je trochu jiný a ten její kámoš trochu černý). Což by vadilo jen trochu, kdyby nám JJ poskytl trochu víc té SW omáčky - nějaké parádní vychytávky (ne, ten meč se fakt nepočítá), prostředí, nějaké výživné jedi mojo atd.... Ve výsledku to bylo pěkné, koukatelné, místy vtipné, hlavní postava überroztomilá, ale... mohlo to být šťavnatější.

Fargo (2014) (seriál)

Druhá série je ještě větší paráda než ta první.

Zlatá mládež (2015) (pořad)

Vezmi 12 roků starý formát z USA, místo Paris Hilton a Nicol Richie dej 5 lidí, co zoufale touží po tom, objevit se v televizi, a dostaň je do situací, které by nedalo 90 % z nás. Jestli to má sloužit jako sociální sonda do dvou rozdílných světů (což se paradoxně původním Zlatým holkám občas daří), tak to se dost nepovedlo - to máte těžké, když se nadpoloviční většina aktérů od okolního světa a práce v jednotlivých dílech striktně distancuje. Ve výsledku je to prostě jenom prvoplánová líbivá bulvární pitomina, která se vozí po povrchu a snaží se nám okatě vnutit "hele, Vietnamka, buzna, blbá bloncka, rozmazlenej synáček a zparchantělej herec to nedali" a pak se za to buď uvědoměle zastydět nebo se cítit nadřazeně, že vy byste ten chlívek jasně zvládli vykydat. No a? Co víc, herec Jiří Kocman je dle mého jenom nastrčenou figurkou, která má sloužit jako hlas rozumu mezi čtverkou mimoňů a být tzv. "jediný normální". A Renato Salerno tak očividně přehrává, že by mu za to měli rovnou hvízdnout Zlatou malinu. Zkrátka nee casting. Tahle dokureality show bohužel dokazuje jediné - zoufalství Čétéčka. Na to připíjím sklenkou bohemky.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Nuda k uzoufání. Na vině je především totální absence rytmu, kterou by režisérovi, kameramanovi a střihači mohl závidět lecjaký chovanec tanečních. Takže jsem vlastně celý film jenom přemýšlela o tom, proč má sakra Depp oči jako Glum. Pokud to teda nebyl parádně zmáknutý product placement firmy vyrábějící halloweenské kontaktní čočky.

Netvor z Yucca Flats (1961)

Film jsem zhlédla s neodolatelným simultánním překladem Samanthy Bifidus, která tuto podívanou pozvedla o hodně levelů výš. Každopádně parádně natočeno - nepamatuju se, kdy jsem viděla tolik nesmyslných záběrů, tak mimoňský střih a slyšela tak dada hlášky v podání vypravěče. Především bych vyzdvihla scény s maminkou, střelbu z letadla, scény s natvrdlými sourozenci a nelze opomenout epický závěr s králíkem. Dokonalost.

Temné kouty (2015)

Totálně nevyužitá příležitost. Film vůbec nepracuje s atmosférou ani gradací, takže konec je vyčpělý jak vzduch v hokejové šatně. Škoda, protože příběh měl celkem potenciál.