Šéfkuchařův stůl (2015) (seriál)

Fantastický dokument o nejlepších světových šéfkuchařích, který je opravdové žrádlo. Jak tématicky, tak vizuálně. A daleko přesahuje hranice kuchyně - každý díl je pojednáním o vášni, kreativitě a lidských povahách. Takhle na papíře to možná zní snobsky a debilně, ale funguje to.

Sebevražedný oddíl (2016)

Jak lepe by se daly stravit dve hodiny zivota, kdybyste si odpustili zhlednuti teto mrzkosti: sledovanim namluv krocanu, oskrabavanim ztvrdle kuze na patach, poustenim si zvuku curani, cetbou manualu k sekacce, olizovanim autobaterii, pocitanim pih Morgana Freemana... To vsechno by oproti Suicidalni particce bylo strhujicim zazitkem. Otresne natocene, hlucha mista, kam se clovek podiva, az na Robbie a Smithe mizerne herecke vykony, nulove emoce. A scenar mel podle me tak stranku - a bylo na ni napsano "nejak to natocime, budem se tvarit cool, pridame stare vypalovacky, udelame tomu velky promo a ono to dopadne". A ejhle, nedopadlo.

Jason Bourne (2016)

Upravte "znate z TV obrazovky" na "znate z minulych Bournu". Film neprinasi oproti predchozim dilum nic noveho, teda krome slabeho scenare. Bourne uz vlastne nevi, co by, takze se mu vyhrabavaji ze skrine dalsi a dalsi kostlivci (do ktereho kolene zabitych rodinnych prislusniku se asi dostanem?), aby poskytli jakous takous motivaci postave. Hlavne nezapomente, aby se to tocilo okolo modernich technologii, protoze tem nikdo moc nerozumi, tak s nima vlastne muzete poresit a ospravedlnit jakoukoli situaci. No, a Alicia Vikander podle me byla dost tragicky miscast. Ano, porad je to dobre natocene. Ale bohuzel uz je to jen dobre natoceny nablbly akcnak.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Singer neúnavně pracuje na zničení celé série. Good job!

RuPaul's Drag Race (2009) (pořad)

Tahle show hrave strci vsechny Americke topmodelky do kapsy. Je kreativnejsi, vic crazy, bitchy a plna nezapomenutelnych hlasek. Doporucuju sjet sezony 2-7. Jen u poslednich rad se zda, ze tvurci uz moc tlaci na pilu, strihaji, polishujou a vymysli, jak to udelat vic dramaticke, coz vede k lehke sterilite, ale porad je to koukatelne. Az je mi nekdy lito, ze nejsem chlap a nemuzu byt drag queen.

Love (2016) (seriál)

Skvěle napsané postavy, které nešustí papírem. Konec trošku slabší, ale pořád si myslím, že si tenhle seriál zaslouží šanci.

Noční recepční (2016) (seriál)

I přes nadějné (a chce se mi říct, že zcela prokaučované) obsazení je to poměrně slabý seriál, kterému by v nestřežené chvíli uštědřil KO i jeden z lepších dílů kanadské televizní verze Brutální Nikity. Než se The Night Manager vůbec stihne trochu rozjet, už je konec.

Dánská dívka (2015)

Líbivá, politicky korektní sterilita, kterou bohužel nezachrání ani herci. Ke konci jsem si říkala "no jo, že on jí vítr jakože symbolicky odnese šálu..." a tiše jsem doufala, že se pletu a režisér se k tomuhle očekávanému klišé nesníží. Ale kdepak, už se vznášela, mrcha.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Těžko uvěřit, že člověk, co natočil Hon a Rodinnou oslavu, je podepsaný i pod touhle vesnickou idylkou na téma "vyděržaj pioněr".