The Thing: Terror Takes Shape (1998)

Dokument o natáčení jednoho z nejlepších hororů všech dob. Při sledování se dozvíte nemalou řádku nových a zajímavých informací a hlavně poznáte nejvýraznější tváře tvůrčího týmu (Rob Bottin překvapil, jaký je showman!). Terror Takes Shape by měl být jasnou volbou pro všechny fanoušky The Thing.

Eating Raoul (1982)

Nenápadní manželé Blandovi (Paul Bartel a Mary Woronov) objeví netradiční způsob, jak sehnat peníze pro otevření vlastní restaurace. A hodlají pro to využít mravního rozkladu obyvatel Los Angeles. Velmi zábavná hříčka, kterou táhne právě ústřední herecké duo a lehká Bartelova režie. Divím se, že po uvedení tohoto snímku nezavedli v USA zbrojní pas na kuchyňské pánvičky! U nás je Eating Raoul bohužel téměř neznámé a velmi podhodnocené dílko.

RRRrrrr !!! (2004)

Hodnotit RRRrrrr!!! je docela dilema. Na jednu stranu je to tak trochu infantilní bejkovina, na druhou stranu některé hlášky dnes již úplně zlidověly, mnohé scény se vryly do paměti diváků a nebudeme si nic nalhávat, zábava je to nehorázná (Maurice Barthélémy válí!). Bláznivá komedie, která z vás chvílemi dostane i poslední dech.

Máj (2008) odpad!

Jsou literární díla, která se pro filmové plátno adaptovat nedají. On se ovšem vždycky najde nějaký sebevědomý tvůrce, který si myslí, že na to má. No co dodat, je to trapas - Karek Hynek Mácha se jistě v hrobě obrací.

Břímě snů (1982)

Vše, co jste kdy chtěli vědět o vzniku filmu Fitzcarraldo, ale báli jste se zeptat. Velmi zajímavý dokument mapující problémovou realizaci nezapomenutelného Herzogova snímku. O vztahu Herzoga s Kinskim stojí ještě za zmínku tento parádní dokument.

Fitzcarraldo (1982)

Když nemůže Herzog k hoře, tak musí hora k Herzogovi!

Oči bez tváře (1960)

Velice znepokojivý snímek, pro francouzskou produkci té doby netradiční, vyžaduje specifickou náladu pro zhlédnutí. Téměř dokumentární scéna, kde doktor Génessier popisuje rozklad tváře po nepovedené operaci, patří k nejsilnějším okamžikům filmu. Takových chvil je v Očích bez tváře ostatně více. Po druhé projekci mohu jedině doporučit.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Scenárista Dan O'Bannon nám po Total Recallu přináší další sci-fi podle předlohy Philipa K. Dicka. Tentokrát jde o více béčkové dílo, což ovšem není vůbec na škodu. Peter Weller do toho zapadá výborně a atmosféru mají Screamers parádní! Mírně podhodnocená nenápadná pecka.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Po všech směrech výborný snímek, který s počtem zhlédnutí v divákově mysli zraje jako víno. Miloš Forman v nejlepší formě a ze zběsilého herectví Jacka Nicholsona nelze odtrhnout oči. A takto bych mohl vyzdvihnout všechno u tohoto filmu. Zkrátka právem legendární dílo.

Co děláme v temnotách (2014)

Zřejmě nejzábavnější a nejvynalézavější hororová komedie, jakou jsem měl tu čest za posledních pár let vidět. S každým dalším zhlédnutím stále stejně vtipná. A tolik bych si přál pokračování!