Die, Monster, Die! (1965)

Po Cormanově Strašidelném paláci historicky druhá adaptace díla H. P. Lovecrafta dopadla bohužel o několik řádů hůře. Navíc se skvělou předlohou Barva z kosmu nemá děj snímku už skoro vůbec nic společného. Převeliká škoda.

Sama nocí tmou (2014)

Neskutečně prázdný film. Pokud by v tom někdo chtěl (slovy režisérky) hledat stopy F. W. Murnaua, Davida Lynche, nebo nedej bože snad i Sergia Leoneho, tak to hodně štěstí!

Noc husí kůže (1986)

Atkinsův hláškující detektiv Cameron je highlightem celého filmu! Humoru je zde dost a to hlavně ke konci, kdy se dočkáme bombastického finále. Veliká zábavnost tohoto hororu přebije i jeho zjevná negativa - prkenné herce a až do nebe volající béčkovost. Nicméně i v horších stránkách tohoto díla si nějaký milovník béček může objevit to své ořechové.

Velké holení (1967) (studentský film)

Zvláštní krátkometrážní snímek Martina Scorseseho, po němž pár dní nemáte chuť jít se oholit. Sugestivní počin.

La tarantola dal ventre nero (1971)

Giallo, jehož atraktivita začíná a končí u amerického plakátu s tarantulí. Je to podívaná sterilní až hanba. A ač to říkám velmi nerad, i Ennio Morricone mne tentokrát nechal chladným.

Stroszek (1977)

Trojice západoněmeckých ztracenců se vydá do Ameriky za vidinou lepšího života, aniž by tušili, že z bludného kruhu hořkosti se nelze vyhrabat. Snímkem se line silná atmosféra lidského odcizení, což podtrhuje přítomnost Bruna S. v titulní roli (přestože jde o neherce, jeho přirozenost je dosti výmluvná sama o sobě). V druhé části snímku se s ubíhajícími minutami stupňuje deprese až do bizarních mezí. Ač se na začátku zdá, že Stroszek je poměrně konvenční drama, naprosto bláznivý závěr nás z tohoto dojmu razantně vytrhne. Tančící kuře budu mít v hlavě ještě dlouho po zhlédnutí!

Vědro krve (1959)

Pro fandy Rogera Cormana a roztomilých hororových komedií z ranku Malého obchodu hrůz povinnost. Dick Miller je v jedné ze svých mála hlavních rolí (nejsem si jistý, zda-li ne dokonce jediné) skvělý a ta celková béčková atmosféra dotvářená jazzovou hudbou působí moc příjemně. Zábavné komediální béčko a u nás dost podhodnocený snímek, který stojí za to!

Odplata (1999)

No more Mr. Nice Guy. Bombastický neo-noir s nezapomenutelným a trefným obsazením, skvělými hláškami a skvěle vykonstruovaným závěrem (Jeden z mála případů, kdy zásah studia filmu spíše prospěl, což dokážu říct po zhlédnutí Helgelandovy režisérské verze Payback: Straight Up. Ta mi zkrátka připadala bohužel slabší...) Odplata mě nikdy neomrzí! Je to jeden z těch filmů, ke kterým se člověk milerád vrací. Plná palba!

Jason Bourne (2016)

Bourne počtvrté (nebo chcete-li popáté) a pořád to samé dokola jako podle šablony. A s příslibem pokračování. Bomba. Tato akční série mi k srdci bohužel nikdy nepřirostla.

Focus (2015)

Pokud by se úvodní chytrý podvod objevil až na závěr filmu, byla by to výhra. Takto tvůrci vyloží své karty příliš brzy a Focus poté skomírá v nemohoucnosti scenáristů začátek trumfnout.