Můj milovaný nepřítel

Popol Vuh

Joe Bini

Scénografie:

Ulrich Bergfelder

Vcelku komplexní a dobře vystavěný dokument-něco ve stylu: Vše co jste chtěli vědět o pološílenství K.K. ale báli jste se zeptat....Herzog nás bere zpět na místa činu a pouští nám "veselé"záběry Klause, který si zapoměl ráno vzít své prášky proti vzteklině..........Nadruhou stranu i když to nakonec opravdu vyznívá jako hluboká poklona komplikovanému člověku-nemůžu se zbavit dojmu, že jde o lehce prvoplánový projekt a Herzog se chce ještě naposled zahřát na divácky vděčném běsnění K.K.(24.6.2011)

Dojemná, úprimná výpoveď starnúceho Herzoga o jeho vzťahu k osobnosti Klausa Kinskeho. Veľa sa toho o nich oboch už narozprávalo, ale tak či tak jediná hodnoverná výpoveď a posledné slovo môže vyjsť jedine spod zručných dokumentaristických rúk, ktoré videli a zažili všetko v aktívnom priamom prenose.(14.12.2008)

pro me naprosto uchvatny dokument. herzoga i kinskeho mam moc rad a jejich spolupraci povazuju za jednu z nejplodnejsich a me osobne nejmilejsich, i tim do jake miry je svebytna a polosilena. Oba jsou pro me fascinujici duo - dokument od Herzoga se zabyva jejich zvlastnim vztahem, plnym pratelstvi a zaroven nenavisti. Lici jejich spolupraci, chvile pratelstvi, chvile kdy si oba navzajem vyhrozovali smrti. Pro me nesmirne krasny dokument o rozporuplne osobe Kinskeho, genialniho herce, ale zaroven sileneho egomaniaka, ktery propada zachvatum zurivosti a ktery ma u kolegu povest cloveka se kterym nejde spolupracovat. Cloveka, ktery ve chvilich kdy hral pravidelne posednul demon, ktery mlatil sve kolegy herce (jednomu malem useknul hlavu, dalsi pripravil o prsty na rukou kdyz po nich v zurivosti strilel) Zaroven to je nesmirne intimni a prijemna zpoved Herzoga, ktery s nim spojil svoje dle meho nazoru asi nejlepsi hrane filmy.(28.7.2007)

Klaus Kinski je prvotřídní herecký psycholog. To, co předváděl ve vztahu s Wernerem Herzogem, to zřejmě nepředvede už žádný jiný herec ve vztahu k režisérovi. Tento dokument doporučuji všem, kteří mají rádi filmy, aby viděli, jak se herec třeba může chovat. Nabídky indiánů, odkop ultra jedovatého hada nebo brutální výjevy na Wernera jsou to nejhorší, co si představit ani nedovedete, a co mají s profesionalitou pramálo společného. O to strašidelnější je duševní klid Wernera Herzoga, ze kterého vyzařuje víc strachu, jak z uřvaného Kinskiho. Věřte, že byste nechtěli dělat komparz ve filmu, kde hraje Kinski. Věřte, že v horším případě byste to přežili.(6.9.2017)

Zábavný dokument o jednom báječném přátelství Wernera Herzoga a Klause Kinského, které bylo plné... hm... sprostých německých nadávek, vzájemného ponižování se a pravidelného vyhrožování si zastřelením?! Jo, tak tohle je ta pravá večerní pohodička. Tedy samozřejmě, že výše uvedené konstatování platí pouze v případě, že tyto dva pány sledujete zavrtáni v pohovce s vychlazenou kolou v jedné a pytlíkem buráků v druhé ruce. Jakože proti jejich talentům nemohu namítnou ani zbla, avšak kdo by chtěl v realitě trávit volné chvilky s člověkem, který doslova snědl svoji vlastní botu (Herzog), nebo s Klausem Kinským? (U druhého muže jméno postačí - výčet jeho abnormalit by byl totiž ve své rozsáhlosti natolik abnormální, že by i pisatele (v tomto případě mě) nakonec připravil o rozum). PS: Snězení Herzogovi vlastní boty bylo též zfilmováno. Tento báječný snímek nese název „Werner Herzog jí svou botu“. Mimochodem vřele doporučuji. Chuťové pohárky to možná příliš nenaladí, zato vás zde Herzog přesvědčí o některých svých (jiných než kulinářských) kvalitách – jako o vydatném smyslu pro humor, či pro čest...(3.2.2017)