Smrtonosná zbraň (1987)

To byly doby, kdy byl ještě Mel Gibson synonimem pro Smrtonosnou zbraň, (sebe)vzažedný stroj bez emocí (nebo naopak hodně přecitlivělý), strčený pod křídla Dannyho Glovera, který má pár týdnů do důchodu, takže je jistě velmi nadšený svým novým kolegou. Lethal Weapon je sice mnohými přiřazována ke komedii, ale myslím, že první díl má od komedie daleko. V některých scénách přímo naskakuje husí kůže. Jedna věc ovšem první zbrani chybí - Leo Getz. Ale kvůli tomu přece nebudu snižovat hodnocení tak skvělému filmu.

Utopenec na útěku (1998)

Když dostal Tommy Lee Jones oscara za roli v Uprchlíkovi, tak kde ho má sakra Richard Crenna za roli v Utopenci na útěku? Na parodie moc nejsem, ale tohle je jedna z mála, které snesu, a to klidně pořád dokola. Líbila se mi, a to hodně, hlavně díky Lesliemu a Richardovi. Pár nezapomenutelných scén a vtípné herecké výkony dokážou udělat divy. Určitě jedna z nejlepších parodií, z které by si ty dnešní sračky měly vzít příklad.

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Police Squad! je skoro neznámý, nebo spíše neprávem opomíjený seriál, který se stal předlohou pro mnohem známější třídílnou filmovou sérii Bláznivá střela. Vystupuje zde převelice vtipný Leslie Nielsen jako neohrožený detektiv Frank Drebin, který vyřeší každý případ, i když jeho metody jsou více než pochybné. Mimo něj je zde navíc několik dalších skvělých charakterů, které vidíme vystupovat ve vypilovaně vtipných situacích. Je velká škoda, že vzniklo jen 6 dílů. Myslím že Frank by jich utáhl desetkrát víc, ale aspoň to dalo podnět k natočení filmu. Každopádně tento vybroušený humor Jima Abrahamse a bratrů Zuckerových mi parádně sedl. Já si tuhle malinkou sérii velmi užil a všem ji doporučuji. Jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec.

Zakázaná planeta (1956)

Na svou dobu úchvatné a velmi originální sci-fi s mladým a drsným Leslie Nielsenem, který v té době ještě neměl ani ponětí o svém komickém talentu. Efekty jsou velmi dobré a největší peckou filmu je robot Robby, který by se jistě hodil do každé domácnosti. Jednoho času mě tenhle film strašně bavil a mám ho moc rád dodnes. Velmi dobré padesátkové science fiction, které mohu jen doporučit. Určitě si ještě někdy udělám reprízu, na padesátá léta je to moc dobrá podívaná s bezpochyby úchvatnými efekty.

Noc hrůzy (1985)

Velmi povedený horor s trochu pomalejším rozjezdem, ale o to víc strhujícím finálem. Chris Sarandon je v roli upíra velmi přesvědčivý a po efektním namaskování vypadá opravdu děsivě. Komediální lajnu tohoto béčka zde zastupuje Roddy McDowall jako televizní lovec upírů Peter Vincent, jehož přítomnost ve filmu se mi dost líbila. Celkově vynikající hororová komedie. Upíří podžánr hororu se mi nikdy extra nezamlouval, ale série Fright Night je skvělou výjimkou (oba dva díly).

Půlnoční vlak (2008)

Velmi brutální guláš z prostředí Newyorského metra, kde Vinnie Jones dělá z lidí psí žrádlo. Děj je krásně temný a plný kontrastu ocel-krev, což se mi velice líbilo. Nebýt těch přehnaně digitálních efektů (což ale nemění nic na faktu, že vraždy jsou opravdu prvotřídní) a místy trochu skřípající logiky, dal bych klidně pět hvězd. Ale i tak je to hodně dobrý krvák s dobrými herci a zajímavým koncem.

Lunapark smrti (1985)

The New Kids je příjemný a místy slušně mrazivý thriller, který nám zas jednou ukazuje, kam ta dnešní mládež spěje. Je zde dobře odvedená práce ze strany všech herců (mj. tehdy ještě relativně neznámí James Spider a Eric Stoltz). Napětí houstne a teror se s dějem stupňuje až do finálního masakru v lunaparku. Potěší i zdánlivě dobrý ale otevřený konec, který dává příslib dalšímu pokračování. No lidi, dávejte si bacha na výtržníky, obzvlášť když je poblíž lunapark.

Počítání mrtvých (1999)

Zajímavý ponurý snímek Martina Scorseseho, který ačkoli je stejně ospalý jako jeho hlavní hrdina, nenudí ani na chvíli a dává nám nahlédnout do špíny jedné čtvrti New Yorku. Je tu pár kuriozit jako napíchnutí na zábradlí nebo smrdutý pan O., které trochu čeří děj a mohou i pobavit. Film je ale i tak dost depresivní a určitě vás odradí od života a práce v New Yorku, pokud jste o nich někdy snili. Kdyby nebylo té mírné roztahanosti, dal bych za čtyři.

Flash Gordon (1980)

Jsou filmy, kterým dáte tři hvězdy proto, že vás moc neuchvátily nebo jim pár věcí chybělo. Pak je tu ale Flash Gordon, který je už od začátku na té tříhvězdičkové úrovni a vůbec si s tím neláme hlavu. Mě celým filmem doprovázel ironický smích, který jsem nemohl vypudit i v těch nejserióznějších scénách. Zůstane nám asi tajemstvím, jestli tvůrci tenhle výsledek zamýšleli, či ne, ale i tak je to slušná sci-fi (komedie) s natvrdlým fotbalistou, šíleným vědcem a démonickým imperátorem.

Clerks: The Lost Scene (2004)

Kevim Smith je opravdu showman s velkým S. To nám dokazuje zaprvé svou rolí Mlčenlivého Boba a zadruhé svým skvělým scénářem. Tohle je zrovna nezrealizovaná scéna tak perverzní, že by ji do filmu snad ani dát nemohli. Ovšem těch 9 minut morbidního humoru sedne každému a všichni víme, že se takové věci občas stávaj (nebo taky ne). No, nepříjemná to situace.