Pixely (2015)

Komu se tohle nelíbilo ať ho sežere Pacman! :-) Mám rád filmy u kterých člověk může vypnout a zvlášť pokud je to taková kravina, že věci, co naprosto popírají logiku, vám v tom příjdou normální., Silně kulhající příběh tady zachránily parádní triky a výborné výkony herců, zejména ve vedlejších rolích. Hodně se tady v komentářích srovnává tohle s Raubířem Ralfem. Zloň Ralf poráží dobroně Sandlera na celé čáře, ale na tohle se rozhodně taky dalo koukat.

Aloha (2015)

Opravdu vyjímečně se stane, že bych něco nedokoukal. Ale když Vám uniká smysl dialogů, herci se tváří jak kdyby dostali zrovna jednu kladivem přes škopek a ještě k tomu moje manželka, která romantiku miluje, prohlásí, že se tam vůbec nic neděje... No to bylo hotovo.

Země zítřka (2015)

Ačkoliv se nerad vyjadřuju ke komentářům jiných uživatelů, zde to nejde nepřejít. Někteří lidé zde už asi neví co by zkritizovali. Jak zde čtu, mám asi výhodu, že jsem to viděl v originálním znění, čímž se možná od základu liší můj pohled s názorem někoho, kdo to viděl česky. Nicméně tento filmík je svěží, se zajímavou myšlenkou i dějem, prostě dá se na to koukat. Jirka Clooney je zde jako nabručený postarší strejda, což se zdá, že je role na něj jako ušitá. Ty dvě mláďata neznám, ale ta Britka, co hraje Athénu, má rozhodně talent. Triky nejsou nijak bombastické, ale to je v pořádku a kostýmy a zejména masky jsou parádní. Moc se mi líbila gumovitá vizáž robotích pátračů a jak krásně mrkali když chcípali. Sečteno a podtrženo, já doporučuju to zkouknout.

Terminator Genisys (2015)

Po shlédnutí musím říct, že ten kdo vybíral herce, by si měl dát pořádnou facku. Emilia je možná úžasná matka draků, ale v roli Sáry mi absolutně neseděla a ten Australala Jai je vyloženě bořitel mýtů. Zkur..., teda pardon, pokazil už Smrtonosnou past a nyní přikráčel pohřbít Terminátora. Ještě že ho Tom Cruise tak parádně odkrágloval v Jacku Reacherovi. Ale zpět k filmu. Nebylo to špatné a za čas se na to asi podívám ještě jednou. Je to přece jen Terminátor. Ale ti herci...

Signál z neznáma (2014)

Jako nebylo to vyloženě špatné. Snaha tam byla. Ale bylo to roztahané, chvílema fakt nuda. Pokus o symboliku (běžci u rozvodněné řeky) podle mě není na místě. Spousta nevyřešených zápletek a nezvládnutých situací tak odporujících zdravé logice, že jsem si občas ťukal na čelo. Tvůrci se nám snaží ukázat hloubku charakteru herců, což je sice správná cesta (nemám rád loutky), ale nedaří se jim to. Celou dobu si to hraje na tajemno až do samotného "překvapivého" závěru, který mě jen ujistil v tom, že podruhé na to nikdy nekouknu.

Automata (2014)

Film střídá dobré momenty s vyloženě špatnými. Když si Tonda Banderasů zatančil s robotkou a pak jí oznámil, že má city, propadal jsem zoufalství. Základ příběhu je dobrý. Zdevastovaná země, přežívající lidstvo, počátek robotí evoluce. Ale tím to končí, už samotný scénář je špatný. Záporáci se chovají jako by sem tam zničeho nic dostali záchvat debility. Volba herců se taky nepovedla. Doktorka z chudého ghetta, která má za sebou evidentně alespoň dvě desítky plastik obličeje? A co mely znamenat ty děti, které ji zastřelily? Ale to už jsme zpět u scénáře. Takových nevyřešených dějových zvratů tam bylo více. Prostě potenciál parádní. A jen díky tomu se na to dalo koukat, protože zpracování bylo velice diletantské.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Začátek byl slibný, hezky se to začínalo rozjíždět. Nicméně za ten konec by si autoři zasloužili krutý trest. Po dokoukání jsem to smazal z disku a budu se tomuto snímku nadále vyhýbat.

Zocelovací kúra (2015)

Dostal jsem přesně co jsem čekal. Párkrát jsem se zasmál, párkrát se cítil trapně. Celkově na koukat šlo. Ale už si to asi nikdy nezopakuju,

Terra Nova (2011) (seriál)

Zajímavá myšlenka, to se musí nechat, ale strašně špatně zpracované. Což znamená, že Fox odrovnal a pohřbil další nadějný potenciál. Tam musí sedět nějaký hodně velký odpůrce sci-fi. Ale k věci. Postavy panákoidní. Ne, že by to bylo až tak moc hercema, spíš scénaristi to od počátku nezvládali. Viz i pomerně zásadní chyby v příběhu. SPOILER: V prvních dílech dělají hrdinové vše pro to, aby nezůstali na noc venku, že se v džungli nedá přežít ani pár minut. V dalších dílech už na to ale všichni zapomněli a potmě si tam každý běhá jak chce. V prvním díle se nesmí k vodopádům, protože to je oblast sekáčů. V jednom z posledních dílů bojuje Taylor s vůdkyní šestek s párem mladých sekáčů, kteří si z vodopádů teprve chtějí udělat své teritorium. KONEC SPOILERU. Tak sakra co to je?!!! A to je přesně to, co jsem si řekl, když jsem ten seriál dokoukal.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Takto nadšený už jsem z žádného filmíku dlouho nebyl. Nechybí mu nic. Skvělé obsazení, parádně ujetý záporák a jeho vražedná asistentka nemá chybu. Colin je ve své roli naprosto perfektní i ten mladoš ujde. Ale ze všeho nejlepší je ten nadhled, který tvůrci mají. Je to vtipné, neotřelé a v mnoha ohledech velmi originální. Vřele doporučuju.