• Thriller

I dva jsou rodina (2016)

Opravdu napůl rodinná komedie ze života jednoho hýřivého černocha, která umí rozesmát, ale i dojmout. Otcovská láska hadr. Nicméně abych neplýtval superlativy, je nutno podotknout, že film se nese v moderním duchu pocitové horské dráhy (nahoru a dolů), což ve výsledku film dělá predikovatelným a místy až umělým.

Inferno (2016)

Film se příliš tklivě snaží o stupňující napětí, které v jistých místech začne nudit. Hádanky nejsou již otazníky, ale spíš jakési milníky, v nichž je takový zmatek, že se režisér nesmí divákovi divit, že nakonec začne fandit straně zle. Nebo jsem já ten jediný špatný?

Infiltrátor (2016)

Dvojí život federálního agenta stojí nervy a vztahy všechny jeho blízké.. Ve výsledku i ty z druhého břehu. Je to takový nabitý snímek, který se snaží být dobrý jako Narcos, ale to jen nedaří se. Po shlédnutí mám rozmazanou stopu jakéhosi krimi akčního snímku. Nic zapamatování hodného.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Těžká emerika, trochu zvráceně snímek připomíná JAG. Ve své podstatě je to prostě akční standard plný činů bez přílišného vysvětlování. Snižuji hvězdu za ten konec, který si režisér mohl odpustit: absolutně zbytečný kýč.

Jako ryba v síti (2016)

Zrcadlově položený snímek o rybáři, který se dostane mezi mlýnské kameny dvou znepřátelených zemí (S. vs J. Korea). Na obou stranách se ukazují charaktery ryze pozitivní a ryze negativní. Snímek je prvoplánově polarizovaný a politicky ideovaný.

Jason Bourne (2016)

Po tak dlouhé pauze nepřichází překvapení, které by vyrazilo dech. Neobdržel jsem na druhou stranu ani zklamání. Ale bohužel se režisér začal vyžívat v honičkách auty, kterými propasíroval film skrz naskrz - pro mě chaotické až uspávací scény. Film trochu upadl jako Bourne, který ze svého vrcholu (rozuměj žánrového) se snesl na dno pouličních zápasů, z něhož ho má vytáhnout minulost.

Jedna noc (2016) (seriál)

Konečně zajímavá detektivka, kde dojde k twist plot rozuzlení a zároveň ale i k vývoji hlavní postavy. A to tak, že z křivě obviněného v podstatě introvertního tichého intelektuála se nakonec stává drogově závislý "thug".

Jsem vrah (2016)

První třetina filmu naprosto bravurní, pěkná detektivní práce včetně pionýr průkopnického psychologického profilování. Od první třetiny si film začne vymýšlet a měnit historická fakta - ze záhadných důvodů. Marchwický měl 3 bratry, kteří mu napomáhali a jednu sestru, u které se nalezli ukradené věci od obětí. Film řeší morální rovinu, ale aby to mohl řešit, tak musí zvágnit všechny důkazy a překroutit pravdu. Což mě natolik irituje, že strhávám hvězdu.

Kartonový boxer (2016)

Drásavý, bolestivý, krutý a nemilosrdný snímek. V té potopě problémů z absolutního dna společnosti, kde bolí i mít kamaráda, se zažehne jiskřička naděje, která vlastně vytváří ještě těžší depresi napříč filmem. Nádherný vhled do života jednoho bezdomovce s prostou myslí. Nicméně ten konec je mírné zklamání - prostě ta pravděpodobnost, že se to může stát, člověku nesedne.

Katie se loučí (2016)

S čím zacházíš, tím scházíš. Není možné se lusknutím prstů stát princeznou za den z místní kurvy. Tak nějak to úplně nefunguje prakticky nikde, natož v prostředí rednecků v drsné Arizoně. Film asi o lásce a velkých změnách, které se tak nějak úplně nekonají.