Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2017, 25 h 48 min (Minutáž: 44–60 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz, Joanna Christie, Damián Alcázar, Maurice Compte, Brett Cullen, Stephanie Sigman, Roberto Urbina, Ana de la Reguera, Juan Pablo Raba, André Mattos, Bruno Bichir, Jorge A. Jimenez, Luis Guzmán, Adria Arjona, Maruia Shelton, Gabriela de la Garza, Juan Riedinger, Richard T. Jones, Adan Canto, Julian Beltran, Salvador del Solar, Dylan Bruno, Manolo Cardona, Orlando Valenzuela, Cristina Umaña, Martina García, Eric Lange, Florencia Lozano, Patrick St. Esprit, Jose Restrepo, Luis Gnecco, Juan Pablo Shuk, Matthew Glave, Patricia Castañeda, Michael Stahl-David, Matt Whelan, Raymond Ablack, Rafael Cebrián, Jon-Michael Ecker, Mauricio Mejía, David Valencia, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Ernesto Alterio, Diego Luna, Michael Peña, Matt Letscher, Taliana Vargas, Juan Sebastián Calero, Javier Cámara, Kerry Bishé, Edward James Olmos, Shea Whigham, Miguel Ángel Silvestre, Nicholas Gonzalez, Bre Blair, Arturo Castro, Francisco Denis, Pêpê Rapazote, Alejandra Lara

Nevím jestli je toto kompletně založeno na skutečných událostech, ale na můj vkus je to velmi věrohodně zpracované. Herci působí věrohodně a sledovat příběh Pabla Escobara je pozoruhodné už z principu. Některé díly jsou dobré, některé zase nic moc. Na další série se podívám, ale dle mého názoru si myslím že by se jeho příběh mohl vlézt do jedné série. ( 4.9.16 až 14.9.16/1.série )(14.9.2016)

O tom, co takový narkobaron dělal, jsem měl představy jen zkreslené. Měl jsem jasno jen v jedné věci, a to hned, že tohle se stalo, tohle není jen seriál. Celé se to tváří, že si nic nevymýšlí, že takhle to nějak probíhalo. Americké zájmy na prvním místě jsou příkladem obojakosti. Agenti Steve Murphy a Javier Peña jsou praví muži osvědčených ingrediencí, ale chvílemi se chovají jak hlupáci. Kolem nich se kupí mrtvoly lidí a opomíjejí skutečnosti. Za mě ne sice bůhvíjak objevný zážitek, ale všechno pěkně odsýpá, takže dobrý.(22.10.2016)

Mistr "populární dokumentarizace" jihoamerického zločinu, José Padilha, servíruje velkolepou ságu o narkobaronech a od prvních vteřin jede ve velkém. První díly přípomínají vyprávění Scorseseho, kdy sledujeme nevšední osudy jednotlivců a skrze ně se dozvídáme širší okolnosti. Nevěřil bych seriálu každé slovo, myslím, že dokumentární aspekt je zde upozaděn ve prospěch ladného filmového vyprávění a coolovosti. O detailech policejních procedur, ani o trikách zločinců se zde nedozvíme tolik, co v The Wire, ale přesto bych seriálu neupřel jeho komplexnost. Zločin, peníze, zákon, politika, lid, nic z toho seriál neopomíjí, maluje komplexní obraz tehdejšího světa, v němž přestává být důležité, zda je vše pravdivé, důležitější je sdělení divákům - je to děsně cool, ale pozor na to! (vlastně podobná funkce, jakou mají dokumenty o Hitlerovi) Přiznám se, že 5 hvězdu dávám více z principu, než ze zásluh, ale zkrátka tohoto díla si vážím... 9/10(16.10.2016)

Po troch častiach som tu dal 5*, teraz, keď som dopozeral prvú sériu pridávam aj komentár, ale bohužiaľ, musím ubrať jednu hviezdu. Bol som presvedčený, že to prvou sériou aj skončí, ale ukázalo sa, že bude aj druhá, a ja sa modlím, aby bola posledná aby z toho nebol nekonečný príbeh. Má to svoje kolumbijské čaro. Drogy, vraždy, biznis, politika,,, Pablo je hraný veľmi dobre, a tiež veľmi pozitívne hodnotím občasné skutočné zábery, ktoré sú do filmu pridané. Akurát ku koncu to akoby stratilo trocha na výkone, tak preto som znížil o jednu hviezdu. Ale nenechajte sa pomýliť, hodnotím to na 9/10, akurát si nechávam rezervu do druhej série. Tam buď zaberú, a nakoniec to bude plný počet, alebo to zostane na štyroch.(25.10.2015)

Pablo je jednou z nejvýraznějších postav druhé poloviny dvacátého století, a přesto trvalo tak dlouho, než se jeho příběhu dostálo zfilmování. Důvod je jasný. Dokud nepřišla éra hodinových seriálů, film neměl šanci takovouto epochu pojmout do snesitelné délky. Nyní je tu Narcos. První série nabízí detailní obraz kolumbijského podsvětí, které i když vystoupilo na světlo, dlouho nenacházelo odpor. Za to druhá série by se dala popsat jako hon. Konec dokumentárnosti, ale pořádná nálož akce. Ovšem to, co mají obě série společné, jsou excelentní výkony herců jak v hlavních, tak i ve vedlejších rolích. V čele děsivě autentický Wagner Moura a jeho skvělá transformace z neohroženého bose v tlustého muže na útěku, který je pln hněvu a odplaty. Jsem zvědavá, co přinese série třetí bez jeho přítomnosti.(15.5.2017)

• - Wagner Moura hraje Escobara, avšak dříve si zahrál i opačnou stranu - ve filmu Elitní jednotka (2007) hraje speciálního agenta bojujícího proti drogovým dealerům. (jerry12)

• - Maurice Compte tu hraje plukovníka bojujícího proti Escobarovi, ovšem dříve si zahrál v tématicky podobném seriálu Breaking Bad naopak mexického zabijáka. (jerry12)

• - Ms. Colombia z intra je mexický model Oralia Cortes. (WalterIK7)