Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2017, 16 h 56 min (Minutáž: 30x44–57 min)

"Plata o Plomo"? Velkolepé zpracování Eskobarova příběhu. Nádherné záběry, dokonale vybrané lokace. Hodně oceňuji angažmá latinskoamerických herců a volbu španělštiny jako ústředního jazyka. Po celou první sérii mě seriál držel v neskutečném napětí a trvalém údivu, že se nejedná o fikci, ale skutečnou etapu kolumbijských dějin. Bohužel ve druhé sérii je znát, že zvolit 10 epizod stejně jako v první sérii byla chyba. Kdyby poslední 4 epizody byly shrnuty do jedné, hodnocení by bylo absolutní.(20.4.2017)

1. série - 4* » po nekřesťansky vysokých očekáváních zákonitě lehké zklamání, ale jinak není téhle nadmíru kvalitní a patřičně strhující podívané nabité skvělými hereckými výkony takřka co vytknout.. jen se trochu děsím toho, že na Netflixu krom aktuální druhé série už odklepli také třetí a čtvrtou.. (22.9.2016) | 2. série - 4* » Narcos do toho ve druhé sezóně šlapou úplně stejně intenzivně jako v té první a skutečnost, že se tedy žádný kvalitativní propad, kterého jsem se obával, nekoná, je moc příjemná.. ke konci série pak sice přijde zlom, kdy veškerá akčnost seriálu ustoupí ve prospěch osobnějšího pojetí souvisejícího s tím, jak se kolem hlavního antihrdiny postupně utahuje smyčka, což mi úplně nesedlo, nicméně asi se tomu nešlo vyhnout.. o další směřování seriálu v tuto chvíli každopádně nemám strach.. (7.12.2016) ||| průměr = 4*(7.12.2016)

S01: Čekal jsem bombu a ne že by se nejednalo o kvalitní životopisnou sérii fascinujícího zločince, ale... Kam se poděla ta lehkost a vtip prvního dílu? Zbývajících devět jsem díval na spíše suchou, nevzrušivou rekonstrukci událostí s nejasným plynutím času, co mi ale hlavně vadilo, bez opravdu poutavých a charismatických herců. Snad s výjimkou postavy Escobara, co tu Moura vykouzlil corleoneskou verzi pána vesmíru a tvářil se zarputileji a zarputileji, mě tady nikdo nebavil a nijak jsem se nehnal k dalším dílům. Spíš jsem se k nim musel nutit. Takže ve výsledku, v tomhle případě bych rozhodně radši film, ušetřil si 350 minut. Moje smůla - jsem nějaká divná anomálie. 65%(14.1.2016)

Netflix nám po House of Cards zprostředkovává další dokonalý seriálový zážitek! Těžko totiž skrývat nadšení, když si u všech deseti dílů lebedíte blahem a doslova hltáte každou natočenou minutu. Je pravda, že v dnešní době se přední seriálová tvorba těší ze stejné filmařské kvality jako nejlepší filmy- přesto však nelze neoznačit práci režiséra a hlavně ústředních herců jako něco nadstandardního. Právě jejich výkony totiž činí z Narcos mimořádný divácký zážitek. Zejména Wagner Maura v roli nechvalně proslulého Pabla Escobara vás nenechá ani vteřinu na pochybách, komu vlastně v té době Kolumbie patřila. Ostatní herci se ovšem jen tak nenechávají zastínit, takže i dějová linie agentů DEA rozhodně nepostrádá osobitě ztvárněné postavy. Obě roviny příběhu (Escobar vs. jeho pronásledovatelé) se pak skvěle prolínají a bezproblémově drží pospolu. Ani jedna navíc nepostrádá napětí, dramatické scény a drsně autentické momenty.(24.10.2015)

Velmi výživná lekce z novodobé historie, kterou dostanete naservírovanou v nejluxusnějším balení. Příběh kolumbijské narcomafie a Pabla Escobara je jedním z nejneuvěřitelnějších skutečných příběhů. Tihle kolumbijští hoši byli opravdu tvrďáci. Kam se na ně hrabou italští a američtí mafiáni. Stejně tak tvrdá byla ovšem kolumbijská ruka spravedlnosti - tedy místní policie. Člověk se zkrátka nestačí divit, co všechno se tam reálně stalo. Po dvou sériích jasně plné hodnocení. I když první řada byla z hlediska scénáře mnohem zajímavější, než ta druhá. Za to ale autoři nemohou. Postupně nám hold ubývá a ubývá postav(13.12.2016)

• - V 9. dílu 1. série "La Catedral" je při nálezu peněz zakopaných na poli v záběru vidět traktor československé výroby Zetor 6711. (bachta)

• - Pablo Escobar mal okrem chovu exotických zvierat a súkromnej zoo na svojom pozemku aj dinopark. (vander19)

• - Spoiler: Scéna, v ktorej Escobar dobije biliardovým tágom svojho kmotra a partnera, sa v skutočnosti odohrala inak. Najprv sa s nimi bujaro zabavil a až tak ich zmasakroval vo vnútri väzenia. (Jadro)