Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2017, 25 h 48 min (Minutáž: 44–60 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz, Joanna Christie, Damián Alcázar, Maurice Compte, Brett Cullen, Stephanie Sigman, Roberto Urbina, Ana de la Reguera, Juan Pablo Raba, André Mattos, Bruno Bichir, Jorge A. Jimenez, Luis Guzmán, Adria Arjona, Maruia Shelton, Gabriela de la Garza, Juan Riedinger, Richard T. Jones, Adan Canto, Julian Beltran, Salvador del Solar, Dylan Bruno, Manolo Cardona, Orlando Valenzuela, Cristina Umaña, Martina García, Eric Lange, Florencia Lozano, Patrick St. Esprit, Jose Restrepo, Luis Gnecco, Juan Pablo Shuk, Matthew Glave, Patricia Castañeda, Raymond Ablack, Rafael Cebrián, Jon-Michael Ecker, Mauricio Mejía, David Valencia, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Ernesto Alterio, Diego Luna, Michael Peña, Matt Letscher, Taliana Vargas, Juan Sebastián Calero, Javier Cámara, Kerry Bishé, Edward James Olmos, Shea Whigham, Miguel Ángel Silvestre, Nicholas Gonzalez, Bre Blair, Arturo Castro, Francisco Denis, Pêpê Rapazote, Alejandra Lara, Danielle Kennedy, Carlos Humberto Camacho, Carter Roy, Carlos Clavijo, Michael Stahl-David, Matt Whelan, Gabriel Iglesias, Margarita Rosa de Francisco, Alberto Cardeño, Lisann Valentin, Vicky Hernández, Lorenzo O'Brien, José María Yazpik, Glenn Morshower, Wayne Knight, Curtiss Cook, Louis Herthum, Tristán Ulloa, Luis Mesa, Tatu Jokila, Brian Guest
  • Politik

Velká nuda, bohužel nemůžu dát jinak než 2 hvězdičky, viděl jsem skoro celou první sérii. Je to super a šokující true story, ale bohužel film z pohledu detektiva mi moc nevyhovuje a už od začátku je Escobar podáván jako největší záporák. Škoda. Ze seriálů hodnocených nad 90% největší zklamání, hodnotím 40%.(7.6.2017)

95 % Wagner Moura je ďáběl. Jeho kreace vesnického tatíka v teplákách, který se stane nehledanějším mafiánem po celé Americe a při tom si stále zachovává svojí lidovst a buranství a věří, že může spasit svou zemi a stát se prezidentem, je geniální. Scénáři se dá těžko něco vyčíst, když jen celkem věrně zaznamenává realné události. Chvílema je to spíš dokument, ale parádní dokument, ze kterýho mrazí a je to takové pěkné varování, jak daleko to může zajít, když státu přerostou kmotři přes hlavu... Dokumentárnímu vyznění hrozně pomáhá obsazení zcela neznámých herců, kteří jsou navíc velmi podobní originálu (viděl jsem Elitní jednotku, ale Mouru jsem vůbec nepoznal), v tomto smyslu je jedinou vadou na genialitě, obsazní příliš provařeného obličeje Luise Guzmána, který neustále upozorňuje, že je to jenom "hrané".(3.2.2016)

Ešte stále platí, že najlepšie scenáre píše sám život - a ajkeď seriál Narcos upozorňuje na začiatku každej epizódy, že dej prispôsobuje scenáristickej gradácií oproti presným skutočnostiam - sila tohoto počinu spočíva práve v skutočných základoch príbehu a v stvárnení historických postáv. Autentickosť, čistý obraz bez prehnaných filtrov a geniálne obsadenie v osobách Moura - Holbrook - Pascal robí pre mňa z Narcos najlepší seriálový počin od dôb Dextra. Aj keď sa to žánrovo nedá porovnať, maximálne tak v hudobnom doprovode :) A o to lepšie. 100%(8.11.2015)

Nevím jestli je toto kompletně založeno na skutečných událostech, ale na můj vkus je to velmi věrohodně zpracované. Herci působí věrohodně a sledovat příběh Pabla Escobara je pozoruhodné už z principu. Některé díly jsou dobré, některé zase nic moc. Na další série se podívám, ale dle mého názoru si myslím že by se jeho příběh mohl vlézt do jedné série. ( 4.9.16 až 14.9.16/1.série )(14.9.2016)

Po konci druhé série si neodpustím komentář, naprostá dialogová pecka, která vtáhne do děje a nepustí. Ta atmosféra, budování postav, děje - vzestupu a pádu Pabla, rozsáhlý životopis, který mne nenechal chladným. Wagner Moura se mně líbil v Tropa de Elite ale co předvedl za výkon v roli Escobara, smekám pomyslný klobouček.(23.9.2016)

• - Plukovník Carrillo (Maurice Compte) ve skutečnosti neexistoval, jeho postava je inspirovaná více různými osobami, nejvíce asi kolonelem Hugo Martinezem. (ewi)

• - V španielčine je výraz "narco" skratkou slova "narcotraficante" a znamená obchodník s drogami. (WalterIK7)

• - Spoiler: Hudba, která hraje po zabití Escobara (Wagner Moura), je „Serenata de amor“ od Jaime R Echavarria. (Bioscop)