Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2017, 16 h 56 min (Minutáž: 30x44–57 min)

Nevím jestli je toto kompletně založeno na skutečných událostech, ale na můj vkus je to velmi věrohodně zpracované. Herci působí věrohodně a sledovat příběh Pabla Escobara je pozoruhodné už z principu. Některé díly jsou dobré, některé zase nic moc. Na další série se podívám, ale dle mého názoru si myslím že by se jeho příběh mohl vlézt do jedné série. ( 4.9.16 až 14.9.16/1.série )(14.9.2016)

1. série Správné zachování jazyků je v případě tohoto seriálu to nejmenší. V každém díle se toho stane tolik, že by děj šel roztáhnout i na dvě hodiny a stejně by neztratil svou kvalitu. To ale neznamená, že by bylo cokoli uspěchaného nebo by bylo nutné si dohledávat informace. I když je asi jasné, komu budete fandit, je dostatek prostotu věnován vykreslení všech stran i postav. A dokážu si představit i další série o slavných zločincích operujících v podsvětí... (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2.série I přes neuzavřený konec, jsem si nemyslel, že je nutné přijít s novou sezónou, ale tvůrci věděli, co dělají a moje obavy rázem spadly s příchodem známé znělky. A tak jsem opět ujížděl na kolotoči, který se nezastavuje, stále něco odhaluje, a tak jsem ho zase rád sledoval. A navíc se tvůrcům podařilo skočit lépe, než začali, což je v případě takto kvalitního seriálu prakticky nemožné. (Netflix)(29.3.2016)

Seriál jsem odkládal snad půl roku, ale díky současné filmové nouzi jsem se do něj opřel plnou parou a nelituji ani sekundu stráveného času. Pablo Escobar je frajer, který si vysloužil můj respekt a je určitě dobré vědět, jak to v tehdejší době v Kolumbii fungovalo. Nejzajímavější momenty: Podrobný návod na výrobu kokainu, kandidování na prezidenta a vlastní věznice. Velmi dobré, zajímavé, poutavé i slušně drsné. 95%(7.9.2017)

Štýl rozprávania vtiahne diváka do príbehu okamžite a i pri veľkom množstve postáv nie je už od začiatku problém v zorientovaní sa. Ukrutné tempo ma uvádzalo do úžasu a každou ďalšou časťou som nechápal, kam ešte môžme zájsť. Prvá séria ubehla ako voda a týchto desať častí považujem za špičku súčasnej televíznej tvorby. Druhá séria najmä v závere miestami postrádala tempo, avšak jej záver ponúkol uspokojenie. Herecky ohromujúce!(18.12.2016)

Padilha se po robocopovské mezihře vrátil zpátky mezi jihoamerické kriminálníky a zase to dopadlo dobře. Vrchol i pád Escobarova impéria podal jak poutavě, tak důvěryhodně a v deseti dílech se nevěnoval pouze kolumbijskému narkobaronovi, ale stejným dílem i jeho pronásledovatelům či politikům, kteří byli s Escobarem zapleteni. Trefou bylo i obsazení, kdy vedle Rudé zmije z Dorne zaválel především Wagner Moura, který s přehledem strčil do kapsy Del Tora, jenž hrál Escobara naposledy. Jedinou větší výhradu bych měl pouze k nevýraznému představiteli agenta DEA, ale jeho nemastný neslaný výkon se dal přežít. Jsem celkem zvědav, jestli bude druhá řada. 85%(21.9.2015)

• - Futbalový klub Millionarios, ktorý patril podľa seriálu Gachovi, figuruje dodnes v najvyššej lige v Kolumbii. (vander19)

• - Wagner Moura, představitel Escobara, je Brazilec. Jeho rodným jazykem je tedy portugalština a pro roli Escobara se musel naučit španělsky. Portugalština a španělština jsou si relativně podobné, ale zdaleka ne tak, jako např. čeština se slovenštinou. Byla to tedy pro Mouru těžká práce. (jerry12)

• - V prvej sérii sa postava Goerga Younga neobjavila, ale práve on bol pravou rukou Escobara v Miami. Natočený bol o ňom aj film Blow (2001), v hlavnej úlohe s Johnnym Deppom. V tomto filme sa tiež predstavila postava Pabla Escobara. (vander19)