Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2017, 16 h 56 min (Minutáž: 30x44–57 min)

1. serie naprosto famozní. Asi to bude pro potřeby natočení nějak poladěné, ale ikdyby byla čirá pravda jenom polovina z toho co se v seriálu děje, tak je to prostě sekec mazec. Skvěle zahrané, hlavní role prostě parádní. Hezky rozvrstveno do 10 napínavých dílů. Skvělé, všem doporučuji. Seriálová událost roku a možná i víceletí.(16.12.2015)

Seriál jsem odkládal snad půl roku, ale díky současné filmové nouzi jsem se do něj opřel plnou parou a nelituji ani sekundu stráveného času. Pablo Escobar je frajer, který si vysloužil můj respekt a je určitě dobré vědět, jak to v tehdejší době v Kolumbii fungovalo. Nejzajímavější momenty: Podrobný návod na výrobu kokainu, kandidování na prezidenta a vlastní věznice. Velmi dobré, zajímavé, poutavé i slušně drsné. 95%(7.9.2017)

Takhle nějak by podle mě vypadal seriál 24 hodin, kdyby byl natáčen na základě skutečných událostí a nebyl "svázán" "reálným" časem a událostmi jednoho dne. Dynamické tempo, výrazný spád, silné a ostré zvraty, skvělá zemitá akce, nekompromisní záporáci (Mourův Escobar je samozřejmě top), kteří se neštítí ani atentátů na významné osobnosti, drsní agenti, kteří jsou často nuceni při honbě za "vyšším dobrem" zásadně porušovat zákony i kategorické morální principy, politikaření, intriky... A jako malý bonus navrch - přiměřený nadhled obvykle v podobě lehce cynického a černohumorného vypravěčského voiceoveru. Netflix zkrátka jede a Narcos jsou jedním z jejich největších seriálových nářezů. S01: 90 %; S02: 90 %; S03: 80 %(24.10.2016)

Pohlcující zážitek. Sledovat vzestup a pád Escobara je opravdová lahůdka (psáno po prvních dvou sériích). Děj se nikde nezdržuje, vše příjemné odsýpá a já si celou dobu říkám: „Tohle se vážně stalo? A tohle taky? Vlastní vězení? Cože?!“. Wagner Moura s vizáží strýce ve středním věku, který před sebou tlačí pivní pupek, miluje svou rodinu, chce se stát prezidentem a má na svědomí tisíce lidí je úkaz. Začnu se zajímat víc o magický realismus, když už se tady o něm mluví, ale do Kolumbie na dovolenou asi fakt nikdy nepojedu.(5.10.2017)

1. série Správné zachování jazyků je v případě tohoto seriálu to nejmenší. V každém díle se toho stane tolik, že by děj šel roztáhnout i na dvě hodiny a stejně by neztratil svou kvalitu. To ale neznamená, že by bylo cokoli uspěchaného nebo by bylo nutné si dohledávat informace. I když je asi jasné, komu budete fandit, je dostatek prostotu věnován vykreslení všech stran i postav. A dokážu si představit i další série o slavných zločincích operujících v podsvětí... (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2.série I přes neuzavřený konec, jsem si nemyslel, že je nutné přijít s novou sezónou, ale tvůrci věděli, co dělají a moje obavy rázem spadly s příchodem známé znělky. A tak jsem opět ujížděl na kolotoči, který se nezastavuje, stále něco odhaluje, a tak jsem ho zase rád sledoval. A navíc se tvůrcům podařilo skočit lépe, než začali, což je v případě takto kvalitního seriálu prakticky nemožné. (Netflix)(29.3.2016)

• - V 9. dílu 1. série "La Catedral" je při nálezu peněz zakopaných na poli v záběru vidět traktor československé výroby Zetor 6711. (bachta)

• - Maurice Compte tu hraje plukovníka bojujícího proti Escobarovi, ovšem dříve si zahrál v tématicky podobném seriálu Breaking Bad naopak mexického zabijáka. (jerry12)

• - Roberto Escobar (brat Pabla Escobara) sa v seriáli neobjavuje. Roberto bol jeho hlavným účtovníkom a vo väzení si odsedel 11 rokov. Po prepustení sa podieľal na vydaní kníh i filmov o ich živote. V seriáli i jednej knihe sa opisuje, že množstvo peňazí, ktoré nemali kde skryť a skladovať museli zakopávať. Podľa jeho odhadu až 10 percent vo vlhkej pôde zhnilo, alebo ich zožrali krysy. (dalver)