Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Kratší antologie kvalitních povídek výslovně nenabídne žádnou pecku jako ta předchozí, ale za vidění rozhodně stojí. Nejvíce mi sedlo Zakázané ovoce, s patinou noirové kriminálky připomínající světy Philipa K. Dicka. Ducha Vánoc by pak měli povinně pouštět všem zlobivým dětem.

Kyslík (2021)

Kalustrofobická, katastrofická sci-fi o bioformě v kryogenické krabici. Uhrančivý vizuál, napínavé konverzace s ovládací jednotkou se slizským hlasem Mathieu Amalrica a poměrně překvapivé dějové zákruty patří hlavním devizám Kyslíku. Aja ukazuje že neumí jen krvavé bubu, ale má i cit pro vyprávění. Chcete sedativum?

Jupiter's Legacy (2021) (seriál)

Zajímavě načrtnutý svět, kterým Mark Millar vzdává hold Mooreovým Watchmenům. Netflixácká novinka potěší krvavostí, ambicemi i úvahami nad výchovou (superhrdinských) dětí. Obsahuje morální dilemata, zradu i přesah do současnosti, kde znuděná mládež zoufale hledá své místo ve stínu déle žijících rodičů, kteří ví všechno lépe. Nejlepší linie je ovšem vzpomínání na rok 1929. Finanční krize a zrod superhrdinů, kde se hrstka nesourodých primadon vydává na cestu, která převrátí jejich dosavadní život naruby. Potenciál do dalších řad je obrovský. Josh Duhamel v životní roli.

Nelítostný Parker (2013)

Staromódní Starkova kriminálka zasažená do současnosti celkem slušně šlape v rovině pomsty z principu, ale odbočky k JLo dost skřípou. Statham v tradiční poloze nezklamal, akce je solidní a krásné floridské lokace hodně zachraňují.

Rodina na baterky (2021)

Riandovi a Rowovi se nechtělo čekat na adaptaci Robocalypsy a tak dali dohromady tenhle invencí narvaný animák o zhmotněném technologickém bubákovi a hledání porozumění mezi tátou a dcerou. Všechno zaštiťují Miller s Lordem a jejich humor z obrazovky sálá všemi směry. Vizuál míchá dvou i trojrozměrnou animaci, neony ve stylu Trona a šilhajícího psa, který připomíná prase nebo bochník chleba. Skvělá rodinná dynamika, moc fajn poselství.

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Falcon a Manta hrajou Mortal Kombat a je to příběh o virtuální nevěře. Člověk si říká co tím všichni ti co hráli za ženské avatary mysleli.

Řezníci (2003)

Snímek o lásce k řemeslu, šikaně a rodinných traumatech. Ono to prodávání lidského masa je jen katalyzátor životní změny dvou lidských trosek. Jensen mistrně vede děj neprobádanými uličkami, aby ve finále naservíroval jedno kuřecí nebíčko. Lie Kaas a Mikkelsen excelují. Nehoda? Dyť jsi prodal jeho nohu debile!

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Černá sestra Černého pantera jede do černého muzea. Znovu tři příběhy a jeden lepší než druhý.

At Home With Olaf (2020) (seriál)

Výplňovka pro dětské fandy frajerského sněhuláka. Dcera to žere a musím říct, že některé kruťácké skeče pobaví i mě.

Mortal Kombat (2021)

S touhle bandou to lépe asi natočit nešlo. Nosný příběh Sub Zera se Scorpionem je hodně podařený. Bitky solidní a triky taky. Potěšila mě účast mého oblíbeného Kabala.

Časové pásmo bylo změněno