Co kdyby...? - What If... Killmonger Rescued Tony Stark? (2021) (epizoda)

Když černý zabije bílého, je to v pořádku... Killmonger byl machr už ve filmu a tady hru rozehrává ještě lépe. Přátelství se Starkem i příchod do Wakandy variují známé scény vážně dobře, ale i tak si myslím, že se z toho dalo vyždímat víc. Přišlo mi to dost neukončené.

Last and First Men (2020)

Žalm za lidsky druh. Stapledonova úvaha (předčítá jako vždy děsivá Tilda Swinton) o naší budoucnosti je zkrácena díky Jóhannssonově podmanivé hudební složce na délku jednoho CD. Promítaný booklet z fotek uhrančivých bosenských památníků druhé světové války dotváří vzestupu a pádu lidské rasy vhodné pozadí. Silný zážitek. Rád bych ho někdy viděl v kině. Telepatická komunikace se stala tak nespolehlivou, že jsme se museli vrátit k archaické formě vokální symboliky.

Rick a Morty - Série 4 (2019) (série)

Pořád paráda, i když mi přijde že to často zbytečně šponujou do extrémů a příběh ztratí na přehlednosti. Luxusní hlášky, ta kadence je neuvěřitelná. Epizoda s planetou na sraní je srdcovka a za díl s kyselinovou nádrží měli tvůrci dostat nějakou cenu.  Nejlepší animovaná sci-fi, nebo tak něco. Dokonalé ponaučení.

Sucho (2020)

Velice dobrá staromilská detektivka se silným dramatickým podložím a pomalým odhalováním faktů v obou případových rovinách. Vyprahlá Austrálie, která je jeden odhozený vajgl od ničivého požáru, podmanivá hudba, skvělé obsazení s přesným Banou, mrtvé telata pohozené na autech a nejednoznační viníci až téměř do konce. Tyhle pomalé vyšetřovačky už se skoro netočí a je to velká škoda.

Kate (2021)

Tokijské neony, wickovský styl akce a výborná Mary Elizabeth Winstead, která vypadá jako mladá Ripleyová. Scénář není nikterak originální, ale je poměrně zábavný. Netflix chce svůj film s akční holčinou tak ho má mít. Že podobných kusů vyšlo v nedávné době nespočet? No a co? Díky japonským reáliím a pohledu na gajdžiny obecně se na Kate dobře kouká. Skvělá hudba. Za mě palec nahoru. Ani?

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Třetí řada má vážně koule, je hodně temná a má i asi nejvíce pamětihodných epizod. Ať už jde o okurku Ricka, děsivý svět složený z Ricků a Mortyů nebo paměťové kejkle jde skoro vždycky o náhul. I závěr Rick vs Obama je hodně podařený, hlavně bitka.

Co kdyby...? - What If... Zombies?! (2021) (epizoda)

Klasické zombie zvraty i lokace opepřené o superhrdiny. Navíc sestavení týmu je hodně osvěžující. Chceme více Spidyho! Bitka Bucky vs kapitán je skvělá, jako obecně akce ve What If...To zasazení na začátek Infinity War je vážně úsměvné. Happy end? ale kdeže...

Co kdyby...? - What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (2021) (epizoda)

Doktor Divný ve variaci na Wellsův Stroj času posunuje laťku Co kdyby? hodně vysoko. Práce s charakterem je i díky Cumberbatchově účasti na úplně jiné úrovni. Každá z prozatimních epizod končí hodně temně, ale tady jde Bradley do úplného extrému. P.S: Všichni sice špekulují, že tenhle Strange bude v Parkerově poslední štaci, ale podle mě to bude ještě malinko zamotanější.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Krvavá předehra k druhé řadě Zaklínače, která ukazuje hodně o původu vědmáků. Versemir zaujal, bitek i nestvůr je hodně a nechybí temný a emocionálně výživný konec.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Kombinace moderního čínského akčňáku s lidovými pohádkami funguje. Disney chápe že točí především pro východní trh a tak ctí jejich pohled na svět s občasnými úlitbami západu. Herecky Shang-Chi boduje. Simu Liu je navzdory podivným trailerům sympaťák a v bitkách i při zpívání karaoke působí přirozeně. Tony Leung si pro sebe krade celý film a jeho "taťka" je další z řady pochopitelných padouchů, kterým člověk fandí víc než hlavnímu hrdinovi. Choreografie dokonalá, akce fantastická. Trikově občas nevyrovnané, ale místy to bere dech. Palec nahoru. P.S: Bruce v závěru vnadí na svá další dobrodružství více než Wong.