Co kdyby...? - What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (2021) (epizoda)

Doktor Divný ve variaci na Wellsův Stroj času posunuje laťku Co kdyby? hodně vysoko. Práce s charakterem je i díky Cumberbatchově účasti na úplně jiné úrovni. Každá z prozatimních epizod končí hodně temně, ale tady jde Bradley do úplného extrému. P.S: Všichni sice špekulují, že tenhle Strange bude v Parkerově poslední štaci, ale podle mě to bude ještě malinko zamotanější.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Krvavá předehra k druhé řadě Zaklínače, která ukazuje hodně o původu vědmáků. Versemir zaujal, bitek i nestvůr je hodně a nechybí temný a emocionálně výživný konec.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Kombinace moderního čínského akčňáku s lidovými pohádkami funguje. Disney chápe že točí především pro východní trh a tak ctí jejich pohled na svět s občasnými úlitbami západu. Herecky Shang-Chi boduje. Simu Liu je navzdory podivným trailerům sympaťák a v bitkách i při zpívání karaoke působí přirozeně. Tony Leung si pro sebe krade celý film a jeho "taťka" je další z řady pochopitelných padouchů, kterým člověk fandí víc než hlavnímu hrdinovi. Choreografie dokonalá, akce fantastická. Trikově občas nevyrovnané, ale místy to bere dech. Palec nahoru. P.S: Bruce v závěru vnadí na svá další dobrodružství více než Wong.

Rick a Morty - Série 2 (2015) (série)

Vzestupná tendence. Hlavě závěr je masakr. A to ještě nikdo netuší, že jde o sečuánskou omáčku z mekáče. Mám to podobně s McCountry, které ti kokoti taky zrušili! Update: McCountry nyní ve snídaňovém menu?! Kdo mě odposlouchává?!

Zelený rytíř (2021)

Vizuální pastva pro oči s podnětným poselstvím, na které je třeba si počkat. Lowery ve svém převyprávění básně o siru Gawainovi nikam nespěchá a dává prostor vyniknout nádherné přírodě. Často mate diváka a vrhá na něj těžko uchopitelné momenty, které mohou a nemusí být halucinací, kouzlem nebo výplodem hrdinovy fantazie. Dev Patel hraje velice dobře, ať už v poloze zbabělého frajírka tak zádumčivého hrdiny hledajícího své místo. Alicia Vikander uhrane v roli svůdné hostitelky a pokušitelky, Edgerton je nečekaně tajemný a až pobavený. Odklony od původního materiálu působí velice osvěžujícím dojmem a podporují širokou paletu témat. Určitě to není pro každého. Není tu žádná akční scéna a některé linky jsou prostě jen vedlejší s malým dopadem na příběh, zato jsou podnětné k přemýšlení. Snímek, který rezonuje. Je to jen hra.

Reminiscence (2021)

Chytrá noir-detektivka o vzpomínkách, zasazená do (budoucího) potopeného Miami lehce trpí svou rozmělněností. Lisa Joy ví co chce říct, ale není tak dobrá vypravěčka jako její manžel a švára. Taky trochu víc opisuje. Příběhu by víc slušel temný, špinavý vizuál. Vypulírované postapokalyptické Miami je moc krásně na to, aby podpořilo Jackmanovu depresi. Pomohla by větší krvavost, Rko je pro dobrý noir prostě povinost, tohle je příliš čisté. Přesto dávám palec nahoru a mrzí mě, že snímek v kinech propadl. Lisa si další šanci rohzhodně zaslouží. P.S: Rebecca Ferguson se pro role osudových femme fatale prostě narodila.

Rick a Morty - Série 1 (2013) (série)

Ricka a Mortyho jsem hodně dlouho odsouval kvůli jednoduché a slabší animaci, ale nakonec jsem povolil. Neskutečně našlapaná jízda, s chytrými a často podvratnými zápletkami. Nepředvídatelnost, nekompromisní hlášky a kruté pointy. I to bourání čtvrté stěny funguje výborně. Některé díly sice se minou, ale většinou je to na plnou palbu.

Nebe s.r.o. - Série 1 (2019) (série)

Leháro zní skvěle... Cynická úvaha o fungování našeho světa, která by při hlubším přemýšlení nemusela být úplně mimo. Radcliffe jako vyhořelý optimistický samotář pracující na oddělení, na které všichni zapoměli je dokonalý. Buscemiho Bůh je boží, znuděný sebestředný negramota, který na každého machruje osciluje někde mezi Lebowskim a pětiletým dítětem. Jeho sázka s juniorkou v oboru malých zázraků o zachování naší planety je malinko prvoplánová, ale pravda, nebyl jsem si do poslední chvíle jistý jak to s lidstvem dopadne. Hromada mrtvol, razítek a nevyplněných žádostí.

Krvavý potok (2009)

Fassbender jako tříoká zrůda ve stylu Hellraisera si to na férovku rozdá se Supermanem a Dominicem Purcellem! Okultní zápletka je béčková až na půdu, scénář děravý jako nacistická ideologie, ale má to svoje momenty.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Poslední díl v sérii musí ukázat, že se všechno odehrává ve virtuální realitě nebo jako fantazie ochrnutého závodníka, jinak nevím jak ty fyziku popírající šílenosti vysvětlí. Torretovic špinavé prádlo se pere s očekávatelným výsledkem. Absence Briana vysvětlena jakýmsi metaděsem, že jsou s ním děti na bezpečném místě (být mrtvý znamená, že se ti už nemůže nic stát?!), auta létají vesmírem a ano máme tu elektromagnety. P.S: Cena nakopl letos kariéru jako blázen, ale jeho Peacemaker měl včera mnohem větší grády.