Vzhůru do oblak (2009)

Na začátek jen jedno krátké zamyšlení: Kdy se z kina stal bufet? Chroup, křup, mlask... VZHŮRU DO OBLAK je multigenerační snímek u kterého se musí bavit každý. Špičkové akční scény, romantika nejtěžšího kalibru a dechberoucí dobrodružství, které po vzroru starých průzkumnických filmů člověka vrhne do neznámého, nebezpečného ale zároveň překrásného světa. Příběh tvoří neuvěřitelná spojnice několika životů. Důchodce, chce stůj co stůj završit svůj (stěhovatelský) plán, lovce (jiný důchodce) jež pase po trofeji která mu neustále uniká, osamělý chlapec co chce pomáhat (důchodcům) a matky starající se o své děti. Do tohohle kolotoče přidejte létající dům, mluvící psy, ptáka uličníka a pořádnou kopu legrace.

Polojasno (2009)

Další výborný krátký film od PIXARU, tentokrát o sympatickém obláčku, o čápovi a malých roztomilých tvorečcích. Smálo se (zase) celé kino.

Sindibád sedmi moří (1989)

Další film z dětství. Jsem z té nostalgie úplně naměko. Tentokrát v italské verzi Sindibáda brázdí moře svalnáč Ferrigno. Hlavně tu máme krásnou princeznu Fantagiro Alessandru Martines.

Herkules (1983)

Když jsem byl menší hrozně se mi to líbilo. Vím že děj postrádal jakoukoliv logiku a film byl celkově špatně natočený, ale bylo to zábavné a sradovní. To mi jako malému capartovy stačilo. Na svalnáče Lou Ferrigna (který je drsnější Herkules než pár let před ním Arnold) a jeho cesty vesmírem vzpomínám celkem rád i když ne tak často jak bych si přál.

Elektronický labyrint THX 1138 4EB (1967) (studentský film)

Úprk (vězně?) z futuristického žaláře(?) není moc velká zábava, ale uznávám že rozhodně patří k dílům zajímavým. Třeba takové prostředí určitě sloužilo jako inspirace tvůrcům Losťáckých videí Iniciativy Dharma. Nicméně je poznat rozvíjející se Lucasův rukopis a spousta věcí (finální západ slunce, bílá, bílá, bílá) se promítla i do Hvězdných válek.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Pilot: Hodně slibný rozjezd jednoho z nejočekávanějších seriálů letošní sezóny. Postavy jsou zatím jen lehce načrtnuté, ale některé už vykazují velký poteciál. Demetri Johna Cho na mě zatím zapůsobil nejvíc a Joseph Fiennes taky není špatný. Uvidíme co bude dál. FF si rozhodně pozornost zaslouží. První a asi i poslední série: Bastardi jedni. Zrušit seriál, který měl být náhradou ZTRACENÝCH ještě před tím, než je nahradit mohl je dost podivné. FF se pomalu rozbíhal logicky proto, že budoucnost byla hodně daleko a bylo třeba říct hodně před tím než mohl děj začít gradovat a poslední díly jsou toho názornou ukázkou. Tajně doufám, že si fanoušci druhou sérii nějak a někdy přece jen vydupou, protože tahle show měla velký potenciál a sotva když z něj začala těžit a mohla si získávat přízeň všech lidí všude tak byla škrtnuta.

Svět podle Prota (2001)

Moc pěkně vyprávěný příběh s výbornými hereckými výkony. O legraci tady taky není nouze a Protovy mimozemské hlášky celkem vkusně doplňuje klasický příběh o důležitosti rodiny. Navíc až doposlední chvíle netušíte jestli K-PAX je, nebo není.

Fargo (1996)

Takový příběh může opravdu napsat jen život sám :-). Pak už stačí narvat ho hláškama a dobře obsadit, tak jako to udělali Coenovci.

Hannah Montana (2006) (seriál)

Zasmál jsem jednomu vtipu tak to úplně sestřelit nemůžu. Jinak sračka.

Číslo 9 (2009)

Hned co jsem se pohodlně usadil (na sedačce s číslem 8, na sedačku 9 jsem obřadně posadil batoh) mě pohltila dokonalá atmosféra balancující mezi cyberpunkem a druhou světovou válkou. Ta, přiznám se, mě dostala už v onom desetiminutovém kraťasu. Parta čísílkových panáčků, z nichž každý je něčím jedinečný (feťák osmička, panovačný jednička atp...), bojuje proti geniálně navrženým strojům ehm... STROJE, který se po letech vzbudí. Atmosféra je (vím že se opakuju) dokonalá, akce našlapaná + je jí i dost a postavičky jsou sympatické. A přece je něco špatně. Ackerova vize a námět si totiž zaslouží promakanější příběh. Scénář Pamely Pettlerové je vysloveně odfláknutý a děravý. Všechno je vysvětleno jaksi zkratkovitě a hrdinové v podstatě chodí sem a tam na stejné místa. Přitom tu byl k prozkoumání celý pustý svět.