Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Vzhledem k tomu, že jsem se k první sezóně ZOUFALÝCH MANŽELEK dostal tak nějak zvláštně, musím říct, že se to "zvláštně" opravdu vyplatilo (i když zůstat ležet na gauči a nic nedělat není zase taková zvláštnost, no to už je jedno). Takový mix mysteriózna, komedie a dramatu tu totiž ještě nebyl. Zvraty na místech, kde by jste si mysleli, že se nic nedá... ehm zvrátit ;-) a šílená tajemství skrývající se za zdmi všech těch pěkných domečků. Kdo by si to byl pomyslel? Herecké obsazení je výtečné jak u "manželek" (Eva Longoria je nádherná a Teri Hatcher je pořád kus) tak i u ostatních členů domácností (musím zmínit vynikajícího Rexe a perfektní otravnou maminku Solisovou). Škoda několika slabších dílu, ale události v tom posledním z první série mě upevnily v tom, že MANŽELKY budu sledovat dál. Druhá řada je podle mě stejně dobrá jako ta první. Místy dokonce i lepší. Věci jdou víc do extrému (hlavně u mé oblíbené Bree), přibývá mrtvol. Co může člověk od seriálu z prostředí pracháčské čtvrti chtít víc? :-) Třetí série pokračuje ve zdárné tradici kvalitní zábavy ale překvapilo mě, že hlavní zápletka (točí se kolem Bree :-) končí trochu netradičně v polovině sezóny. Na začátku mi taky dost chyběl Mike (pan prachatý mi moc nesedl), ale naštěstí ho vynahrazoval skvělý Carlos. Finále bylo dost překvapivé a poslední scéna (po Mary Alice je to už druhý zářez) určitě zanechá spoustu fanoušků v šoku. Sakra i mě to docela dostalo. I když, kdo ví? Třeba jsem si to jen špatně vyložil. No nic. Jaká překvapení asi přinese... čtvrtá sezóna? Čtvrtá řada na scénu přivádí novou "maželku" Danu Delany a její temné tajemství, které se ve finále ukázalo být vážně dost komplikované a taky TORNÁDO, které téhle sezóně naprosto dominovalo. Onen dvojdíl měl totiž takové grády, že jsem se nestačil divit co si tvůrci dovolili udělat s nebohou Wisteria Lane. A to co se stalo Carlosovi (nakonci toho dílu) mě navíc dost překvapilo. No a finále? Pff takhle skončit je dost odvaha a těžko říct jak to bude dál. A proč se vůbec tohle všechno stalo. No uvidíme, kde nakonec naváže pátá série.

Dům u jezera (2006)

Tak, čekal jsem romantický slaďák se solidní časovou zápletkou. A hádejte co? Dostal jsem ho. Navíc Keanu Reeves tady hraje stavaře (skoro jako já) a to je dostatečný důvod k tomu aby se mi DŮM U JEZERA líbil ;-). Taky se mi hodně zamlouvají časové filmy a i ty "strašlivé" paradoxy se dají zkousnout, je to koneckonců romantický film a ne sci-fi. Když jsem původní verzi neviděl, nemám na co nadávat a tak snad můžu vyjádřit jistou spokojenost s výsledkem. Žádná bomba, ale k větší spokojenosti to stačí.

The Hire: Ticker (2002)

Neuvěřitelná jízda. Od začátku až dokonce. Záběry rozstřelováné silnice kolem jedoucího BMW Z4 jsou geniální.

The Hire: Powder Keg (2001)

Nejlepší a nejdojemnější HIRE. Ińárritu i na tak krátkém prostoru a ještě v reklamě na BMW stihne podat určité poselství. Syrově natočená honička, rozklepaná kamera, zmatek a smutný konec dělají z POWDER KEG, alespoň pro mě, číslo jedna.

The Hire: Star (2001)

Nejvtipnější HIRE. Jednoznačně. Madonnu moc nemusím a tady to byla taková mrcha, že mi ještě dlouho po skončení, tohohle kraťasu visel na tváři, pobavený úšklebek. + kdo by to byl řekl, že Clive Owen umí dělat takovéhle "ksichty". :-D

The Hire: The Follow (2001)

Achjo. Kdybych já nebyl takový beznadějný romantik. Co do tempa, co do gradace, když KwW na tak krátkém prostoru dokáže vytvořit takovou ATMOSFÉRU.

The Hire: Chosen (2001)

Skvělá choreografie. Takovýhle tanec (aut) jsem snad ještě neviděl. Malý čínský chlapeček (budha nebo prostě vyolený) je kouzelný, ten výraz s jakým si zapíná bezpečnostní pás nezapomenu. Na konci mě dostala decentní pointa s tajemnou krabičkou a úsměvným trademarkem od Anga Lee.

Gumídci (1985) (seriál)

Já ty malé hopsavé medvídky můžu sledovat pořád. Občas je mi až líto, že už nejsem malý. Gumídci méďové....

Hrdinové (2006) (seriál)

Po pilotu jsem hodně příjemně překvapený. A taky dost zvědavý co se z toho bude klubat dál. Zatím nejzajímavější z jedinců se mi jeví ten časoprostorový japončík (tuším že se jmenuje Hiro) a ta kočka co ji hraje Ali Larter (za a) je to kočka, b) její schopnost vypadá zatím nej-nej-nej no nejdivněji? asi :-). O několik dalších dílů později... To co se dělo v pilotu bylo jen slabé kafíčko. První série HEROES nabrala od začátku neuvěřitelné tempo a díky povětšinou kvalitním scénářům si ho udržela až do konce. Skvěle napsané charaktery se podařilo výtečně obsadit a herci předvádí více než slušnou práci. Kringovi se navíc podařilo vybrat opravdu zajímavé schopnosti, kterými hrdiny vybavil a vyloženě si je užívá. Taky ví co by lidi rádi viděli a tak jim to ukazuje. Hlavním ale zůstává možnost ztožnění s postavami. Problémy, které řeší. Právě to je nejsilnější karta HEROES. Protože vás zajímá jestli Hiro dokáže změnit budoucnost, protože vás zajímá jestli se Peter naučí létat nebo později sebekontrole. Nebo dále se rozrůstající mytologie. Postavy, které nejsou tím, čím se zdáli být a události, kterým jste nepřikládali velkou váhu se stávají klíčové. Už teď se nemůžu dočkat druhé série a to ta první právě skončila. Druhá kapitola, vinou stávky scénaristů pouze jedenáctidílná byla, přiznejme si to, o dost slabší než vynikající první série. Rozjezd druhé řady jakoby kopíroval první díly té první. Jenže jsme přišli o moment překvapení, o nové hrdiny, o zavedené hrdiny a dokonce i o napětí. Čekal jsem víc a to asi myslím každý. Nicméně náhled do třetí kapitoly HEROES mě potěšil. Protože to, "že je On zpátky" pro mě mělo mnohem větší význam než celá druhá série. P:S: Radost jsem snad měl jen z elektrické Kristen Bell. Třetí kapitola, nikoliv řada, doslova vyrazí dech. Události nabírají obrátky, cesty časem sem a tam a do toho se ještě na scénu přichází pan Petrelli. Tomu prostě říkám využití potenciálu. Nově příchozí charaktery nevadí, ale nijak v paměti neutkví (až na výše zmíněného taťuldu) a díky séru se nakonci docela zajímavě zamíchaly karty třeba mezi takovým Andem a Hirem. Když k tomu pak přidáte situaci mezi dvěma hlavními bratry... no čekají nás zajímavé věci. P:S: Opravdu jsem si vychutnal dvojdíl se zatměním slunce, který vnesl do seriálu jedinečnou, netypickou atmosféru. Kapitola čtvrtá se vydává úplně jinudy než bylo naznačeno v první půli třetí řady. Všechno je najednou civilnější a obyčejnější. I když pak zase člověka mrzí ty nelogičnosti. Mohla z toho být 24ka se superhrdiny. Škoda. Mrzí mě, že Sylara zase odstavili stranou a poslali ho hledat taťku. Přitom jeho začlenění do hlavního děje vede k nejlepším dílům (v závěru je to hodně znát). Kdyby bylo jen na mě, přejmenoval bych seriál na SYLAR a na ostatní hrdiny se vykašlal. Uvidíme co nabídne další řada. Našlápnuto má zatím velice slušně. Pátá kapitola mě chytla za slovo, když jsem mluvil o tom, že by se seriál měl více věnovat Sylarovi a na začátku nám ho dokonce nabízí ve dvou verzích. Naštěstí se zvýšila i kvalita příběhů jiných postav (dokonce i Claire) a nový záporák Robert Knepper je opravdu dobrý, stejně jako celý nápad s karnevalem. Jsem zvědav jestli se dočkáme další sezóny protože ta malá ukázka znovu vzbudila můj zájem.

Poseidon (2006)

Solidní zábava. Navíc všechno jde tak rychle, že se nemáte ani šanci moc nudit. Efekty jsou na výborné úrovni a úvodní "titulkový" záběr je hodně podařený, paradoxně mi u něho ale vadily ty titulky :-D. Kurt Russell sice nepředvedl velký comeback, ale vedl si víc než slušně a Josh Lucas mi překvapivě nevadil. Je škoda že Petersen zapomněl víc zvýraznit emoce, kdyby přitlačil na pilu dal bych i 4. Takhle i kvůli podařené Badeltově hudbě dávám lepší 3.