Ozark - Souboj šéfů (2020) (epizoda)

Marty si v podzemí vychutnává Brujeriji a má za úkol zjistit co vlastně chce. Silná epizoda, která ukazuje jak moc jsou bez něj všichni ve sračkách.

Mulan (2020)

Snímek postrádá jakoukoliv režisérskou vizi a bohužel i konzistenci. Scény často divně přeskakují a matou. Motivace jsou proměnlivé jako počasí. Vizuální styl spoléhá na krásné lokace, ale kulisy jsou jaksi odbyté. Vztah otce s dcerou ovšem funguje bezvadně. Liu Yifei je roztomilá a hrát umí, ale čínská esa jako Jet Li a Donnie Yen jsou trestuhodně stranou a prakticky nevyužití. Chybí napady, chybí hravost. Pokud chtěli realistickou verzi měli přitvrdit. Proč aspoň ten výcvik nemá razanci 36. komnaty Shaolinu?

Hubieho Halloween (2020)

Sandler tyhle věci dělá na volnoběh. Zase si střihl jednoduchého šikanovaného joudu, který nakonec získá největší kočku ve městě a najde štěstí. Tentokrát si na blbnutí vybral Helloween a je to přesně tak dementně vtipné jak jsme zvyklí. Přesto Hubie nakonec překvapil. Finální zvrat je dost podařený, stejně jako máminy trička a skvělý Buscemi. Na Netflix dobrý.

Daria (2020) odpad!

Bizarní český thriller, který nedává smysl a scenárista to moc dobře ví, jinak by si poslední scénou, tou s odhaleným levým ňadrem chrnící Miklasové, nad zpraseným příběhem takhle amatérsky neumyl ruce. Herecké výkony jsou slabé, Nosek je vyloženě na pěst, ale při tak špatném scénáři je to asi jedno. Hartova kamera je ovšem profesionální, nasvícení scén a celková výprava je na český film výjimečně dobrá. Škoda peněz a práce těch talentovaných lidí na takový paskvil.

Banda - Série 2 (2020) (série)

Oproti komiksu je to pořád odvárek, ale v televizním prostředí jde pořád o silný nadstandard. Druhá řada je vážnější, osudovější a vyhrocenější... což je všechno v pořádku, ale ubrala na humoru. Vlastně zůstal jen sračkař Deep a jeho sekta. Homelander má spoustu památných scén. Starr exceluje. Nebýt několika vyloženě logických lapsů šel bych na plný počet.

Příběhy nekonečna - Enemies (2020) (epizoda)

Vynikající díl poetikou připomínající nejlepší části Ztracených. Ostrov, na kterém je příšera je ale pouze katalyzátorem příběhu. Po nudném minulém díle strmý vzestup.

Příběhy nekonečna - Parallel (2020) (epizoda)

Slibný úvod a nápad s paralelním světem je přebitý homoerotickým vlhkým snem jednoho vrátného. Díry (černé) a ptáci... dělali si z nás tvůrci prdel?

Městečko South Park - Pandemický speciál (2020) (epizoda)

Doufal jsem ve víc Cartmana, jeho úvodní písnička zůstala nepřekonaná. Randyho role je sice šokující, ale trávě Tegrity se South Park věnuje až zbytečně moc. Větší prostor mohli dát policii.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

U Mithry, vyklubal se z toho nakonec podivný hybrid. Scottové dodávají skvělou vizuální formu a slibují hodně. Nutí diváka klást otázky, neodpovídají, ale v poslední epizodě zahrají až příliš otřepanou písničku. Vlci mají skvělé momenty, ale čas od času jsou tak neuvěřitelně pitomí až to bolí. A snaha o emocionální vyhrocenost u androidů bude vždycky působit podivně. Herecky ovšem super... jen Fimmel hraje každou postavu úplně stejně.