Nový papež (2020) (seriál)

Nečekané, ale velmi dobře rozehrané pokračování Sorrentinova pohledu na církev. Není už sice tak sevřené, ale stále nabízí k prozkoumání zajímavá témata. Směrování konfliktu s islámem, Malkovichův nejednoznačný papež a Lennyho nečekaná zjevení skvěle budují napětí a pokládají otázky... na které zná odpověď jen Bůh a Sorrentino... snad. Bude další řada? Hostuje Marylin Manson a Sharon Stone.

Sociální dilema (2020)

Až příliš se vyhýbají tématu hloupých lidí. Mluví se o manipulaci a algoritmech v rukách penězuchtivých korporací ale zapomínají na nechuť lidí se o těchto věcech vzdělávat a bojovat se stereotypem klikání na ty samé věci. Kdybychom se raději učili než bavili a nakupovali, internet by zůstal vzdělávacím centrem. Zůstali jsme dětmi, které chtějí všechno hned a vždycky jen na chvíli. Dětmi, které mají na všechno svůj názor a mají potřebu ho pořád troubit do světa, místo toho, aby dělali něco smysluplného... a teď mě omluvte, jdu zasadit strom. :-D

Mauglí - příběh džungle (2018)

Technická stránka je podstatně slabší než ta u Favreauovy konkurenční pohádkové verze. Potěší ovšem dospělejší pojetí. Usekané hlavy a emoce se dají ždímat po litrech.

Enola Holmesová (2020)

Otravné sebeuvědomělé/feministické průpovídky promíchané s příjemně dětskou detektivní zápletkou, která lehce připomíná Harryho Pottera. Holmsovic Enola těží ze sympatického obsazení, bohužel režie komplikuje orientaci v ději a občas vede do slepých uliček, kde divák narazí do zdi a přemýšlí jestli mu něco neuniklo. Jinak slušná televizní jednohubka, na které je nejzajímavější Cavilův Sherlock.

Na prahu války (2019)

Silné obrazy, oslavující krásu života symbolizovanou nezkaženou přírodou okolí rakouské vesničky Radegund kontrastují s útulnými přesto strohými stěnami věznice Tegel. Nepředstavitelná volba jednoho sedláka nepodřídit se státní autoritě vede k postupné ztrátě přátel, postavení a nakonec i svobody/života. Malick naplno využívá svůj styl, který díky pomalému až vleklému zobrazení času dodává čekání na smrt punc realismu. Diehl je přesný, minimalistický a jeho přesvědčení je nečekaně tiché. Vyschla studna. Doufáme, že zaprší.

Ďábel (2020)

Antonio Campos ukuchtil westernem nasáklý jižanský "fuck-up" thriller o špatných věcech, které se dějí špatným lidem... a Tomu Hollandovi. McCartyho poetika je mírně narušená cynickým vypravěčem, který trefně komentuje vyústění některých situací a přidává detaily potřebné k pochopení humorné pitoresknosti celkového obrazu. Pattinson si vychutnává roli slizkého sexuchitvého faráře, Jason Clarke jako amatérský porno fotograf překvapil, jen Holland je nezvykle upozaděný i když se na něj válí ty největší sračky a jeho morální dilemata jsou asi nejpřirozenější. Rozhodně jedno z překvapení roku. Spider-Man vs Zimní voják 2:0.

Legion - Season 1 (2017) (série)

Zajímavý nápad o schizofrenním mutantovi vytuněný originálním tvůrčím přístupem.

Městečko South Park - Série 21 (2017) (série)

Skvělá linka s Cartmenovou přítelkyní. Nechybí rasismus vůči Bílým a stará dobrá diskriminace. A ze sexu s kolegyní se všem chce zvracet.

Dva papežové (2019)

Výtečné konverzační drama s fantastickým obsazením. Svižně zpracované, humorné a tklivé. Papežové jsou oba sympaťáci a díky skvěle napsaným dialogům přesně chápete postoje obou dvou. Když si Tony Hopkins dává fantu a pizzu za dveřmi sixtinské kaple nebo s Prycem koukají na kopanou a popíjí pivo, jsou to chvíle k nezaplacení. Neuvěřitelně lidský a pozitivní snímek.