Mizerové II (2003)

Nehodnotím, protože jsem Bad Boys 2 neviděla celé. Nicméně to, co jsem z toho filmu viděla (cca hodinka), to byla nehorázná sračka natočená za nehorázné peníze.

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Hravé, snové, nostalgicky poetické, trochu praštěné, parádně zahrané - a i přes jisté neoddiskutovatelné nedostatky a nedopečnosti prostě *úžasné*.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Tomuhle seroši nevěřím vůbec nic - a kdyby měly seriály oči a mezi nima nos, NCIS bych nevěřila ani ten. (A to jsem na tom jinak s "willing suspension of disbelief" velmi dobře.) Kámen úrazu tkví především v postavách - jejichž charakteristiky, hlášky a interakce mi připomínají blbě napsanou fanfiction.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Kdyby lobotomie prováděná kávovou lžičkou a kancelářskou sponkou byla film, tak určitě tenhle.

Shin Zatôichi: Yabure! Tojin-ken (1971)

Crossover mezi dvěma slavnými sériemi dopadl výborně. Srovnání s ostatními filmy o Zatoichim zatím postrádám, ale co se týče volné one-armed-swordsmanovské série (počítaje v to i filmy, které v 70. letech natočil na Taiwanu Wang Yu), tenhle film bezpochyby patří k jednomu z jejích vrcholů.

Noční děsy (1983)

Všechny povídky mají potenciál, všechny mi nicméně přišly poněkud nedopečené.

Jin yan zi (1968)

Golden Swallow velmi volně navazuje na klasiku Kinga Hu Come Drink With Me - na scénu se vrací sličná bojovnice 'Zlatá Vlaštovka' (Cheng Pei Pei), nicméně na to, že se ten film jmenuje po ní, si ji zas tak hojně neužijete. Changa Cheh jako režiséra vždycky zajímali hlavně chlapi - a v tomhle filmu je tomu nejinak. Cheng Pei Pei toliko přicmrndává skutečným hvězdám téhle podívané, jimiž jsou Lo Lieh (coby ušlechtilý hrdina zvaný 'Golden Whip') a především pak Wang Yu coby 'vtělená smrt v bílém' - hrdina 'Silver Roc'. Nenechte se proklamovanou romantikou svést ze stopy... Zlatá Vlaštovka je ve filmu v zásadě jen proto, aby se Golden Whip a Silver Roc potkali - a aby měli důvod změřit síly. Konfrontace dvou protichůdných principů, dvou zásadně odlišných pojetí hrdinství a cti - a nevyhnutelný masakr na konec... O tom to celé je především. A vůbec to není špatné. Jen je to poněkud nevyvážené. Většina filmu totiž působí dojmem neúměrně dlouhé (byť hezky natočené) expozice k parádní koncovce. Golden Swallow sice obsahuje řádku velmi silných scén a působivých kompozic - ale Chang Cheh (nejen) v tomhle období natočil i výrazně lepší filmy... 7/10.

Wu ming ying xiong (1971)

Lehkým krokem a příjemným tempem od usměvavého začátku k drsnému finále... "The Anonymous Heroes" mají balanc, styl i grády. Jeden z nejpovedenějších Changových filmů.