Krajní meze (1995) (seriál)

Některé díly jsou vynikajicí, ale některé bohužel hodně slabé. Takže jako celek - lepší průměr.

Obloukovi (2001) (seriál)

Šílený crossover mezi animáky, Addamsovými a možná ještě něčím zdraví škodlivým. Ač Obloukovi jsou v jádru taková americká sitcomová rodinka a jsou vlastně docela k pomilování, postmoderní krize hodnot poznamenává jejich příběhy dosti výrazně a míra subverze i zavilé zlomyslnosti je vysoká. The Oblongs je počin naprosto ujetý, velice chytrý a po čertech zábavný.

Lexx (1997) (seriál)

Nejbizarnější, nejabsurdnější, nejúchylnější, nejtemnější a přitom nejpotrhlejší sci-fi, jakou znám. Kdo neviděl, nepochopí. Mnozí z těch, kteří viděli, taky nepochopili. Tvůrci seriálu s ohromným gustem a zvrhlou vynalézavostí kopou do koulí konvence, morálku, dobrý vkus i nadčasové hodnoty - a já je za to miluji. (K častému srovnávání s Červeným trpaslíkem - není to zrovna na místě. Pár shodných rysů tu je, ale většinou jsou to shody dost povrchní. Lexx je svým naturelem někde úplně jinde; kdo k němu bude přistupovat jako k sitcomu - třebas drsnějšímu - bude pravděpodobně hořce zklamán.)

Upír v Brooklynu (1995)

Murphymu tahle role překvapivě sedla a o to víc zamrzí, že film jako takový se jaksi nepovedl.

Malá mořská víla (1976)

Krásné a důstojné zpracování perfektní předlohy. A že je depresivní? Komu se nelíbí tahle pohádka a v tomhle zpracování, ten by se nejspíš měl vyhnout Andersenovým pohádkám obloukem a hovět si v teplíčku u Pyšné princezny. Dávám za pět. Tuhle pohádku jsem měla svým zvláštním způsobem ráda už jako dítě a dnes ji mám ráda tuplem.

Modrý pták (1993) (TV film)

Preiss, Kostka, Němec, Maciuchová a Hrzánová nemají chybu - a hláška "Král je zvyklý bít hlavou o stěnu, brzy se utluče sám." patří k vrcholným momentům české televizní tvorby pro děti...:-)

Andělská tvář (2001)

Celkem ucházející, byť poněkud nemastná, neslaná podívaná. Pomeje by sice za svoji parodii na temného romantického hrdinu měl být brutálně a bez umrtvení vykastrován (a hned poté brutálně umrtven), ale kostýmy jsou pěkné, pokoukání je to vesměs líbivé a tak vůbec. Tři hvězdičky jsem dala už i zbytečnějším počinům. Tenhle film, jakkoli je blboučký, aspoň v rámci současné české tvorby nějak žánrově vybočil ze zajetých kolejí - a ačkoli snaha není koksovatelná, přece jen se musí ocenit.

Číslo 5 žije (1986)

Na pět to zrovna není, ale i dnes mě to celé tak nějak - hodně oslovuje...:-) Obvykle na podobné podívané nejsem, ale Číslo 5 na mě zkrátka "zafungoval" - a funguje dodnes.

Amélie z Montmartru (2001)

Velice milý film, zvlášť Audrey Tautou je k sežrání, ale že by to byl zázrak nad zázraky... Přišlo mi to zkrátka "jen" velmi dobré a příjemně osvěžující.

Největší z Pierotů (1990) (seriál)

Jedna z mých nejoblíbenějších "minisérií" vůbec. Javorský je excelentní (a soudě podle některých dobových portrétů velkého mima skutečně Deburauovi docela podobný), ale celá řada herců v menších rolích se taky nedala zahanbit. Atmosféra naprosto skvělá a i když některé davové scény (zejména boje na barikádách) působí vzhledem k nedostatku komparsu a televiznímu rozpočtu trochu naivně, pořád jde o jeden z nejlepších porevolučních televizních počinů vůbec.