Moulin Rouge (2001)

Ivan MekŘehoř je tu zcela k sežrání a ačkoli muzikály jinak nevyhledávám, tento vyhledám bez problémů znova.

Jeptiška (1966)

Život bez svobody, ať už za zdmi kláštera, počestné domácnosti nebo jen za zástěnou očekávání druhých není k žití. Anna Karina jako Suzanne Simoninová trpící kvůli sobectví a konformismu své rodiny a představených až k nevyhnutelnému konci.

Luther (2010) (seriál)

Při pohledu na Ruth Wilson v roli Alice poněkud pochybuji o své heterosexualitě.

Karniggels (1991)

Hrozně divný film, kterému jsem moc neporozuměla (a ne proto, že jsem ho shlédla v originálním znění bez titulků).

Metropolis (1927)

Prostředníkem mezi hlavou a rukama musí být srdce... To se nedá popsat, to se musí vidět.

Večer tříkrálový (1996)

Zpracování hodné Shakespeara. A především Ben Kingsley vyjadřuje svým výkonem tolik lidskosti...

Upíří deníky (2009) (seriál)

Dobrý bratr, zlý bratr... no, oba vypadají čtyřprocentně. Dívka, jíž zemřeli rodiče při havárii a jevelmi podobná staré lásce hodného bratra a píše si deníček a... jedno klišé za druhým, přesně tak. Odpad nedám proto, že existují horší telenovely...

Fantom Morrisvillu (1966)

Tak dlouho mu někdo ukládal o život, až mu o něj uložil... stárnoucí Nataša Gollová a Oldřich nový jsou roztomilí, mladá Květa Fialová půvabná. Waldemar Matuška je pro mě méně iritující než v jiných filmech. A Vít Olmer.... ňam, ňam. Vtipných scén jsem čekala víc, ale některé stojí vážně za to... "Á propos, Alane, umíte řídit letadlo?" "Trochu." "Ó, Vy když řeknete trochu, to už něco znamená..." Gud lak!

Stalker (1979)

Dáma: "Řekl jste ale, že Zóna je produktem nadřazené civilizace..." Spisovatel: "Také musí být nudná, všechny ty zákony, trojúhelníky, žádní duchové, a samozřejmě žádný Bůh. Protože jestli je Bůh také trojúhelníkem, potom už nevím, co si mám myslet."

Sociální síť (2010)

Měla jsem pocit, že tenhle (podle mého názoru neskutečně přeceňovaný) film je o ničem. Několik zlatých chlapců se tam akorát handrkuje a snaží se jeden druhého oškubat a vzniká tam Facebook, ale... je to hrozná nuda a nad chováním hlavních protagonistů se člověk může maximálně plácnout do čela. A ten Oscar za hudbu, to je asi nějaký špatný vtip, ne?