• Krátkometrážní

Andaluský pes (1929)

Má snáď ešte niaky iný film v zaujímavostiach napísané, že pri jeho premietaní došlo k dvom potratom? Pochybujem. Jeden s prvých „divných“ filmov.

Avengers (2012)

Výkrik malého chlapca „aha to je Kapitán Amerika“ sediaceho vedľa mňa, mierený pravdepodobne na jeho dedka, ma ako jediný počas projekcie rozosmial. Tým chcem povedať, že humor v tomto filme z môjho pohľadu vôbec nefungoval (preto nedávam plné hodnotenie). Všetko ostatné ale fungovalo takmer dokonale. // Bombastické efekty...

Modus Operandi (2009)

Ok, niektoré scény sú vydarené a pobavia, stále sa tam promenádujú nahé alebo sporo odeté ženy (niektoré sú aj pekné) a sem tam sa vyskytne aj niake to násilie a krv, ale inak je to hrozný a veľmi lacný undergroundový „Grindhouse“ brak. Najhoršie je na tom to, že vôbec neviem povedať či je to paródia, alebo pocta, alebo len strašný úlet (najskôr asi z každého niečo).

Adam Chaplin (2011)

ADAM CHAPLIN je perfektná temná démonická postava - dlhovlasý, do kože odetý, svalnatý, nekompromisný pomstiteľ s nadľudskou silou, ktorý svojích protivníkov holými rukami rozoberá na kúsky, poprípade ich rozkopáva na nepoznanie nohami. Keby tento námet dostal poriadny rozpočet a režiséra, mohol by to byť ultimátny gorefest. Takto sa jedná „len“ o ďalší poloamatérsky splatter, kde vzhľadom na rozpočet fungujú bezchybne triky a akčné gore scény (začiatok a koniec filmu), ale zamrzí stredná časť, ktorá je veľmi vlažná. Keby to bol od začiatku do konca nonstop krvavý nášup a zostrihalo by sa to na 60 minút dám určite o hviezdičku viac.

Za černou duhou (2010)

Jedinečné tažkotonážné pomalé experimentálné nízkorozpočtové psycho sci-fi s prvkami hororu. Ak vás zaujal trailer, tak len prezradím že vo filme sa „toho“ skrýva oveľa viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Vizuálne krásne dielo, veľmi (veľmi) zvláštna atmosféra, výborný herci + elektronická hudba, rôzne zvukové ruchy a plno iných vychytávok o ktorých sa nebudem rozpisovať - nechajte sa prekvapiť. Takéto niečo tu už dlho nebolo (v rámci žánru) a k tomu ide ešte aj o režisérsky debut! Rozhodne to nie je ale pre každého a mnohým to dozaista nesadne.

Pervert! (2005) odpad!

Že vraj pocta Russovi Meyerovi a jeho filmom, no neviem čo by na to povedal keby ešte bol medzi nami. Veľké a často odhalené prsia herečiek by sa mu určite páčili, ale nad zvyškom by asi horko zaplakal. Ja som jeho filmy nikdy nepokladal za veľmi kvalitné (samozrejme okrem Faster, Pussycat! Kill! Kill!, ten bol vynikajúci), ale aspoň to neboli také zúfalé kraviny ako PERVERT! (a herečky v nich boli krajšie a prsatejšie). Radšej si pustite tie najlepšie kúsky od Meyera a s týmto odpadom nestrácajte čas.

Week-End (1967)

Tak ja som už teda videl zopár poriadne uletených, bizarných a šialených filmov ale WEEK END patrí medzi top! Totálny blázinec! Zbytočne to siahodlho popisovať, to sa musí vidieť. Pre mňa geniálne dielo, ale verím že 99% prípadov ľudí ktorí by si tento film pozreli, by sa radšej strelilo do hlavy pri páde z útesu, ako by to mali pozerať znovu.

Nebezpečná metoda (2011)

Chyba filmu - 99 minút, ak to chcelo byť pôsobivé a premakané malo to mať 3 hodiny, ale ako keby na to Cronenberg nemal chuť a ako keby film ani nechcel dotiahnuť do konca (uňho nezvyklé).

El monstro del mar! (2010)

Nízkorozpočtový béčkový (skôr céčkový) zlepenec drsných „killer girls“ ako z Faster, Pussycat! Kill! Kill! (alebo Bitch Slap) a obrovskej krvilačnej chobotnice z mora. Super nápad, no zlé spracovanie a hlavne málo akcie (z 70 minút filmu je tak 10 zaujímavých) to pochováva. Taktiež herečky mohli byť krajšie, ale je to krátke takže sa to dá v pohode pozrieť. 2* a ½*

Umělec (2011)

100% - tný filmový zážitok a film ktorý vás v tom najlepšom slova zmysle nakopne - pozitívne naladí. Všetko ostatné je tu už napísané.