• Krátkometrážní

Kalifornie (1993)

< For me iba priemerná roadmovie > Okrem Bradovho hereckého výkonu sa niet na čo moc pozerať...

Bezstarostná jízda (1969)

Rozhovor medzi Billym (Dennis Hopper) a Georgeom (Jack Nicholson), ktorý sa mi páčil z celého filmu najviac: George: Oni sa neboja vás. Oni sa boja toho, čo pre nich znamenáte. Billy: Znamenáme pre nich len niekoho, kto potrebuje ostrihať. George: To nie. To, čo reprezentujete...je sloboda. Billy: O to tu ide. George: Áno, to je pravda. O to tu ide. Hovoriť o tom a mať to...to sú dve rôzne veci. Je ťažké byť slobodný...keď vás kupujú a predávajú na tržnici. Takže nikomu nehovorte, že nie je slobodný, pretože oni sú schopní...vraždiť a mrzačiť, len aby dokázali, že sú. Oni budú len kecať a kecať a kecať...o individuálnej slobode. Ale keď sa s takouto slobodou stretnú, tak sa jej zdesia. Billy: Áno, musia pred nami utekať. George: Nie, robí ich to nebezpečnými.

Barevný závoj (2006)

< Citlivo natočená romantická dráma > Rozprávkovo nádherné prostredie Šanghaja, skvelý herci a pekná hudba – to sú hlavné atribúty tohto filmu.

Spartakus (2010) (seriál)

< Malo sa to radšej volať: Spartacus: Blood and Fucking > Boje v aréne som videl v Gladiátorovi (a boli stokrát lepšie a bez zbytočných digitálnych kýbľov krvi), lacné počítačové spracovanie prostredia by sa chcelo podobať na 300 (ale ozaj len chcelo...) a fuckujúci ľudia z obdobia približne 70 rokov pred Kristom? (vtedy žil Spartakus) – na smiech, rovnako ako je smiešna celá táto prvá časť ktorú som videl. Hodnotenie prenechávam na tých, ktorí videli tento seriál celý.

Červená pustina (1964)

Industriálne psycho zvuky, fabriky, elektrárne, antény, šedé hmlisté znečistené prostredie a žena ktorá sa správa veľmi zvláštne a robí tak tento zvláštny film ešte zvláštnejším.

Mozková příhoda (1988)

POŠKODENIE MOZGU = slušná gore zábava a ako to už u béčiek tohto razenia býva zvykom – občas aj pekná nuda.

Cela (2000)

Vedci sa odnepamäti pokúšajú pochopiť ľudskú myseľ, jej najtajnejšie a skryté zákutia. To ako by to mohlo vyzerať, keby sa niekomu podarí nazrieť do mysle niekoho iného (malého dieťaťa, alebo úchylného masového vraha) sa pokúsil zobraziť Tarsem Singh vo svojom prvom, technicky, graficky a vizuálne úchvatnom filme – CELA.

Muž ve stínu (2010)

Detailná réžia, super herci, ale nič to vo mne nezanechalo. Atmoška bola celkom fajn. Pre mňa niečo medzi 3* a 4* .

Audioslave: Live in Cuba (2005) (koncert)

AUDIOSLAVE sa týmto výborným vystúpením stali prvou Americkou rockovou kapelou ktorá odohrala open-air koncert na Kube.