• Krátkometrážní

Temná hvězda (1974)

Plné hodnotenie sa môže zdať niekomu prehnané, ale jednoducho sa nemôžem ubrániť totálnemu nadšeniu pre toto hippie scifko.

Brazil (1985)

Náročné pozeranie, určité časti na svoju dobu novátorské, neobvyklé. BRAZIL, film ktorý je tak trochu iný a asi ho nikdy celkom nepochopím.

Na odstřel (2009)

Mnohokrát natočený námet - novinári vyšetrujú vraždy v ktorých pozadí je niekto z vysokej politiky, alebo niekto s veľkou mocou (veľa peniazmi) , dnes už nezaujme ničím novým. Herci sú ale v STATE OF PLAY skvelí, preto 3*

Pařba ve Vegas (2009)

Po dlhom čase komédia pri ktorej som sa naozaj schuti zasmial a nebola vôbec trápna, čo 99% tých amerických je.

Rekviem (2006)

Kde sa na toto hrabú všetky tie filmy o exorcizme. Ešte som nevidel tak vynikajúco zahratú posadnutosť diablom, bez akýchkoľvek hororových scén, k tomu deprimujúce prostredie nemeckej katolíckej rodiny – REQUIEM.

Nový svět (2005)

Nemý, nudný film odohrávajúci sa v krásnom prostredí.

District 9 (2009)

Na takýto film som už dlho čakal, geniálny nápad umiestniť to do lokality ako je Johannesburg. Postava Wikussa výborne posúva dej na začiatku filmu, svojím bezprostredným správaním a detinským nadšením pre mimozemšťanov, trochu aj do roviny komédie – je proste zábavné sledovať ako Wikuss komunikuje s kreveťákmi - naozaj humorne zahrané.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Akcia, akcia, trápne kecy a znova akcia pri ktorej keby mal človek očí ako pavúk tak by to všetko nestihol usledovať čo sa tam deje pri tých neprehľadných a ultrarýchlych bojových sekvenciách, ktoré nie sú ani trochu nápadité, plus zopár nových robotov ktorý sa tam len tak mihnú a nič poriadneho neukážu. Bay sa proste pred ničím nezastaví a seká to do nás hlava nehlava.