Rallye smrti 2 (2010)

Teď jsem to dokoukal po druhý a musím říct, že se mi to líbilo víc než na první zátah. Je jen dobře, že tento filmek ukazuje zrod Frankensteina a závodů smrti. V první půlce je to spíš o bitkách ve vězení, na kterých majitel vydělával, ale které pomalu ztrácely na zábavnosti a tak přišla na řadu show s vyzbrojenýma kárama. Co se mi hodně líbí je akce, která mě pohltila, až mi film rychle utekl. Efekty jsou hodně povedený, bouračky parádní a mnohdy i krvavý. Obsazení se podle mě povedlo a hlavní hrdina je podobnej typ jako Statham. I buchty jsou tu dobrý. To všechno doprovází parádní hudba. Já si nemohl pomoct a film přehodnocuju na 5*. Za mě 90% :)

Crazy Joe (2013)

Tak další Stathamův film, kterej je spíš triller a dodal bych i drama, akčního je zde hodně po málu. První zhruba půlhodina je hodně nudná a člověka by to až odradilo od dokoukání. Jenže pak to chytne takovej zajímavej šmrnc. Z bezďáka Stathama se pomalu začne stávat člověk jakým byl dřív a začne makat pro čínskou mafii. Zde pár bitek bude, ale ty jsou spíš to reálna než na efekt. Film je spíš o vztahu vojenského uprchlíka a jeptišky. Oba si navzájem mění životy v pomalu plynoucím příběhu, kterému asi moc akčních fandů na chuť nepřijde. Filmek má i zajímavý konec. Mě filmek celkem překvapil a ani mi nevadí, že to neni skoro vůbec akční. Za mě 75:) Už si začínám na neakčnost Stathamových filmů, ač nerad, zvykat :)

Sabaton - Uprising (2010) (hudební videoklip)

Tehle kapelu mám hodně rád. Parádní píseň i videoklip. Za mě 100% :)

Nelítostný Parker (2013)

Tenhle akční/triller, spíš triler než akční, se podle mě povedl. Příběh filmu je povedený, i když bez většího překvapení. Akčních scén tu moc neni, ale podle mě jsou dobré a Stathamovi sedí (i když jsem byl u něj zvyklej na větší masakry). Filmek je dost upovídanej a mohl by být i o něco kratší, ale zas to dávalo jako celek smysl. J. Lopez už zestárla a není to kdovíjaká buchta, ale jako realitní makléřka celkem ušla. Celkově dávám filmu 70%, ale už by to chtělo od Stathama nějakou našláplou věc ve stylu Kurýra. :)

Osamělý jezdec (2013)

Nevim čekal jsem něco jako jsou třeba piráti. Tady je to divnej mix westernu a komedie, kterej podle mě neni špatnej, ale radši bych byl, kdyby se to přiklonilo na tu či onu stranu. Ty přímo westernový části jsou parádní a drsný. Je z toho cítit ta stará škola. Ta část, kdy se film snaží být vtipnej je taky hodně povedená a je to podobný pirátům, ale kdybych na to chtěl jít s prckem, tak bych kvůli drsnějším částem prostě nešel. Depp je opět parádní a jeho krkolomná angličtina a hrášky nejednou rozesmějí. Hammer mi místama přišel, že neví co má dělat a snaží se být vtipnej, ale občas se mu to i podaří. Westernová akce je zde parádní a efekty jsou taky hodně povedené. Příběh není špatnej. Ty dvě a půl hodiny utekly jako voda a u filmu jsem se nenudil. Tentokrát mě hudba vůbec neutkvěla v paměti, což se u Zimmera moc nestává. Celkově to je pěknej filmek, jen je škoda, těcj dvou odlišných částí mixlých do sebe. Takhle dávám 80% :)

Your Studio and You (1995)

Černobíle laděnej kraťas kterej jsem sledoval jen kvůli Slyovi. Krm vtipných hlášek se tu nic zvláštního neděje. Za Slye 40% :)

Avatar (2009)

Pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Byl to vůbec první film, na kterým jsem byl v IMAXu. Tak se mi to líbilo, že jsem na něm byl 8x a klidně bych na něj zašel znovu, kdyby byla příležitost. Co mě na filmu hodně dostalo byla technická stránka, která je fakt dokonalá. Nejradši mám první půlku filmu, kdy se Jake učí a poznává Pandoru a její krásy. Ta příroda mě prostě dostala do kolen. Na'viové a nejrůznější tvorové Pandory jsou perfektně vytvoření. Příběh filmu je jednoduchej, bez nějakých zvratů a překvapení. Efekty jsou opravdu skvělé a vše je podporováno nádherným soundtrackem. Hlavní postavy jak dobré, tak i záporné byli vybrány na výbornou. Já nemám co bych filmu vytknul. Prostě tyhle "omalovánky" žeru a můžu je vidět kdykoliv. Director's Cut nabízí hned nazačátku menší pohled na Zemi a pak jen spousty prodloužených scén jak výcviků (Kde je třeba luxusní lovení zvěře z Ikranů), nové tvory planety, bývalou školu daktorky Agostýnové, tak i prodlouženou finální bitku a pro mě nepochopitelně vypuštěný rozhovor v Tsu'teyem ke konci fimu. Prostě Directorku rozhodně doporučuji, protože nenapízí jen kecací sekvence, jak tomu většinou bývá. Za mě 100% a už se nemůžu dočkat pokračování :)

Elysium (2013)

Podle mě hodně povedená scifárna. V budoucnu se pracháči oddělí od obyčejných lidí tím, že odcestují na vesmírnou základnu Elysium, která je na oběžné dráze Země. Zde mají luxusní rezidence, nádherné zahrady a prostě vše, co k přepychu patří. Navíc zde mají i přístroje, které vyléčí jakoukoliv nenoc a úraz. Naproti tomu lidé na Zemi žijí ve špinavých slumech, hladoví bez možnosti luxusního léčení. Když náhodou seženou práci, tak se s nimi zachází jako s lehko nahraditelnými. Když se stane nějaký pracovní úraz, jsou donuceni podepsat papíry a vyhozeni na ulici. To se stane i hlavnímu hrdinovi Maxovi, který je zasažen ozářením a do 5 dnů má zemřít pokud se nedostane na Elysium a zde se nevyléčí. Tak nezbývá Maxovi nic jiného, než se spojit s místním podsvětím, pro které dřív kradl auta. Zdejší bosák má pro Maxe práci, po které mu pomůže na Elysium. Max dostane pomocné robotické implantáty a jde se na věc.............. Filmek má hodně povedeně vykreslenou budoucnost, kdy na proti sobě stojí luxusní vesmírná základna a zpustošená Země. Technicky je to hodně povedená podívaná, které sice neutekli některé nesmyslnosti, ale zas jich není tolik, abych si z toho dělal hlavu. Efekty jsou parádní a pořád je zde na co koukat. Co mohlo být lepší je ta kamera, která se místy až moc třese a při větší akci je moc divoký střih. Damon předvádí uvěřitelnou podívanou a Fosterová je zas pěkně chladnokrevná mrcha. Celkově se mi toto sci-fi hodně líbilo a dávám mu 90% :)

Agent bez jména (2010)

Osobně to vidím jako průměrnej akčňák, kterej nenabízí nic, co by nebylo vidět jinde. Tady je to ale podáno místy hodně divnou kamerou. Když už tu jsou nějaký bitky, tak jsou podivně stříhány, až neni skoro nic pořádně vidět. Příběh neni špatnej, dokonce i místy překvapí, hlavně na konci. Austin je v roli agenta, kterýho postihla amnézie po velkém traumatu, celkem uvěřitelnej a jede si svoje jako v jiných filmech. Pak tu máme jednu pěknou doktorku a zbytek je jen banda lidí, na které si po pár dnech člověk ani nevzdechne. Celkově to není špatný a bez problémů si to někdy pustím znovu. Za mě 60% :)

Oživlá mumie (2005) (TV film)

Tak jako komedie to funguje skvěle i když asi nechtěně. Mumie o velikosti baráku je fakt hustá. Škoda, že to nemá lepší efekty, ale zas by to asi nebylo ono. Jinak klasika, příběh o hovínku, herci neherci, jedna pěkná buchta, a spousta hlášek. Třeba pozor padá kamení a najednou na zem přímo lítaj počítačový šutry. Mumie vrhá vrtulníkem jako s plážovým míčkem a spousta dalších kuriozit :D Ne tohle neni odpad, když to člověk nebude brát opravdu vážně. Za tu prdel a tu buchtu 30% :D