Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Rozhodně pěknej filmek kterej mě mile překvapil. Rozuzlování příběhu je povedené a Cruise je v roli bývalého vojenského vyšetřovatele pěkně drsnej. Bitky jsou parádní, až na jednu, kdy na Cruise nastoupěj dva týmci a nemůžou se shodnout, kterej ho sejme dřím. To mi přišlo hodně vtipný a spíš zbytečný, protože to k celkovému pojetí filmu fakt nesedne. Celý filmek má svižný tempo a hodně rychle mi utekl. Konec je celkem masakr. Za mě 85% :)

UFC: The Ultimate 100 Greatest Fights (2009) (pořad)

Skvělý výběr fightů od UFC1 po UFC99. Vypisovat jednotlivý Fighty nebudu, to bych dělal rok. 6BD disků našlapaných všemi styly, krvavými zápasy, parádními submisemy, zápasy o tituly jsou na hodně dlouhý sledování. Já jsem s výběrem naprosto spokojenej a dámám 100% :)

Krvavé zúčtování (2013)

Tenhle filmek je podle mě spíš triller než akčňák. Dolphik zde hraje vážnější roly, než je u něj zvykem. Taky zde neni úplně hlavní postavou, což by se dalo čekat. Hlavních postav je zde hned několik, díky skvěle promyšlenému příběhu s ještě parádnějším koncem, který mě překvapil. Akce zde moc neni, ale film mi hodně rychle utekl, protože mě vtáhnul do děje. Celkově je to spíš průměrný béčko, ale za ten konec dávám 70% :)

Jack a obři (2013)

Jack a obři vypadají v traileru akčnější, než ve skutečnosti jsou. Celkově je to pěknej filmek, plnej parádních efektů. Pohádkový svět je taky moc pěkně udělanej. Filmek je mix pohádky a filmu spíš pro starší publikum než pro děti. Hlavní hrdina mi moc neseděl, ale zas to nebyl nikdo, koho bych nepobral. Příběh je pěkně vymyšlenej a filmek mi na svou délku utekl rychle, i když zde neni zas tak moc akce, jak jsem čekal. Hudba je pěkná a pěkně dokresluje dění na plátně. Za mě 85% :)

Mocný vládce Oz (2013)

Mě osobně toto zpracování vyhovuje. Žádný ukňouraný skupinový kvákání jako v muzikálech a když jedno začnou, hned ho utnou. Celkově by mohl být filmek o něco kratší pro svižnější tempo. Vizuálně je film opravdu nádhernej, odehrávající se v nádherným různorodým prostředí. Triky jsou parádní a soundtrack taky. Herecky je to taky skvěle obsazený a všechny postavy mi vyhovují. Ve filmu je i pár dojemných scén. Pěkný filmek na který se zas rád podívám. Za mě 86% :)

Likvidátoři (2013)

Tak tenhle svižnej krvavej akčňák byla parádní podívaná. Opět mě zdejší hodnocení nezklamalo a film jsem si vychutnal. Hlavní hrdinka je opravdu kus a v akčních scénách byla k nakousnutí. Likvidování nepřátel je pěkně krvavý a doprovázený skvělými hláškami. Zabíjení kravaťáků snad nemohlo vypadat lépe. Akce je zde opravdu hodně a je i dobře provedená. Některý efekty vypadaj až moc uměle počítačově, ale to se dá překousnout. Krom akce, je zde i spousta vtipných scén, o které se stará hlavně nejlepší nosič zbraní na světě. Já osobně nemám, co bych filmu vytknul. Tak abych jen necintal, dávám 90%:)

Rallye smrti (2008)

Jo Death Race mám hodně rád, sice zde nemá Statham moc možností k bitkám (krom jedný trošku větší), za to je zde hodně akce s ozbrojenými auty. Nyní je děj filmu chronologicky zařazený jako třetí díl, po velmi povedených Death Race 2. a 3. Filmy na sebe pěkně navazují. Je zde spousta pěkných krvavých bouraček s luxusními efekty. Sem tam padne i nějaká ta hláška a baby jako spolujezdkyně jezdců taky pěkný. Film doprovází skvěle padnoucí soundtrack, i když to není moje krevní skupina. Pro mě parádní film 100% :)

Dracula (1992)

Tak tenhle filmek o známém hraběti Drákulovi mě hodně překvapil. Film je plný skvělých herců a má skvělou pěknou temnou atmosféru. Filmek má i pěkné efekty a hlavně masky stojí za to. Na svou délku mi docela dost rychle utekl. Překvapilo mě i množství krvavých scén. Jen jako horor by mohl víc nahánět husí kůži. Za mě 80% :)

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Tak třetí tíl (chronologicky podle příběhu však druhý film) podle mě dopadl parádně. Sice mě to prostředí konání zas tak nevzalo, za to je zde vše co jsem očekával. Opět jsou zde pěkné bouračky a spousty krvavých smrtí. Soundtrack to vše žene kupředu jako pouštní bouře. Filmek je i místy komediálně laděný a nejednou jsem se u vtipných scén zasmál. Na začátku mě dostala ta bitka vězeňských buchet o místo do závodů. Škoda tý klepavý kamery, mohlo to být ještě lepší. Herecký obsazení je zde z minulého dílu, což je dobře. Celá závodní stáj spolu perfektně sedí, a člověk jim fandí. Hlavní záporák taky dobrej. Konec filmu celkem dobře navazuje na původní Death Race. (nějaký ty nesrovnatelnosti zde přece jen jsou. Pro mě pěkný akční béčko, který jsem si užil. Za mě 85% :)

Noc s králem (2006)

Tak tohle byla teda pro mě šílená nuda. Kdyby na to přítelkyně nekoukala, tak bych to určitě nedokoukal. Ty kecy co postavy mleli byli místy hodně v smíchu. Postavy nic moc až na hlavní hrdinku, jak byla naivní, tak byla i pěkná. Za ní a za pěkné exteriéry dávám aspoň 5% :)