Bacha na balóny (2007)

Jako parodie na sportovní filmy mi to moc vtipný nepřijde. Nějaký místa k zasmání sem tam jsou, ale na komedii slabota. Za mě 30% :)

Řežba v Tombstone (2013)

Celkem zajímavej western, kterej jení jako ty klasický. Tady je hlavní hrdina vržen spátky z podsvětí, aby satanovi přinesl všechny své vrahy a tím se vykoupil. Celkem zajímavej nápad, ale spracování není takový, jaký slibuje název. Kydlení nepřátel je zde hodně, ale prostě mi tu něco chybí. Danny má opět svůj drsnej ksicht, ale moc zde nehláškuje jako třeba v machette. Rourke mě taky potěšil, i když je zde spíš okrajově jako Satan. Celkově dobrej filmek trerej na odreagování vystačí. Za mě 60% :)

Temný anděl (1990)

Já přicházím v míru, vyhrál jsem a mezitím spousta aaaaaaaaaa, uhhhhhh, uaaaaa - to jsou jediný výrazy a slova, který pronáší debil z vesmíru v podání Matthiase Huese coby ultimátního záporáka. Skvělá role. Tento filmek je klasická devadesátková béčková akčňárna, plná skvělých hlášek a pěkné akce (hlavně na konci). Dolphík je na stopě vrahů svýho parťáka a přitom vyfasuje novýho. Nejen ledajakýho parťáka, ale otravnýho z nejotravnějších kravaťáků z FBI, Smithe, který vše donáší svému nadřízenému. 70% filmu vám bude Smith opravdu pít krev. Filmek má pěkné tempo a vždy se u něj skvěle bavím. Hlášky znám už dávno na slovo, ale to mi vůbec nevadí, protože je to pro mě už zažitá klasika a jeden z nej Dolphíkových filmů. Dnešnímu publiku asi moc neřekne, ale nám pamětníkům VHSek od intersonicu vždy zvedne náladu. Za mě jasných 100% :)

Machete zabíjí (2013)

Na druhou mačetu jsem se hodně těšil a čekal jsem opět úlet jako prase. A v tomle mě film opravdu nezklamal (vlastně mě nezklamal v ničem). Úlet to teda je a to pořádnej. Krev zde stříká na hektolitry, usekanými končetinami a hlavami by se maplnil kontejner na sklo, z vystřílených nábojnic by člověk vydělal pěknej balík za mosaz a do toho všeho spousta pěkných rvaček a nádherných bab. Co se týče efektů, tak ty jsou pěkně krvavý a přehnaný, pěkně doprovázený parádní hudbou. Danny Trejo jako nesmrtelnej vraždící stroj opět super, ne-li ještě lepší než minule. Opět jeho tupej výraz s hláškama, co má Machette zrovna na jazyku. Trošku mě zklamalo krátký vystoupení mé oblíbené herečky :( Sice je ve filmu buchet hodně, ale tahle jedna mě mrzí. Sheen jako prezident neměl chybu. Hodně mě potěšil Marko Zaror, kterej opravdu zaválel a ukázal něco málo ze svého umění. Luxusní zabiják. Co mě asi dostalo nejvíc byl Mel Gibson, kterej válí jako svin. Jeho podlý vědátor Luther Voz, byl nekompromisní parchant a skvěle se do filmu hodil. Film je nařachlej akcí i černým humorem od začátku až do konce, až mě dostalo, jak to rychle uteklo. Konec taky hodně originální, ukončenej trailerem na třetí díl. Prostě nehorázná nálož, která se určitě nebude líbit každýmu, ale pro fanoušky žánru povinnost. Za mě 100% :)

Empire State (2013)

Tak pro mě normální průměrná podívaná, ve které mě překvapila role Dwayna Johnsona. Ale spíš tím, že tam byl Rock absolutně zbytečnej. Toho poldu mohl hrát kdokoliv jinej a výsledek by nebyl horší. Je to jen malinká role tak se divím, že je na posteru Rock jako hlavní postava. Hlavní postavy byly hodně nezáživný. Co se týče akce, tak ta tu moc neni a ta, co se ukáže neni žádnej zázrak. Filmek mě ale připoutal, nejspíš díky tomu, že jsem chtěl vidět jak to dopadne, když je to podle skutečných událostí. Na jedno podívání to stačí, nic víc, nic míň 50% :)

U Konce světa (2013)

Po soumraku mrtvých a jednotce rychlého nasazení jsem asi čekal od téhle sci-fi komedie asi moc. První půlka filmu mi přišla docela nudná a ani jednou jsem se nezasmál. S Příchodem modráků se to zlepšilo, ale i tak mi to přišlo jako obyčejnej průměrnej filmek bez vtipného nápadu. Já se svěří komedie prostě nedočkal a jsem z celkového pojetí zklamanej. Za mě pouhých 55% :)

Sága: Prokletí stínů (2013)

Na to, že z toho kouká nedostatek financí, to neni špatnej filmek. Většinu času je na co se dívat. Osobně bych to viďěl radši o něco kratší. Souboje jsou tak půl na půl, některé hodně povedené, některé méně. To samé platí i o efektech. Hlavní trio, Elfka, Ork a člověk působí sympatickým dojmem a po čase jsem jim i fandil. Elfka s těma modrýma kukadlama hodně pěkná. Hudba se mi zdála hodně utopená v pozadí což je docela škoda. Příběh je hodně prostej, ve kterém bych nehledal nic jiného, než přímočarý děj, bez jakýchkoliv zvratů. Pro mě filmek průměrná, místy svižnější podívaná, která má i svoje kouzlo. Za mě 60% :)

Loupež po italsku (2003)

Konečně jsem se k filmu dostal tak, abych ho viděl celej. Filmek má skvělý obsazení, pěknej příběh a slušnou akci, která by podle mě mohla být našlápnutější, ale pořád je filmek svižnější než Dannyho parťáci. Statham zde nehraje hlavní roli a ani se zde nerube, jak je u něj z první éry jeho kariéry zvykem. Ona zde na to ani nebyla žádná scéna. Celkově je to ale sympatickej filmek, kterej se mi dost líbil, nejen díky Charlize. Za mě 80% :)

Závod s časem (2013)

Náhodou je Getaway povedená akční jízda, která uteče jak voda. Je to čistě akční filmová honička, od který nelze nic jinýho čekat. Hlavní hrdina je uvěřitelnej, vyklepanej ze ztráty svojí manželky, kterou unesli nezníámí šmejdi. Horší už to je s mladou hackerkou, která mi nesedla chováním. Hlavní jsou zde pěkný reálný honičky, točený mnohdy nepřehlednou kamerou. Celkově je to ale paradni filmek na odreagování, od kterýho asi neakční fandové vůbec nic nedostanou. No my fadové Shelbyho hodně. Za mě 86% :)

Hříšné noci (1997)

Tak jsem to snad poprvé dokoukal do konce a pro mě je to velká nuda. Vyobrazení tehdejšího pornoprůmyslu celkem zajímavý, ale nějak mě to prostě nebavilo. Za mě 15% :)