71 (2014)

Celkem drsný film z prostředí irské občanské války v sedmdesátých letech. Příběh je zajímavý a je vyprávěn pomalejším tempem. Kamera je povedená a dodává filmu reálnější bvyobrazení. Zahráno je to velmi pěkně. 65% ;)

8. míle (2002)

Skvěle natočené atmosferické drama zahrál Eminem pěkně. Je zde cítit ta chuť probít se nepřízní osudu někam dál. Nejen Eminem, ale i celý herecký spektákl dodal filmu na síle. Všudypřítomná špína a bezmoc je doplněná pěkným soundtrackem. Za mě 90% :)

8 MM (1999)

Celkem hodně drsnej krimi triller, kterej mě k sobě připoutal a jen jsem čekal, jak to dopadne. Celý to má takovou tíživou atmosféru a jak se Cage pomalu prokousává až k vyřešení případu, tak je to i chytré a neztrácí to dech. Za mě 85% :)

850 meters (2013)

Tak to je ptákovina, ale vtipná, to zas jo. 80% :)

9: Nine (2019)

Tak toto mě moc nebavilo a konec mi prišel taky slabší. 30% :(

96 hodin (2008)

Parádní akční kousek, který se nikdy neokouká. Akce je tu hodně a je hodně surová, realisticky natočená bez přikrášlovacích parádiček. Moc se zde nehláškuje, za to je to temná podívaná které vévodí Liam Neeson coby otec unesené dcery, která je unesena obchodníky s bílým masem. Akce místy připomíná nekompromisními bitkami Bournea což je jen dobře. Za mě 90% :)

96 hodin: Odplata (2012)

Druhý díl filmu 96 hodin jede ve stejných kolejích jako původní filmek. Tentokrát jde Liam zachránit unesenou manželku, která padne do rukou pomstychtivýmu parchantovi, kterému zabil v prvním filmu syna. Filmek mi přijde o něco akčnější, ale změnou režiséra je spousta soubojů nepřehledná a kazí to celkovej dojem. Příběh je jednoduchej a ničím asi nepřekvapí. Co od jedničky potěší, je chování dcery, která zde už neběhá tak přiblble jako v jedničce a je i přesvědčivější. Dvojka je stále parádní podívaná, ale oproti prvnímu filmu trpí střihem soubojů. Za mě 85%:)

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tak tu máme třetí díl, který je na tom podobně jako dvojka. Akce je místy až moc zběsilá, soubojů tělo na tělo tu není mnoho, ale její střih se od předchozího dílu trochu zlepšil. Příběh tentokrát nenavazuje na předchozí díly, zde jsou noví šmejdi na popravu, ale má i celkem povedené překvapení. Tento díl vidím ze série jako nejslabší, ale i tak je pořád zábavný a nenudí. Za mě 80% :)