Aljaška v plamenech (1994)

Pro mě dnes již klasika a jeden z nejlepších Seagalových filmů. Akce pěkná (hlavně na konci), nádherná příroda a na konci filmu poukázání na likvidování životního prostředí. Za mě 100% :)

Aloha (2015)

Dobrodružný bych v souvislosti s tímto filmem vynechal. Jako komedie to taky moc nefunguje. Jako romanťák jo. Celkově je to ale pěkně sehrané a nenudí to ani na chvíli. 75% :)

Alois Nebel (2011)

Animace celkem zajímavá, ale příběh katastrofa a hrozná nuda. 5% :(

Alyce Kills (2011)

Celkem průměrnej horor, kde asi půl hodinu nic moc hororového neděje, ale zbytek filmu je celkem masakr. Podle mě zde moc hororová atmosféra neni, jde spíš o přoměnu osobnosti hlavní představitelky, kdy se jí po nešťastné nehodě zmrzačí nejlepší kamarádka (tak trochu i její vinou) a ona to neunese a začne z toho magořit. Za mě 60% :)

Amazing Spider-Man (2012)

Mám rád komiksové filmy a mám rád i předchozí trilogii o Spider-Manovi. Nemá cenu původní filmy a restart nové série porovnávat. Nový Spider Man je parádní film se skvělými efekty, příjemnou hudbou, dobrým příběhem a neokoukaným hereckým obsazením. Herecké obsazení Petera a Gwen určitě osloví dnešní mládež. Většina filmu se odehrává ve tmě, nebo na tmavých místech a i to filmu parádně sedlo. Mě osobně se filmek hodně líbil. Jen by mohl Garfield do dalšího filmu (který určitě bude) nějaký kilo svaloviny nabrat. Za Mě 95% :)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

První Amazing Spider-Man se mi líbil a jak už jsem psal, nemá cenu srovnávat to s předchozí trilogií. Druhý díl má opět povedeného hlavního záporáka, kterým je Electro v podání J.Foxxe, který roli zvládnul. Garfield je podle mě taky parádní volba a sedí ke komixové předloze hodně dobře (I když by mohl trošku nabrat svalovinu :D:D:D ). Co mě trochu zklamalo byl prostor pro Goblina a Rhyna. Goblin tu má zásadní zvrat situace a Spider-Manova života (což jsem čekal až další díl, protože tady nemá tolik prostoru, jak by si zasloužil a vše se děje ke konci filmu........ Ti kdo znají comicsovou předlohu mi dají za pravdu, přišlo to moc rychle a když už to přišlo, měla tu být alespoň krátce ještě jedna osůbka, se kterou to bylo spjaté taky). Rhyno tu je jen jako tečka za filmovým děním, což je rozhodně škoda........ . Příběh je rozhodně povedenej a nemám mu co vytknout. Akce je zde přehledná a i když jsem to neviděl ve 3D, nevadilo to, protože tu neni tolik rušivých efektů, které jsou bez 3D otravné. Co se týče efektů, tak ty jsou opět luxusní a zvlášť hrátky s elektřinou jsou pastvou pro oči. Hudba není zrovna nic extra, nicméně nic rušivého zde není. Teď nezbývá než počkat na 3D BD a za dva roky na další díl. Pro mě hodně povedená comicsárna který dávám 95% :)

Americká reportérka (2016)

Povedený příběh, který mě vtáhl a nepustil až do samého konce. Filmek má pomalejší tempo, ale nenudí. Obsazení filmu sedlo. 80% :)

Americký ninja (1985)

Pro mě již další klasika Martial Art filmů, která nikdy nezestárne. Film má skvělé akční sekvence a spoustu stupidních, ale vtipných hlášek. Příběh je obyčejný a ničím nepřekvapí. Hlavní hrdinové jsou dobře vybraní. Hudba taky ujde. Za mě 85% :)

Americký ninja 2 (1987)

Opět bovedené Martial Art béčková rubanice tentokrát s geneticky upravenýma ninjama, kterým úprava proti Dudikoffovi stejně nepomohla. Opět povedené souboje, sem tam nějaká hláška a jednoduchý příběh. Pro mě klasika a 80% :)

Americký ninja 3 (1989)

Je to taková pohádka z dob, kdy podobný filmy byly v módě. Z nostalgie dávám 3*. Souboje jsou úsměvné a v dnešní době nikoho nezaujnou. Příběh je prostý a plný nelogičností. Filmu chybí i nějaký ty hlášky. Bradley je v poho a James si jede vše jako v předchozích dílech. Třetí z trojice hlavních hrdinů je opravdu k ničemu a jeho výstup silně nudí. Za mě 45% :)